Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#628609
bill33 έγραψε:
junior gt έγραψε:Μη βιάζεσαι και μη νομίζεις ότι τα ξέρεις όλα:
Καταρχήν δε λέω ότι έγινε. Λέω ότι εάν έγινε, έγινε γι'αυτον τον λογο:Σε αυτήν την περίπτωση λέω έστω ότι από τον Ποντενσε ο Ολυμπιακός πήρε πραγματικά δεκα μύρια και όχι είκοσι.
Η Γοολβς έβαλε στο ταμείο του Ολυμπιακού μέσω τραπέζης είκοσι μύρια και ο χοντρός τους γύρισε τα δέκα σε τούβλα από την μπάζα του νουρ1.
Έτσι ο μεν χοντρός ξεπλυνε δέκα μύρια μέσω του Ολυμπιακού, αφού φαίνονται άσπρα αλλά δέκα μύρια, η δε γουλβς φαίνεται ότι έχει έξοδα είκοσι μύρια (για την εφορία) για τη μεταγραφή ενώ έχει δέκα. Και επιπλεον με τα δέκα που πήρε μαύρα από τον χοντρό φτιάχνει και τα ταμεία της, λαδωνει από δω κι από κει κλπ
Έτσι γίνεται το ξέπλυμα..

Επιστήμονικά πράγματα,στην ΑΕΚ τα έμαθες;


Μπαααα. Απλά μαθήματα πολιτικής οικονομίας όλου του συστήματος και όχι μόνο του ποδοσφαίρου.
Μόνο που το ποδόσφαιρο προσφέρεται γιατί τόσο οι πρώτες ύλες όσο και το προιόν αυτό κάθε αυτό είναι ψιλό 'custom' και δεν έχει ούτε φιξαρισμένο κόστος παραγωγής, ούτε αντικειμενική τιμή πώλησης :lol:
Δε θα σου πει δηλαδή κανείς κάτι αν δώσεις είκοσι μύρια για τον Ποντένσε σε αντίθεση ξερω γω με ένα ψυγείο που έχει μια στάνταρ τιμή πώλησης και στάνταρ κόστος παραγωγής.
Γι'αυτό και όλη η enfant gate των λαμογιών και εδώ και έξω ασχολείται με το ποδόσφαιρο....
Άβαταρ μέλους
By pro
#628612
Dodger έγραψε:http://www.thestival.gr/society/judicia ... i-marinaki


Δλδ θέλουν να μας πούνε οι κατσαπλιάδες ότι ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ κάθεται και ασχολείται με τα 300.000 του Κωστάκη του Μανωλά και με 50 τόνους πετρέλαιο που ανάθεμα αν κοστίζουν 50 χιλιάρικα. Εδώ ρε δεν τον ενδιαφέρουν οι 20άρες που παίρνει από τις μεταγραφές, κι έχει αφήσει τον Μέντεζ να κάνει μόνος του παιχνίδι που κατά τύχη είναι μάνατζερ του Ποντένσε και ταυτόχρονα ελέγχει την Γουλβς και 2-3 ομάδες ακόμη πανευρωπαικά. Τι να μας πούνε οι πουθενάδες, κρυστάλλινα όλα.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#628640 ξέρουμε αν ο Πετράκης ο Μάνταλος έχει κάποιο τραυματισμό στη μέση ?
Γενικότερα, μπορεί να σηκώσει κάτι βαρύ άμα χρειαστεί , εκει γύρω Μάιο ?

ΥΓ Καλή επιτυχία στον Ολυμπιακό μας σήμερα :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By melos86
#628644 Ενταξει αν γινει το 4 στα 4 τοτε πρεπει να τον φωναξουν στην απονομη τιμης ενεκεν.... :lol:
Στα σοβαρα αν δεν ασχοληθουν οι ομαδες με παρασκηνια και παπαριες θα δουμε ματσαρες μεχρι το τελος της χρονιας! Τα ζευγαρια στο κυπελλο ειναι ακρως ενδιαφεροντα και ερχονται και τα playoff! May the best win
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#628659 αν πάμε τελικό 4η φορά με ΑΕΚ , εγώ θα το έδινα ή θα κατέβαζα Γκαρσία με την Κ19

το μόνο σίγουρο είναι οτι θα έχει ένα ενδιαφέρον η όλη (κουρασμένη) φάση, όπως είπες, αν μείνουμε στο ποδοσφαιρικό

Δεν είναι και λίγο να πηγαίνει για πρωτάθλημα και κύπελλο ομάδα Β εθνικής :shifty:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#628673 Για Τρακη τα εχω πει πολλες φορες.Σημερα ομως του βγαζω το καπελο :s_howdy , απλα τους ξεφτιλισε :iconcool:

Τους είχα ζητήσει να μην κάνουν πράγματα που φέρνουν πρόστιμα και ότι δεν επιτρέπω να γίνονται ντου στο γήπεδο. Μου είπαν ότι “εδώ είναι 13, το σπίτι μας, δεν μπαίνουν σεκιούριτι”. Έκανα βήμα πίσω και μου είπαν ότι θα βάλουν δικές τους ομάδες περιφρούρησης. Πολύ σύντομα αυτές οι ομάδες τα έκαναν πλακάκια με τους ανθρώπους της θύρας 13 και έστηναν παγκάρια για να βάζουν κόσμο μέσα τσάμπα. Εκεί αντέδρασα και είπα στους ανθρώπους της ΚΑΕ να σταματήσουν τη συνεργασία με τις ομάδες περιφρούρησης.

Δεν θυμάμαι σε ποιον αγώνα ήταν, πάω στο γήπεδο και μαθαίνω ότι έχουν βάλει τον υπεύθυνο ασφαλείας, Ηλία Κατσογιάννη, σε μια γωνία, τον προπηλακίζουν, τον χτυπάνε και τον απειλούν. Τι πρέπει να κάνει ένας εργοδότης όταν ο εργαζόμενος του τα υφίσταται αυτά; Πήγαν να τους βρω και ξέρετε ποιο ήταν το αποτέλεσμα; Να προπηλακίσουν εμένα και την οικογένειά μου. Έχω υποστεί εγώ, ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος, να φεύγω από το ΟΑΚΑ κατατρεγμένος. Δεν θα μπορούσα εγώ και η ασφάλειά μου να ισοπεδώσουμε αυτά τα 15 άτομα; Το κατάπια. Μου ζήτησαν ξανά συναντήσεις, με ρώτησαν διάφορα, γιατί διαφημίζομαι σε άλλα γήπεδα. Θα μου πουν εκείνοι πώς θα τρέξω τις εταιρείες μου.

Τους είπα ότι με ενδιαφέρει να σταματήσουν τα πρόστιμα. Μου είπαν ότι έχουν διασπαστεί, τους είπα λύστε το μόνοι σας. Μου είπαν ότι δεν είμαστε αστυνομία ή ρουφιάνοι. Έχω κάνει πάνω από 20 συναντήσεις, οπότε αυτοί που ζητάνε να ρίξω νερό στο κρασί μου να ξέρουν ότι δεν έχω να κάνω με ανθρώπους που κρατάνε τον λόγο τους. Το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να είναι οι αρχινταβατζήδες του συλλόγου. Έχω ακούσει να με χλευάζουν, να μου μιλάνε με υποκοριστικά, να κάνω παρέα με Μαρινάκη, Βαρδινογιάννη και Αλαφούζο. Όλα αυτά τα αντιμετωπίζω.

Χθες είδατε ότι υπήρχαν πολλοί οργανωμένοι στο γήπεδο και παρόλα αυτά δεν άνοιξε μύτη και οι φιλοξενούμενοι μας έδωσαν συγχαρητήρια. Και εκεί που ήταν όλα καλά μπήκαν κρανοφόροι με σκοπό να χτυπήσουν φίλαθλο του Παναθηναϊκού. Όταν μιλήσαμε με την αστυνομία μας είπαν ότι ήταν φίλοι του Ολυμπιακού, αλλά φώναζαν ότι είναι θύρα 13. Η θύρα 13 ίσως δεν μπορεί να λύσει το πρόβλημά της, αλλά εγώ πρέπει να προσφέρω ένα ωραίο περιβάλλον στον κόσμο που έρχεται στο γήπεδο. Τι πρέπει να κάνω, να βγάλω τα βίντεο με τα πρόσωπά τους. Η θύρα 13 δεν θέλει να λύσει το πρόβλημα, ούτε η Πολιτεία. Εγώ ρουφιάνος δεν θα γίνω. Θέλω να βρεθεί λύση. Θα πάρω και αυτό το κόστος πάνω μου, γνωρίζοντας τι θα ακούσω. Αν λοιπόν η θύρα 13 δεν είναι διατεθειμένη να το λύσει το πρόβλημά της, θα τη βοηθήσω εγώ να το λύσει. Δεν είδα να καταδικάσουν αυτό που έγινε χθες, οπότε καταλαβαίνω ότι ουσιαστικά την υιοθετεί και την επικροτεί. Δεν μπορεί να λέτε ότι αυτοί δεν είναι θύρα 13, αλλά να μη βγάζετε μια ανακοίνωση που να το κατακρίνει.

Το μόνο που μου μένει λοιπόν είναι μια λύση, με το κόστος να μου λένε ότι τα βάζω με τον απλό οπαδό. Οπαδός είμαι κι εγώ, τυχαίνει να έχω οικονομική δύναμη. Η θύρα 13 δεν είναι οι 50-100 αλήτες, είναι ο απλός κόσμος που πάει στους συνδέσμους ανά τη χώρα και έρχεται να φωνάξει για τον Παναθηναϊκό. Για μένα αυτοί δεν είναι η θύρα 13 και σας κοιτάζω στα μάτια και σας λέω ότι θα σας βγάλω τις κουκούλες και θα σας τις βάλω στον κ…ο, πολύ βαθιά στον κ…ο.

Περιμένω από τη θύρα 13 να μου πει ότι είναι μαζί μου και να κρατήσουμε το τρίπτυχο ζωντανό. Θέλω να αναγνωρίσει η θύρα 13 όλα της τα λάθη και να ξέρουν τα 50-100 αρχ…α που λερώνουν το όνομα της θύρας 13 και δεν αφήνει τον κόσμο να χαρεί κούπες ότι θα με βρουν απέναντι. Ήρθε η ώρα να αναλάβουν τις ευθύνες τους. Εμένα δεν θα με διώξει κανείς από τον Παναθηναϊκό, θα φύγω όταν θέλω. Αλλά αυτούς θα τους διώξω από τον Παναθηναϊκό.

Η θύρα 13 παίρνει εισιτήρια σε προνομιακές τιμές για να μπορεί να βάζει καπέλο για ενίσχυση των συνδέσμων τους. Εισιτήρια των 300 ευρώ τα παίρνουν 125. Προπηλάκισαν εμένα και την οικογένειά μου, είδα να σηκώνουν πανό για τον Παύλο, με καθυβρίζουνε και με χλευάζουν σε ανακοινώσεις. Τα δέχθηκα όλα αυτά. Τι άλλο περιμένετε να κάνω; Και τώρα μπαίνω μπροστά να τους βοηθήσω να καθαρίσουν. Είμαι διατεθειμένος να μπω μπροστά και να το υποστώ και αυτό για χάρη του Παναθηναϊκού.

Θα ήμουν αγνώμων αν δεν αναγνώριζα ότι η θύρα 13 δεν στήριζε όλα τα τμήματα του ερασιτέχνη όλα αυτά τα χρόνια. Σαν Παναθηναϊκός φίλαθλος τους ευχαριστώ γι’ αυτό. Αυτά που κάνουν όμως είναι άλλη κουβέντα. Τα καλά αναγνωρίζονται, αλλά πρέπει να είναι δίπλα στην ομάδα σωστά και Παναθηναϊκά, όχι όπως αυτοί νομίζουν.

Πρέπει ο απλός Παναθηναϊκός κόσμος να στηρίξει. Για να μπορέσουμε να το φτάσουμε ως το τέλος, να υπάρχει ένας υγιής συνδεσμιακός χώρος, πρέπει να θέλει και η ίδια η θύρα 13 να το διορθώσει. Από όσο έχω καταλάβει το θέλουν, αλλά ίσως να μη μπορούν. Θα προσπαθήσω όμως εγώ να τους το λύσω. Τα πρώτα 40 χρόνια μετά την ίδρυσή της, η θύρα 13 μόνο καλό έκανε στον Παναθηναϊκό. Τα τελευταία χρόνια μόνο έχει αλλάξει αυτό. Θυμάται κανείς να βαράνε Παναθηναϊκούς μέσα στο γήπεδο; Αυτή τη θύρα 13, αυτά τα τσουτσέκια που είναι στην κορυφή της, δεν τα θέλει κανείς, ούτε αυτοί που την ίδρυσαν».


Τζουνιορα μην ασχολεισαι , ειναι βαζελικο το θεμα, δεν εκφραζει την πλειοψηφια των εθελοντων αιμοδοτων-συνδεσμιτων.
Να, μεθαυριο θα αναρτησουν και πανο για αλληλεγγυη στους αγωνιστες θυροδεκατριους.


:s_bye
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#628691 https://youtu.be/9BXzedJN0q0
Στην ξαδέρφη και στη θεία δέκα πόντους πιο βαθιά...
Βγάλανε γλώσσα όλοι, βγάλανε και οι ξάδερφες.
Που έπρεπε να παίζουν β εθνική εδώ και δύο χρονια.
Όλη η ιστορία τους μια τροπολογία...
Άβαταρ μέλους
By melos86
#628794 Κοιτα να περασεις τον ρουλη πρωτα που σε περιμενει με αγριες διαθεσεις και μετα κρατα ζεστο και υγιη τον μανταλο γιατι καποιος πρεπει να φερει το κυπελλο στο γηπεδο... :lol: :s_shout
Θα τον φωναξουμε και στην απονομη να το ακουμπησει και μετα το τελος του αγωνα!
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#628803 Αυτή τη δουλειά την κάνει καλά και ο Καλφόγλου. Καλέστε τον και φέτος στις εκδηλώσεις σας.
Μην ξεχάσετε φέτος και τον Φελίξ Τσβάιερ με τους απίθανους Γερμανούς βοηθούς, μόνο που βεβαιωθείτε ποιος είναι ποιος γιατί από πέρυσι ανάθεμα αν μάθαμε ποιος ήταν ο 3ος και ποιος ο 4ος και ποιος ο πρωτοδεύτερος (αν είναι ποτέ δυνατόν... το είδαμε και αυτό στη βεντάλια των παρεμβάσεων του πορτογάλου τσαρλατάνου).

Πλαστικά κυπελλάκια απ' τα Λιντλ. Προσφορά, στα 2 το ένα ενδιάμεσο δώρο :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#628811
melos86 έγραψε:Κοιτα να περασεις τον ρουλη πρωτα που σε περιμενει με αγριες διαθεσεις και μετα κρατα ζεστο και υγιη τον μανταλο γιατι καποιος πρεπει να φερει το κυπελλο στο γηπεδο... :lol: :s_shout
Θα τον φωναξουμε και στην απονομη να το ακουμπησει και μετα το τελος του αγωνα!


Όχι και Ρούλη τον Άρη οι ξαδέρφες. Ίδια πρωταθλήματα έχετε και τον φτάσατε μόλις πέρσι με το στημένο. Το 'Ρούλη' αφήστε το σε άλλους.
Συνοικιακά ντέρμπι παίζετε μαζί του. Και σας ρίχνει και τεσσάρες. Άκου Ρούλη... :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By melos86
#628815 Βλεπω με ιδιαιτερο ενδιαφερον την χαρτινη υπαρασπιστικη γραμμη του παπαναστασιακου (αφου δεν σου αρεσει το ρουλης) και σκεφτομαι μηπως θα ηταν σοφο να τους δωσετε το παιχνιδι γιατι αν -λεω αν!- γινει το τεταρτο σερι κακο δεν ξερω που θα πρωτοκρυφτεις και πως θα εμφανιστεις στο οπαδικο γιγνεσθαι!
Θα χαρακτηριστεις ως η αποτυχημενη ξαδερφη, που την επιασε το σοι να κλεβει, αλλα κανει τα στραβα ματια και δεν μπορει να βρει γαμπρο γιατι της αρεσει ο ερωτας απο θεσσαλονικιο καρντασι που της ταζει γαμο αλλα ποτε δεν τη στεφανωνεται!
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#628822 Όλη η ιστορία σας μια ντροπολογία:
'1986
Ο Χαράλαμπος Μπλιώνας πέφτει νεκρός στις κερκίδες του Αλκαζάρ, από φωτοβολίδα που εκτοξεύτηκε από την μεριά των οπαδών του ποακ. Πρώτος νεκρός μέσα σε Ελληνικό γήπεδο.
Δεν υποβιβάστηκε ο ποακ.

2001
Νόμος Βενιζέλου με ειδική εκκαθάριση ώστε οι ομάδες που χρωστάνε στο δημόσιο να μην υποβιβάζονται.
Δεν υποβιβάστηκε ο ποακ.

2004
Νόμος Ορφανού όπου όσοι χρωστάνε στο δημόσιο θα μπουν σε καθεστώς 120 δόσεων και υπάρχει και διαγραφή των προσαυξήσεων στο 80%.
Δεν υποβιβάστηκε ο ποακ.

2007
Επειδή δεν έχει πληρώσει καμία δόση από τις 120 της ρύθμισης Ορφανού ο ποακ, ο Ορφανός του παγώνει τα χρέη μέχρι να βρεθεί διοίκηση μετόχων ενώ αναλαμβάνει ως διοίκηση πρωτοδικείου ο Θοδωρής Ζαγοράκης.
Δεν υποβιβάστηκε ο ποακ.

2012
Αναλαμβάνει τον ποακ ο Ιβάν Σαββίδης αγοράζοντας τις μετοχές του. Παρανόμως τα χρέη προς το Ελληνικό δημόσιο παραμένουν παγωμένα για άλλα 2 χρόνια δηλαδή μέχρι το 2014.
Δεν υποβιβάστηκε ο ποακ.

2018
Κατα την διάρκεια του αγώνα ποακ-ΑΕΚ στην Τούμπα, ο πρόεδρος του ποακ Ιβάν Σαββίδης μπαίνει με φουσκωτούς στον αγωνιστικό χώρο της Τούμπας, έχοντας σε εμφανή θέση και το πιστόλι του. Φίφα και Ουέφα ζητάνε τον υποβιβασμό για παραδειγματική τιμωρία λόγω δυσφήμισης του αθλήματος.
Δεν υποβιβάστηκε ο ποακ.

2020
Η Επιτροπή Επαγγελματικού Αθλητισμού έκρινε πως υπάρχει παράνομη συνιδιοκτησία στις ομάδες ποακ και Ξάνθη και ζητάει υποβιβασμό.
Μετά από παρέμβαση του Υφυπουργού Αθλητισμού δεν θα υποβιβαστεί ο ποακ.
'

Και μερικά ενσταντανέ από τις χρυσές σελίδες της ρουφιανιάς, του γλυψίματος, της προπαγάνδας,του κομπλεξισμού, της κλεψιάς και της ψευτιάς του συνοικιακού σωματείου της Ανω Τ(ρ)ούμπας:
https://ibb.co/Csy7Lj6
https://ibb.co/CtfX518
https://ibb.co/54MHV4C
https://ibb.co/9r3QMGv
https://ibb.co/PtGhRQ8
https://ibb.co/zhszZSq
https://ibb.co/q1qY0NQ
https://ibb.co/NV6sX49
https://ibb.co/m5W081b
https://ibb.co/jyFMv7r
:s_whiteflag :s_whiteflag :s_whiteflag
:omg: :omg: :omg:
:help: :help: :help:
Τελευταία επεξεργασία από junior gt και 21 Φεβ 2020, 18:24, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By melos86
#628823 Να μιλανε οι αλλοι για ντροπολογιες θα το δεχομουν στα πλαισια της καζουρας...
Αλλα να μιλάνε και τα χανουμια με την χαρτινη ομαδα, με μολις 5 χρονια ιστοριας και ολα αυτα αφου μπηκαν σε οποιο διψηφιο πτωχευτικο αρθρο και εν τελει φεσωσαν προμηθευτες, ποδοσφαιριστες και δημοσιο?? Λιγη ντροπη δεν βλαπτει.... θα ελεγα για τσιπα αλλα αυτη χαθηκε οταν δεχθηκες το χαρτινο κατσαρολακι!
Δεν πειραζει ομως... Πισω εχει η αχλαδα την ουρα!
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#628828 6 χρόνια , μην κλέβεις :x :lol:

Είναι συμπαθής ο Άρης μας , το'χει αυτό απο τότε που έπαιρνε κύπελλα σε μη επαγγελματικές κατηγορίες.
Θα δούμε πόσο συμπαθής θα είναι αν σου πάρει τη πρόκριση στον τελικό :lol:
Μέχρι τώρα , περιορίστηκαν στο "μυρωδιάς προπονητής" και "αδικαιολογητες διαμαρτυρίες για διαιτησία"

Ας αφήσουμε τη χάρτινη τώρα, έχουμε ντέρμπι μεθαύριο :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#628830 Κρίμα πάντως ακόμη να χρησιμοποιείτε το χαρακτηρισμό "χάρτινη". Δείχνει ότι αυτοκριτική (με δικά σας λάθη το χάσατε) παραμένει άγνωστη λέξη.

Επίσης, σε 6 χρονάκια η ΑΕΚ έχει ήδη το 1/3 των πρωταθλημάτων που έχετε σε 94 ξερωγώ, άρα... :shifty: