Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#812213
gianik έγραψε:Θα το πείτε όλο το ποτήρι φέτος.....στάλα στάλα...#mexritelous.... :iconcool:



Αν και δεν μιλάω για ποδόσφαιρο με μπασκετικούς :shifty:

το πρωτάθλημα αν το πάρετε, θα είναι με τις ευλογίες του μπαμπά σας του Βαγγέλη. Στην κόντρα του με τον καβούρια, προτιμάει ξεκάθαρα βάζελο.
Τώρα το τι λες εσύ, τα ακούω βερεσέ.

Ο Τονοτίλης το πήρε το πάρκινγκ; τι έγινε; Για τσέκαρε τη φετινή σου δήλωση φόρου εισοδήματος άμα αναγράφει υπέρ πάρκινγκ ΟΚΑΝΑ :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#812549 Μπόρις Κλέιμαν: Όσα είπε η 17χρονη που κατήγγειλε βιασμό - Σοκάρουν οι λεπτομέρειες
https://www.news247.gr/koinonia/mporis- ... 05864.html
Όσα έγιναν στο μπαρ του Κολωνακίου, όπου διασκέδαζε η 17χρονη με τους συμμαθητές της από το Βέλγιο, περιέγραψε στους αστυνομικούς η ανήλικη που, όπως καταγγέλλει, δέχθηκε σεξουαλική επίθεση από τον 33χρονο ποδοσφαιριστή.

Ένα άτομο το οποίο βρισκόταν στα VIP του καταστήματος μας προσκάλεσε, εμένα και άλλα τέσσερα άτομα, στο VIP τμήμα. Εκεί άρχισε να μας κερνάει σφηνάκια. Στη συνέχεια ξεκίνησε να με αγγίζει. Τον έσπρωξα και έφυγα μακριά του και από τον χώρο VIP. Μετά από πέντε λεπτά επειδή είδα ότι όλη η παρέα μου ήταν στον ανωτέρω χώρο, VIP, ξαναγύρισα” κατέθεσε η μαθήτρια.

Ο ποδοσφαιριστής που βρισκόταν στο μπαρ με έναν συμπαίκτη του συνέχισε να την παρενοχλεί, υποστηρίζει η μαθήτρια: "Με πλησίασε ξανά, ξεκίνησε να μου μιλάει, όμως δεν καταλάβαινα τι έλεγε. Το μοναδικό που κατάλαβα ήταν όταν με ρώτησε πόσο χρονών είμαι και του είπα 17. Μετά λόγω της φασαρίας δεν καταλάβαινα τι μου έλεγε και του γύρισα την πλάτη μου προκειμένου να καταλάβει ότι δεν θέλω να του μιλήσω άλλο. Εκεί ήρθε επιθετικά πάνω μου και εγώ τον απώθησα. Κάποια στιγμή μού σήκωσε τη φούστα και ασέλγησε με το χέρι του. Του είπα ότι δεν θέλω να κάνω κάτι ερωτικό μαζί του και τον έσπρωξα. Εκείνος με άρπαξε με δύναμη και με ακινητοποίησε επιχειρώντας να συνεχίσει να με κακοποιεί σεξουαλικά. Κατάφερα να ξεφύγω, βγήκα έξω και είπα στους φίλους μου τι έγινε".

Το κορίτσι ζήτησε, όπως λέει, βοήθεια από τους φίλους της για να φύγει από το VIP χώρο του μπαρ και μετά από λίγη ώρα επειδή δεν αισθανόταν καλά επέστρεψε με μια συμμαθήτριά της στο ξενοδοχείο τους. Σύμφωνα με πληροφορίες, οι συμμαθητές της νεαρής πλησίασαν τον τερματοφύλακα και ακολούθησε συμπλοκή. Μόλις οι συνοδοί των μαθητών ενημερώθηκαν για το τι συνέβη τηλεφώνησαν στην αστυνομία που προσήγαγε τον κατηγορούμενο Κλέιμαν και ακόμη 8 Βέλγους.

Η νεαρή πληροφορήθηκε στο ξενοδοχείο στις 6:00 το πρωί ότι έγινε επεισόδιο στο μπαρ, και οι εμπλεκόμενοι κατέληξαν στο Αστυνομικό Τμήμα Συντάγματος. Εκεί πήγε και η ίδια και αναγνώρισε τον 33χρονο.

Ο ποδοσφαιριστής συνελήφθη και στην κατοχή του βρέθηκε μικροποσότητα ναρκωτικών. Ο ίδιος παρουσιάζει διαφορετική εκδοχή για όσα έγιναν και αρνείται ότι κακοποίησε σεξουαλικά την ανήλικη: "Ό, τι έχω να πω θα το πω στο δικαστήριο. Αρνούμαι ότι την βίασα, χόρεψα μαζί της στο μπαρ και τίποτα άλλο".

Μα είναι δυνατόν; Ο άνθρωπος πλέρωσε VIP στο Κολωνάκι, και δεν θα το βρέξει ούτε τόσο δα; :s_sarcastic
Προφανώς έπεσε σε "δύσκολη" περίπτωση και δεν του έκατσε τόσο καλά θα πω εγώ... Τις προηγούμενες φορές, έλεγαν κι ευχαριστώ για τα σφηνάκια, αφού άνοιγαν τα πόδια.
:s_sarcastic

Μόνον το λαϊκό παιδί πλερώνει τελικά, οι υπόλοιποι πηδάνε στο τσάμπα συνήθως. Oh well. :s_roses
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#812551 Ωραίους συνοδούς καθηγητές είχε.

edit

"Η σεξουαλική επίθεση, σύμφωνα με την καταγγελία της ανήλικης, σημειώθηκε στις 2 τα ξημερώματα σε γνωστό μπαρ στο Κολωνάκι."

μάλιστα . γι'αυτό.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#812553 Ως γνωστόν οι καθηγητές μπορούν να ελέγξουν όλους τους μαθητές αν έχουν πάει στο δωμάτιό τους και αν έχουν βουρτσίσει τα δόντια τους μην σου πω...
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#813521 Εντάξει ο Κούγιας απείλησε ότι θα αποχωρήσει αν δεν ανακάλεσει η ΑΘ10. Όποτε το μόνο που έχουν να κανουν είναι να μην ανακαλέσουν :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#813575 Να ανακαλέσει τι; Απλά είπαν ότι δε θα πατήσουν στο γήπεδο. Δεν τον έβρισαν ούτε είπαν κάτι προσβλητικό.
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#813635
Corto Maltese έγραψε:Να ανακαλέσει τι; Απλά είπαν ότι δε θα πατήσουν στο γήπεδο. Δεν τον έβρισαν ούτε είπαν κάτι προσβλητικό.


Να ανακαλέσει την απόφασή της να μην υποστηρίξουν οι οργανωμένοι στο γήπεδο την ομάδα.

ανακαλώ [anakaló] -ούμαι παθ. αόρ. ανακλήθηκα 1α.καλώ, δίνω εντολή σε κπ. να επιστρέψει, να επανέλθει από εκεί όπου βρίσκεται: Ο πρεσβευτής μας στο Λονδίνο ανακλήθηκε / ανεκλήθη στην Aθήνα για διαβουλεύσεις. επαναφέρω κπ. στην τάξη, του υποδεικνύω ότι πρέπει να σταματήσει να παρεκτρέπεται: Ο πρόεδρος του δικαστηρίου ανακάλεσε στην τάξη αυτούς που θορυβούσαν.

2. δηλώνω ότι κτ. δεν ισχύει πια: Ο κατηγορούμενος ανακάλεσε προηγούμενη κατάθεσή του, αναίρεσε. Σου ζητώ να ανακαλέσεις, μια κατηγορία, μια προσβλητική έκφραση κτλ. Aνακλήθηκε η δωρεά / η παραγγελία, ακυρώθηκε. H κυβέρνηση αναγκάστηκε να ανακαλέσει το νομοσχέδιο ύστερα από τις πιέσεις που δέχτηκε, να το αποσύρει.

https://www.greek-language.gr/greekLang ... %CF%8E&dq=
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#813656 Ναι, συνήθως αυτό χρησιμοποιείται για χαρακτηρισμούς και όχι για μία απόφαση. Στο φινάλε αφού θα κάνει τα επόμενα αδιάφορα παιχνίδια με ελεύθερη είσοδο, τι τον κόφτει;

1+1=2 τα πράματα είναι απλά. Αυτή τη στιγμή ποδοσφαιρικά δεν υπάρχουμε. Αν του χρόνου κάνουμε περίπατο στη SL2 οι διαφωνούντες θα το βουλώσουν όπως το βούλωσαν με τον Παπαθανασάκη όταν κάναμε 13 σερί νίκες και ήρθε το χανούμι στα πλέι οφ και έχασε με 20.000 κόσμο στην κερκίδα.
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#813901 Ζωηρούλης (sic) ο νέος επενδυτής του Ηρακλή :svivhaha:

https://www.newsbeast.gr/sports/arthro/ ... axe-potiri
Άβαταρ μέλους
By g8777
#814052
Παναθηναϊκός με ψυχή, έφυγε με διπλό από την Τούμπα στο 91' και… αρνείται να πέσει από την κορυφή!


:hmmm:


Έτσι γράφει το σπορ φμ Μπαγερ.

Δεν μασαει τπτ ο ΠΑΟ φετος, του χουν πεταξει πανω του δεκα παραγκες και δεν καταλαβαινει Χριστο. :superman:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#814054 Μόλις γύρισα από το γήπεδο. Μπάγερν θυμάσαι πότε είχε γίνει ξανά τέτοια σφαγή εναντίον μας;
Άβαταρ μέλους
By edmond
#814061 Θα περιμένεις λίγο, έτσι μπούσσε;
Ψάχνει ακόμα ο μπάγερ για...σφάξιμο στον Ολυμπιακό :svivhaha: