Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By melos86
#624178 Εικόνα

Αφηνουμε και αυτο εδω μεσα για να δουν οι αδικημενοι και τα φερεφωνα αυτων ανεξαρτητως χρωματος την πραγματικοτητα!
Φυσικα υπαρχει και το βιντεο!
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#624181 Από την άλλη όμως και οι ξαδερφούλες εκεί που έφτυναν, γλείφουν. Και αυτά που υποτίθεται καταδίκαζαν και κράζανε, τα κάνουν τώρα. Και μην μου πείτε όχι. Το είπε και ο... Ρώσος σύμβουλος της γυναίκας του: μας λέγατε επενδύστε και σταματήστε την γκρίνια, τώρα σας το λέμε κι εμείς.
Και λέω υποτίθεται γιατί πάντα ο Μπαοκ ήταν ο γαύρος του Βορρά. Τσαμπέ γήπεδο μπάσκετ, χαρισμένα χρέη με ΕΙΔΙΚΗ ρύθμιση Μπένυ, διαρκείας Τσοχατζόπουλου .
Απλά ήταν ένα συνοικιακό σωματείο με μοναδικό στόχο κάθε χρόνο τα τοπικά ντέρμπι των γειτονιών Ανω Τ(ρ)ούμπας και Χαριλάου και κανένας δεν έδινε σημασία.
Αλλάξανε όμως τα πολιτικά κόζια, κάποιοι πολιτικοί απεγνωσμένα ψάχνανε από κάπου να πιαστούν, να δημιουργήσουνε ένα αντίπαλο δέος στα ερυθρόλευκα πρόβατα του Μαρινάκη, που αλλού να πάνε? Στα ασπρόμαυρα πρόβατα. Βρήκανε και το Ρώσο μαφιόζο, τον εβαφτίσανε φόλα ΠαοκΣΣΣΣη παρ'όλο που δεν ξέρει γρι ελληνικά :lol: :lol: :lol: , έκατσε και η συγκυρία με τις Πρέσπες κι έτσι από τα συνοικιακά ντέρμπι, φτάσανε και τον Αρούλη στα πρωταθλήματααααααα.
Αυτή είναι με λίγα λόγια η σύντομη ιστορία του συνοικιαού καφενείου με έμβλημα των τετράφυλλο με το πέταλο αντιγραφή και αυτό από ένα πακέτο τσιγάρων που χάζευε ο καφενόβιος ιδρυτής του καπνίζοντας και πίνοντας τον καφέ του στον καφενέ της συνοικίας...
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#624182
melos86 έγραψε:Εικόνα

Αφηνουμε και αυτο εδω μεσα για να δουν οι αδικημενοι και τα φερεφωνα αυτων ανεξαρτητως χρωματος την πραγματικοτητα!
Φυσικα υπαρχει και το βιντεο!


Είναι και από σωστή γωνία βλέπω. :lol: :lol: :lol:
Μπεεεεεεεεεε.
Άβαταρ μέλους
By melos86
#624186 Αδικηθηκες και εσυ ψυχουλα μου?? :inlove: Θελεις την ομαδα της καρδιας σου που φοραει κοκκινα στην κορυφη??
Ο συμβουλος βεβαια της κυριας που κατεχει τις μετοχες της ομαδας μας, τυγχανει να ειναι και προεδρος του ΔΣ (αλλα αυτα ειναι για ανθρωπους που καταλαβαινουν 2-3 πραγματακια οχι για τον kostasoriginal21) σου εχει γινει εμμονη ιδεα...
Αλλα επειδη το "scripta manent" εχει αποδειχτει χρυσο, θελω να δω σε ποια τρυπα θα κρυφτεις οταν και αν διαδεχθει τον γατουλη ο καλτσιδης! Ποσο θα σε τρολλαρω εκεινη τη μερα....
Προς το παρον κανε την δουλεια που πρεπει να κανεις την κυριακη αν και πολυ αμφιβαλλω γιατι... αεχ!
Άβαταρ μέλους
By g8777
#624190 Mele ποσο Μπουζεττα ντελο σπορτ διαβαζες μικρος; Βλεπω εχει ποτισει μεχρι μεδουλι.
Άβαταρ μέλους
By melos86
#624197
g8777 έγραψε:Mele ποσο Μπουζεττα ντελο σπορτ διαβαζες μικρος; Βλεπω εχει ποτισει μεχρι μεδουλι.

Μονο το10.γρ μπρο! :ninja:
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#624198
pro έγραψε:Η φάση είναι παιδάκια που μαλώνουν στις γραμμές του τραίνου και δεν το βλέπουν που έρχεται.


ποιο είναι αυτό το τρένο φίλε και ποιος έχει τις μετοχές του ? :rant: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#624200
pro έγραψε:Η φάση είναι παιδάκια που μαλώνουν στις γραμμές του τραίνου και δεν το βλέπουν που έρχεται.


Η φάση είναι ότι οι βάζελοι πρέπει να καταλάβουν ότι η ιστορία έχει αποδείξει ότι ο εχθρός του εχθρού μου δεν είναι πάντα φίλος μου και να σταματήσουν τα κολλητιλίκια με τις ξαδέρφες.
Και σαν πρώτο μέτρο να κόψουν το SDNA.
Κυριακή ή μάλλον κύπελο κοντή γιορτή:
Θα μιλάτε πάλι για σφαγές όπως το '17 και θα σας λένε κοιτάξτε το τραίνο που ρχεται :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By melos86
#624201
georgetz έγραψε:
pro έγραψε:Η φάση είναι παιδάκια που μαλώνουν στις γραμμές του τραίνου και δεν το βλέπουν που έρχεται.


ποιο είναι αυτό το τρένο φίλε και ποιος έχει τις μετοχές του ? :rant: :shifty:

:lol: :lol: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By pro
#624202 Κολλητιλίκια δεν έχω με κανέναν, γι αυτό και έχω γράψει εδώ μέσα ότι και η ΑΕΚ το πήρε δίκαια και ο ΠΑΟΚ. Όπως έχω γράψει ότι αυτά που έχουν γίνει τα τελευταία 2 χρόνια είναι πταίσματα σε σχέση με το πρόσφατο παρελθόν. Το ότι δεν καταλαβαίνετε ότι όταν τρώγεστε για ασήμαντα πράγματα παίζετε το παιχνίδι του γάβρου, χρήζει ψυχανάλυσης. Κι αν δεν καταλαβαίνετε ακόμη ότι το πρόβλημα στο ελληνικό ποδόσφαιρο είναι ο γάβρος και η νοοτροπία του, θα το καταλάβετε δε χαρντ γουέι που λένε και στο χωριό μου.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#624204 Πόσο πιο χαρντ γουέι? Τι παραπάνω πρέπει να γίνει δηλ για να πάρουμε χαμπάρι ότι ο γάβρος και η νοοτροπία του έχουν πλέον μιμητές και μάλιστα εξαιρετικά καλούς? Πόσο χειρότερα να γίνουν τα πράγματα απ' το να χεις 2 γάβρους?
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#624205
pro έγραψε:Κολλητιλίκια δεν έχω με κανέναν, γι αυτό και έχω γράψει εδώ μέσα ότι και η ΑΕΚ το πήρε δίκαια και ο ΠΑΟΚ. Όπως έχω γράψει ότι αυτά που έχουν γίνει τα τελευταία 2 χρόνια είναι πταίσματα σε σχέση με το πρόσφατο παρελθόν. Το ότι δεν καταλαβαίνετε ότι όταν τρώγεστε για ασήμαντα πράγματα παίζετε το παιχνίδι του γάβρου, χρήζει ψυχανάλυσης. Κι αν δεν καταλαβαίνετε ακόμη ότι το πρόβλημα στο ελληνικό ποδόσφαιρο είναι ο γάβρος και η νοοτροπία του, θα το καταλάβετε δε χαρντ γουέι που λένε και στο χωριό μου.


Δεν ξέρω πόσο χορτασμένος από τρόπαια είσαι εσύ τον τελευταίο καιρό, για μένα σύντροφε δύο τελικούς κυπέλλου που μου κλεψε τα τρία τελευταία χρόνια δεν είναι καθόλου ασήμαντο πράγμα. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#624211
junior gt έγραψε:Δεν ξέρω πόσο χορτασμένος από τρόπαια είσαι εσύ τον τελευταίο καιρό, για μένα σύντροφε δύο τελικούς κυπέλλου που μου κλεψε τα τρία τελευταία χρόνια δεν είναι καθόλου ασήμαντο πράγμα. :iconcool:

Σώπα κι εσύ μας έκλεψαν..
Δεν τους νικήσαμε ποτέ άφτερ 2018 αφού, οπότε δίκαια τα κυπελλάκια :dizzy:

melos86 έγραψε:Στο δια ταυτα μπορεις να μιλας για τον ενοπλο πιστολερο, η ιστορια ομως θα λεει παντα για το χαρτινο πρωταθλημα

Κώδικας: Επιλογή όλωνΣτο δια ταυτα μπορεις να μιλας για το χάρτινο πρωτάθλημα, η ιστορια ομως θα λεει παντα για τον ένοπλο πιστολέρο
fixed
Μια αναζήτηση στα διεθνή Μέσα θα σε πείσει. Τα υπόλοιπα στα ποινικά δικαστήρια που μάλλον θα τραβήξουν καιρό.

melos86 έγραψε:και ο λογος ξερεις ποιος ειναι? Οτι μεσα στο γηπεδο δεν καταφερες για τα επομενα 3 χρονια να με κερδισεις!

Παραδίνομαι :help:
Το foreign office της Ανατολής έχει πήξει τα μυαλά των ακολούθων του για χάρτινο πρωτάθλημα, επειδή για 2 σεζόν δεν έχασε ο παοκ. Επειδή κι αφού και οπότε.
:help: :help: :help:
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#624237 πολύ ήρεμα, καταλαβαίνετε τι γράφετε ?

καλαβαίνετε οτι αυτοαναιρείστε αυτόματα όταν υπονοείτε στήσιμο αλλά στήσιμο μόνο για τον τελικό αλλά όχι για πρωτάθλημα πρόπερσι?
Ήταν ή δεν ήταν η καλύτερη ομάδα πέρυσι ο ΠΑΟΚ ? Το στήσιμο και το μπλέξιμο , γιατί ?

Δηλαδή πολύ απλά, 145 m έχει βάλει ο Ιβάν ( εμ , συγνώμη, Dimera Group) , στο project ΠΑΟΚ τα τελευταία 3 χρόνια.
Έβαλε κανείς τόσα ?
Προσπάθησε να φέρει δικαιότερο σύστημα με var και ξένους διαιτητές ή είναι κ αυτοί μιλημένοι ?
Επιτήρηση απο UEFA / FIFA έχουμε για ποιο λόγο, για να το στήνει πιο επαγγελματικά ?
Για ποιο λόγο μετά να ασχοληθείς, ο άνθρωπος απο του χρόνου και αν δει κάνα 5 m κέρδη και θα
έχει μπει ακόμη περισσότερο μέσα.
Εαν όμως είναι υγιή τα πράματα , απο του χρόνου με έξοδο Ευρώπη θα δει 10-15m για τη πρώτη χρονιά.
Απο ακαδημίες,αγοραπωλησίες, merchandise κλπα όμως τα οφέλη θα είναι μακροπρόθεσμα

Με 10 μύρια , μπορούσε να αποκτήσει μεγαλοπαράγοντες επαρχιακών ομάδων που θα πουλούσαν τη μάνα τους για πολύ λιγότερα και με άλλα 10 να λαδώσει έλληνες διαιτητές και να κάνει τη δουλειά όμορφα, όπως είδαμε τα προηγούμενα χρόνια.
Οπότε , ή μουρλός είναι ή λαμόγιο με ακόμα πιο πολύπλοκο τρόπο και εδώ θα είμαστε αν αποδειχθεί κάτι τέτοιο.

Επειδή το 2ο αργεί ακόμα , ας μείνουμε στο μουρλός με τη καλή έννοια.
Το να βλέπω πάντως αεκτσήδες να συντάσσονται αναφανδόν με πρακτικές κακώς εννοούμενου Ολυμπιακού, είναι φοβερό το λιγότερο γιατί ξέρεις ότι και αυτοί έχουν υποφέρει απο παλαιότερες διοικήσεις αυτής της ομάδας.
Όπως και πολλές ακόμη ομάδες στην Ελλάδα , αντίστοιχα και τον Άρη που τον χουφτώνουν όπου τον βρουν.

ΥΓ για την υπόθεση με το νόμιμο όπλο του, ναι είναι μια ενέργεια που δεν έπρεπε να γίνει. Πλήρωσε όμως και συνεχίζει.
Οι υπόλοιποι ?