Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#630182 Κρίμα ο κόπος. Κάποιοι έγραφαν ποστ όλο το βράδυ.
Διπλωμάτη μήπως είσαι ντροπαλός και απόψε;
Λέω μήπως ντρέπεσαι που το μεσαίο από τα πλοκάμια του Βαγγέλα βγάζει λευκό μελάνι.


Τι ομαδάρα Θεέ μου. Ευτυχώς που υπάρχει αυτός ο Πρόεδρος και έχει όρεξη να γλεντήσει τον κάθε μύστη του κατσαπλιαδισμού.
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#630187 Επική προκριση, και με τον τρόπο που ήρθε μάλιστα - χίλια μπράβο!!! :yahoo: :superman: :omg:

...Πόσο χάλια όμως κι αυτή η Arsenal :vava:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#630229
Giuseppe Busso έγραψε:Διπλωμάτη μήπως είσαι ντροπαλός και απόψε;


Μου αξίζει να με γλεντήσεις Μπούσσε μου.

Μεγάλη στιγμή για την ομάδα μας. Η άρσεναλ είναι η τσσκα μας στο ποδόσφαιρο.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#630234
diplomat έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:Διπλωμάτη μήπως είσαι ντροπαλός και απόψε;


Μου αξίζει να με γλεντήσεις Μπούσσε μου.

Μεγάλη στιγμή για την ομάδα μας. Η άρσεναλ είναι η τσσκα μας στο ποδόσφαιρο.



:s_howdy
Σου βγάζω το καπέλο για αυτή την παντελονάτη δήλωση γαύρε μου. :iconcool:


Δεν είναι θέμα τσσκα. Η Arsenal πέρσι πήγε τελικό Europa league και πρόπερσι στους 4. Φέτος δε, 2020 ήταν αήττητη.
Αποκλείσαμε ένα τεράστιο κλαμπ.
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#630235 Γιατί να σου αξίζει όμως;; Μετά από τέτοια επική πρόκριση της ομάδας σας πάλι με τον πρόεδρο πρέπει να ασχοληθείς;;;
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#630239 Μην τσιμπάς ρε. Τρολάρει ο Μπούσσος με το χοντρό! :lol:

Κατά τα άλλα πολύ το χάρηκα με την τσαπού στα παρτάλια. Ειδικά σ' εκείνο το σαπάκι τον Ομπαμεγιάνγκ που δεν αντέχω να τον βλέπω. Διαχρονικό σίχαμα η Άρσεναλ, πολύ ελαφριά φανέλα σε σχέση με τις μεγάλες αγγλικές και υπαίτια κουβά ΑΠΕΙΡΕΣ φορές και σε κάθε πιθανή διοργάνωση.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#630249 Ρισπέκτ στον οσφπ.
Χαίρεσαι να βλέπεις τους απογειωμένους Τσιμίκα και Μπουχαλάκη.

Στη φάση του 123' το έμφραγμα ήταν εγγυημένο, ευτυχώς δεν τα διπλάρωσε ο Όμπα.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#630295
Και τότε έψαξα το Σάββα…

Σε αυτή την εντυπωσιακή εικόνα ευτυχίας μου έλειπε μόνο ο Σάββας Θεοδωρίδης, ο αιώνιος έφηβος που έγινε στρατηγός – η ιστορία μέσα στην ιστορία. Ηταν μια και δέκα το βράδυ όταν τον πήρα τηλέφωνο: βγήκε από το νοσοκομείο μόλις δυο μέρες πριν. «Αυτό το βράδυ θέλω μόνο εσένα να ακούσω και μου λείπεις» του είπα. «Μίλησα σε όλα τα παιδιά πριν φύγουν. Πάτε στο Εμιρετς να αποδείξετε ότι δικαίως σας αγαπάει ο κόσμος. Θέλω να κάνετε το παιγνίδι της ζωής σας: να αποδείξετε ότι είσαστε ικανοί για όλα γιατί φοράτε τη φανέλα του Ολυμπιακού. Να γράψετε την ιστορία της ζωής σας. Αυτό μόνο τους είπα» μου απάντησε συγκινημένος.

Κι ομολογώ πως στο απίθανο αυτό βράδυ, μόνο αυτή τη στιγμή κατάλαβα τι θα πει ιστορία. Και δάκρυσα και λίγο..


Από το σημερινό άρθρο του Καρπετόπουλου.
https://www.karpetshow.gr/blog/kai-dakr ... 5R-4Xg9izE

Α ΝΑ ΤΡΙ ΧΙ ΛΑ :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#630334 H Γουλβς είναι πολυ καλύτερη από την Άρσεναλ φέτος.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#630337 Εικόνα

Εξαιρετική #νοτ η κλήρωση με τη Wolves μιας και σύμφωνα με τις στοιχηματικές είναι το τρίτο φαβορί για την κατάκτηση του τροπαίου.
Και κάπως έτσι δημιουργείται το κλίμα.
ΠουΧού, λέει ο Στέφαν ότι η κλήρωση είναι εξαιρετική και αν δεν περάσεις το τρίτο φαβορί για την κατάκτηση -----> αποτυχία και φέτος στην Ευρώπη ο γαύρος.
Ό,τι πρέπει για να σε πιάσουν οι ΑΡΔ στο στόμα τους.

Φυσικά η κλήρωση είναι παλούκι. Δηλαδή χειρότερη μόνο θα γινόταν αν μας τύχαινε η United ή η Internazionale.
Και μάλιστα πάλι αγγλική ομάδα που ξέρουμε πόσο δύσκολο είναι να τους αποκλείσει κάποιος.
Μόλις πέρσι απέκλεισε ελληνική ομάδα μια αγγλική. Και αυτή ήταν η Μπέρνλι που ήταν 7η στην προπέρσινη Premier League.
Φέτος και η Arsenal. Μακάρι να τριτώσει το κακό για του Άγγλους και να στείλουμε και τους Λύκους σπίτια τους, αλλά το έργο του Ολυμπιακού είναι πανδύσκολο μιας και αυτή η ομάδα είναι καλύτερη ομάδα από την Arsenal.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#630338 Η Ίντερ θα παίξει χωρίς κόσμο και πάει για πρωτάθλημα και η Γιουνάιτεντ φέτος δεν έχει δείξει κάτι παραπάνω από τη Γουλβς. Μόνο το όνομα. Για να πει κάποιος εύκολη την κλήρωση πρέπει να μην έχει δει λεπτό Πρέμιερ φέτος να μην ξέρει ποιος είναι ο Ζότα, ο Τραορέ και ο Χιμένες. Ο δε Νούνο Εσπίριτο Σάντος είναι μάγος του πάγκου. Πήρε από το πουθενά τη Γουλβς και την έκανε ευρωπαϊκή δύναμη σε 3 χρόνια.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#630341
Corto Maltese έγραψε:Η Ίντερ θα παίξει χωρίς κόσμο και πάει για πρωτάθλημα και η Γιουνάιτεντ φέτος δεν έχει δείξει κάτι παραπάνω από τη Γουλβς. Μόνο το όνομα. Για να πει κάποιος εύκολη την κλήρωση πρέπει να μην έχει δει λεπτό Πρέμιερ φέτος να μην ξέρει ποιος είναι ο Ζότα, ο Τραορέ και ο Χιμένες. Ο δε Νούνο Εσπίριτο Σάντος είναι μάγος του πάγκου. Πήρε από το πουθενά τη Γουλβς και την έκανε ευρωπαϊκή δύναμη σε 3 χρόνια.


Δεν διαφωνώ σε τίποτα από τα υπόλοιπα πλην του ότι βάζω αστερίσκο στην πρώτη πρόταση.
Αυτά που λες, δεν τα ανέφερα για να μην μακρυγορήσω.
Η Ίντερ όντως πάει για πρωτάθλημα και η United σίγουρα δεν είναι αυτή του 1999.
Όμως αμφότερες έχουν τεράστιο ειδικό βάρος φανέλας και το κυριότερο έχουν το know-how στα νοκ-άουτ.
Και η Wolves δεν έχει ούτε το ένα, ούτε το άλλο.
Αυτό όμως ίσως είναι δίκοπο μαχαίρι μιας και η "άγνοια" κινδύνου, ίσως σε οδηγήσει ψηλά (αναφέρομαι στους Λύκους φυσικά).
Για αυτό και είπα ότι είναι παλούκι η κλήρωση.

Καμία ομάδα όμως δεν έχει αποκλειστεί ή προκριθεί από την κλήρωση.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#630346 Η Γουλβς είναι μεν καλύτερη ομάδα από την Άρσεναλ φέτος αλλά όχι απαραίτητα καλύτερη απ' το γαύρο. Σίγουρα πολύ πιο άπειρη σε ευρωπαϊκά ματς απ' το γαύρο κι αυτό παίζει τεράστιο ρόλο σ' αυτά τα ματς. Ακόμα κι εχθές φαινόταν ξεκάθαρα ποια ομάδα είναι πιο έμπειρη.

Δεν αποκλείεται σε καμία περίπτωση βέβαια να φάει τσαπού ο γαύρος γιατί μην ξεχνάμε ότι είναι παροιμιώδης η φετινή του κωλοφαρδία στην ευρώπη (να θυμίσω το τσαφ χθες στο 122' αλλά και τα 2 γκολ με μισή φάση και τέρμα ταμπούρι) και κάποια στιγμή θα εξαντληθεί. Και πάλι όμως θεωρώ πολύ καλύτερη την κλήρωση απ' το να σου έπεφτε καμια Λεβερκούζεν πχ.