Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#649260
Giuseppe Busso έγραψε:Η ουσία είναι ότι ο Ολυμπιακός, μόνο stepping stone δεν είναι πλέον. Και για αυτό άρχισαν τα παρακαλετά οι μανατζέρ του.

Δεν είναι; :lol: Δηλαδή υπάρχει ΕΝΑΣ ποδοσφαιριστής που στο δίλημμα Ολυμπιακός ή Πρέμιερ λέει Ολυμπιακός; Ποιος; Όνομα θέλω. Όχι κάτι ξοφλημένοι τύπου Πάμπλο Γκαρσία, Τσόρι Ντομίνγκες που δεν πρόκειται να βρούνε σοβαρό συμβόλαιο ποτέ ξανά. Παίκτη in his prime που λένε και οι έξω.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#649261 Μαλτέζε ο γαύρος στο ποδόσφαιρο ανέκαθεν είχε ένα επιπλέον χαρακτηριστικό που του έδινε σημαντικό πλεονέκτημα στην προσέλκυση δυνατού ονόματος ακόμα και στα ντουζένια του --> σίγουρη συμμετοχή στους ομίλους τσάμπιο λιγκ.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#649264
EDDIE_147 έγραψε:Μπούσο άλλο αθλητισμός άλλο οπαδιλίκι.
Αθλητισμός --> ότι γίνεται στο γήπεδο
Οπαδιλίκι
--> όταν κερδίζω κάνω καζούρα στους άλλους προσπαθώντας να δείξω ότι ανήκω σε μια ανώτερη κάστα
--> όταν χάνω αποδεικνύω επιστημονικά ότι αυτό ήταν στημένο γιατί κατά τ' άλλα είναι γεγονός ότι ανήκω σε μια ανώτερη κάστα

Θα είχε πλάκα αν δεν είχε πεθάνει κόσμος και αν δεν είχαν ανοίξει κεφάλια.


Δηλαδή τώρα μου κάνεις επεξήγηση; μου κουνάς το δάχτυλο λίγο; με μαλώνεις; με βάζεις στη θέση μου; με κάνεις ντα;
Δεν έχω καταλάβει τι από όλα.

Κάναμε κάνα like στον dpg7000 σήμερα;

red_monster έγραψε:
trident1971 έγραψε:Ξερω οτι "αμα δεν θελω μη τα διαβαζω", "δεν με υποχρεωνει κανείς" κλπ.

Ομως πραγματικα ντρεπομαι.



Αφού δεν ντρέπονται αυτοί , εσύ θα ντρέπεσαι ?


Εσύ τραβάς κάποιο ζόρι γενικά; Θέλω να το λύσουμε ήρεμα από κοντά. Να μου πεις τι σε προβληματίζει. Να μου πεις γιατί πρέπει να ντρέπομαι.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#649267 Μπούσε σου λέω να μη μπερδεύεις τον αθλητισμό με το οπαδιλίκι.
Είναι σαν να λες ότι το να βαράς ηρωίνη είναι ίδιο με την ομοιοπαθητική.

Το ότι εσύ επιλέγεις να ξοδεύεις το χρόνο, την ενέργεια και τη φαιά ουσία σου στο οπαδιλίκι είναι επιλογή σου την οποία δεν μπορώ να κρίνω.

dpg7000


Δεν είμαι μερσεντόφιλος οπότε δεν νομίζω (γιατί ανεβάζει κάτι μερακλίδικες με αυτοκίνητα).
Κατά τ' άλλα τη ντροπή του μπασκετικού Παναθηναϊκού γιατί να τη γουστάρω;
Για τα αίσχη με το Σπανούλη ή για τα κόκκινα βρακιά;
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#649274
EDDIE_147 έγραψε:Μπούσε σου λέω να μη μπερδεύεις τον αθλητισμό με το οπαδιλίκι.
Είναι σαν να λες ότι το να βαράς ηρωίνη είναι ίδιο με την ομοιοπαθητική.

Το ότι εσύ επιλέγεις να ξοδεύεις το χρόνο, την ενέργεια και τη φαιά ουσία σου στο οπαδιλίκι είναι επιλογή σου την οποία δεν μπορώ να κρίνω.

dpg7000


Δεν είμαι μερσεντόφιλος οπότε δεν νομίζω (γιατί ανεβάζει κάτι μερακλίδικες με αυτοκίνητα).
Κατά τ' άλλα τη ντροπή του μπασκετικού Παναθηναϊκού γιατί να τη γουστάρω;
Για τα αίσχη με το Σπανούλη ή για τα κόκκινα βρακιά;


Δεν μπερδεύω τον αθλητισμό με το οπαδιλίκι Έντι.
Εμένα η ομάδα που υποστηρίζω, η ομάδα μου, για την οποία είμαι πολύ υπερήφανος για την ιστορία της, για το παρόν και το μέλλον της και αυτά που πρεσβεύει, θέλει και θέλω και θέλουμε να ασχολούμαστε μόνο με τον αθλητισμό και να κρίνονται τα πάντα μέσα στα γήπεδα σύμφωνα πάντα που τους νόμους και τους κανονισμούς τόσο του κράτους όσο και τον ομοσπονδιών.

Φυσικά και δεν μπορείς να με κρίνεις για αυτό που ασχολούμαι όπως δεν μπορώ να κρίνω εγώ αυτό που ασχολούνται άλλοι.
Σου κάνω ένα παράδειγμα: σφίχτες στα γυμναστήρια, κουβάδες με πρωτεΐνες κλπ.

Εγώ αυτό που σιχαίνομαι είναι το πουστρο-οπαδιλίκι που προσπαθείτε να περάσετε μερικοί υπό το μανδύα του αντικειμενικού.
Τουλάχιστον ο τζουνιόρας, που ναι μεν μας χωρίζουν πολλά στις ομάδες μας, δεν κρύβεται. Είναι οπαδός και υποστηρίζει και αγαπάει την ομάδα του και τον καταλαβαίνω γιατί, όπως πιστεύω και εκείνος θα κάνει το ίδιο για μένα.
Ο οπαδός καταλαβαίνει τον άλλο οπαδό.


Για την ιστορία απλά, ασχολούμαι πάρα πολλά χρόνια και με τον αθλητισμό και με την ομάδα μου.

Εδώ κάπου το 1996-97 είμαι με τον αδερφό μου με γαυρο-μπλουζάκια στο Ναύπλιο. Ήμασταν 11 εγώ και 9 εκείνος.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By g8777
#649275 Εντυ εισαι βαζελι ρε μλκ :omg: ; Και εγω σε ειχα για γαυρο.

ΤΩΡΑ ΕΞΗΓΟΥΝΤΑΙ ΟΛΑ!!1!111!!11
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#649276
Giuseppe Busso έγραψε:Σου κάνω ένα παράδειγμα: σφίχτες στα γυμναστήρια, κουβάδες με πρωτεΐνες κλπ.


Ο ένας καταστρέφει τα νεφρά του ο άλλος τον εγκέφαλο του.
Δύσκολη επιλογή. :lol:
Ελπίζω βέβαια να μην μπερδεύεις την πρωτεΐνη με αναβολικά, ντόπες κλπ.

Τώρα για τον ορισμό που θέτεις εσύ ξέρεις καλύτερα τι ισχύει.
Απλά το να μην αναγνωρίζεις ότι ανά συγκεκριμένες περιόδους η ομάδα σου δεν έπαιζε εξίσου καλά με την χ-ψ-ω αντίπαλη αλλά έχασε επειδή αυτό ήταν στημένο να ξέρεις ότι δεν έχει σχέση με αθλητισμό.
Όχι ότι το κάνεις :lol: ενημερωτικά το λέω.

@g8777
Είμαι βαζέλι που το '94 στο Τελ Αβίβ ήθελα να το πάρει ο γάβρος.
Όχι και το '95 στη Σαραγόσα...
#Tarpley
:inlove: :inlove:
Τελευταία επεξεργασία από EDDIE_147 και 28 Μάιος 2020, 13:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By gianik
#649280
Giuseppe Busso έγραψε:Δεν μπερδεύω τον αθλητισμό με το οπαδιλίκι Έντι.
Εμένα η ομάδα που υποστηρίζω, η ομάδα μου, για την οποία είμαι πολύ υπερήφανος για την ιστορία της, για το παρόν και το μέλλον της και αυτά που πρεσβεύει, θέλει και θέλω και θέλουμε να ασχολούμαστε μόνο με τον αθλητισμό και να κρίνονται τα πάντα μέσα στα γήπεδα σύμφωνα πάντα που τους νόμους και τους κανονισμούς τόσο του κράτους όσο και τον ομοσπονδιών.

...........


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By g8777
#649281 Μπουσσε ειδες πως τα μαζεψε ο Εντυς ; Φυσιολογικο. Δεν ειναι και λιγο να σε λενε βαζελι. :help:

Μπουσσε κανονικα δεν σαπιζω στο ξυλο, αλλα για βαζελια οποιασδηποτε ομαδας θα κανω μια εξαιρεση, let me know αν ερθει καμια τιτικα με ορεξεις. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#649282
Giuseppe Busso έγραψε:Εσύ τραβάς κάποιο ζόρι γενικά; Θέλω να το λύσουμε ήρεμα από κοντά. Να μου πεις τι σε προβληματίζει. Να μου πεις γιατί πρέπει να ντρέπομαι.


Τόσοι και τόσοι γράφουν με πάθος για "μπάλα", γιατί θίγεσαι μόνο εσύ ?

Προσωπικά το βρίσκω αστείο (όπως πιθανό να βρίσκουν και αυτοί αστείο αντίστοιχο που εμένα με "ταξιδεύει" :shifty: )

Εσύ είσαι θεατής .
Αυτοί κάνουν πρωταθλητισμό, και όλα τα παραπάνω ελάχιστη σχέση έχουν με τον αθλητισμό
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#649283
g8777 έγραψε:Μπουσσε ειδες πως τα μαζεψε ο Εντυς ; Φυσιολογικο. Δεν ειναι και λιγο να σε λενε βαζελι. :help:

Μπουσσε κανονικα δεν σαπιζω στο ξυλο, αλλα για βαζελια οποιασδηποτε ομαδας θα κανω μια εξαιρεση, let me know αν ερθει καμια τιτικα με ορεξεις. :iconcool:


inb4 post με πουλμαν και οδηγό Jim Clark
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#649285 Το ποδόσφαιρο βρίσεται εκεί που βρίσκεται γιατί υπάρχει οπαδιλίκι. Είτε το θέλουμε, είτε όχι.
Κι έτσι μπορούν και το παρακολουθούν και οι υποτίθεται politically correct τύποι που βλέπουν το οπαδιλίκι σαν κάτι πολύ μπανάλ...
Είναι αυτό που λένε μπρος στο βασιλικό ποτίζονται και οι γλάστρες .
Όταν ο άλλος δίνει κάθε χρόνο επί τριάντα χρόνια δυό χιλιάρικα το χρόνο για διαρκείας δεν μπορεί να είναι τίποτα άλλο από οπαδός. Όταν ο άλλος ταξιδεύει χίλια χιλιόμετρα με το τρένο για να δει την ομάδα του δεν μπορεί να είναι τίποτα άλλο από οπαδός.
Τραβάτε δείτε από την τηλεόραση ματσάκι εσείς οι φίλοι του αθλήματος τώρα στα κεκλεισμένων με τον κορονοιό . Κι ελάτε πές τε μου το είδα όλο και μου άρεσε. Ή νομίζετε ότι τα γήπεδα θα γεμίζανε και χωρίς οπαδιλίκι?
Το προιόν αυτό έχει φτάσει εκεί που έχει φτάσει από το οπαδιλίκι. Και το οπαδιλίκι δεν είναι δυνατόν να χωριστεί σε καλό οπαδιλίκι και κακό οπαδιλίκι. Δεν υπάρχουν σαφή όρια. Από κει και πέρα στη συντριπτική πλειοψηφία των οπαδών δεν αρέσει να σκοτώνονται, ε κι εκεί μπαίνει η πρόληψη και η καταστολή.
Άβαταρ μέλους
By sebastian
#649288
Giuseppe Busso έγραψε:Εμένα η ομάδα που υποστηρίζω, η ομάδα μου, για την οποία είμαι πολύ υπερήφανος για την ιστορία της, για το παρόν και το μέλλον της και αυτά που πρεσβεύει, θέλει και θέλω και θέλουμε να ασχολούμαστε μόνο με τον αθλητισμό και να κρίνονται τα πάντα μέσα στα γήπεδα σύμφωνα πάντα που τους νόμους και τους κανονισμούς τόσο του κράτους όσο και τον ομοσπονδιών.


Εικόνα

:s_rofl Να γυρναει Μπουσεεεε, να γυρναειιιιι
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#649294
junior gt έγραψε:Τραβάτε δείτε από την τηλεόραση ματσάκι εσείς οι φίλοι του αθλήματος τώρα στα κεκλεισμένων με τον κορονοιό . Κι ελάτε πές τε μου το είδα όλο και μου άρεσε. Ή νομίζετε ότι τα γήπεδα θα γεμίζανε και χωρίς οπαδιλίκι?
Το προιόν αυτό έχει φτάσει εκεί που έχει φτάσει από το οπαδιλίκι.


Ποιά γήπεδα γεμίζανε ακριβώς πριν την καραντίνα; Μόνο όταν πήγαιναν οι φίλαθλοι τα γέμιζαν, οι οποίοι πήραν σταδιακά πόδι γιατί το οπαδιλίκι, το αντριλίκι και λοιπά -λίκια τους έδιωξαν, αρχικά με την απαγόρευση παρουσίας κοινού των φιλοξενουμένων, και σε δεύτερο στάδιο με το ξενέρωμα και των ίδιων των φιλάθλων.

Το γήπεδο πρέπει να έχει χώρο για όλους, και για οπαδούς, και για φιλάθλους, και για απλούς παρευρισκόμενους.

Eddiet:
EDDIE_147 έγραψε:Είμαι βαζέλι


:( :( :(
Τελευταία επεξεργασία από diplomat και 28 Μάιος 2020, 14:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά