Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#796070
dimviii έγραψε:Μπαίνω στο bluestar Delos και πάω να αγοράσω ίντερνετ για τις 3 ώρες του ταξιδιού μιας και τα μεγαμπαιτ που έχω στο εταιρικό δεν φτάνουν για όλο το μήνα με τοσα ταξίδια.
Πλήρωνα 3 ευρώ για απεριόριστα στις 3 ώρες.
Βγάλαμε καινούρια προγράμματα μου λέει.
Κοιτάω 3 ευρώ για 400 kb
Φυσικά δεν αγορασα γτχτ. :thumbsdown:


:dizzy: :dizzy:

Τί σκατά προγράμματα σας έχουν βάλει;; Ένα με απεριόριστα δεδομένα (και ομιλία) με μία καλή εταιρική σύνδεση έχει πλέον αστείο κόστος...

Σε ποιόν πάροχο τα έχετε;
Άβαταρ μέλους
By markvag
#796075 Αυτό κατάλαβα, αλλά και πάλι, είναι αστείο για εταιρική σύνδεση σε άνθρωπο που γυρνάει σε πελάτες κάθε τρεις και λίγο...

Ιδίως τώρα που τα προγράμματα με πολλά έως απεριόριστα δεδομένα είναι φθηνά. Πόσες φορές μου έχει τύχει να χρειαστεί να ανοίξω hotspot το κινητό, να ανοίξω και το λαπτοπ και να δουλέψω στην άκρη του δρόμου... Με 400MB / μήνα θα προλάβαινα να στείλω μισό e-mail... :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#796080 400 mb δινει το κααρβι για 3 ωρες εκει που ηταν απεριοριστο.
Το εταιρικο εχει 2,5 γιγα αλλα δεν φτανουν μερκους μηνες με συνετη χρηση.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#796081
markvag έγραψε:
:dizzy: :dizzy:

Τί σκατά προγράμματα σας έχουν βάλει;; Ένα με απεριόριστα δεδομένα (και ομιλία) με μία καλή εταιρική σύνδεση έχει πλέον αστείο κόστος...

Σε ποιόν πάροχο τα έχετε;


δεν φταιει ο παροχος Μαρκο.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#796082
dimviii έγραψε:Το εταιρικο εχει 2,5 γιγα αλλα δεν φτανουν μερκους μηνες με συνετη χρηση.


Εταιρικό και 2.5 GB ; :svivhaha:

Ξύπνα, πλησιάζει 2023 πες του boss
Άβαταρ μέλους
By markvag
#796089
dimviii έγραψε:400 mb δινει το κααρβι για 3 ωρες εκει που ηταν απεριοριστο.


Ααααααααααα. ΟΚ

dimviii έγραψε:Το εταιρικο εχει 2,5 γιγα αλλα δεν φτανουν μερκους μηνες με συνετη χρηση.


@@ καλαβρέζικα... 2,5GB εταιρικό σε άνθρωπο που βολοδέρνει στη μισή Ελλάδα συνέχεια είναι τρίχες κατσαρές... Πιο ακριβά τους βγαίνει εντωμεταξύ, αλλά άντε να συνεννοηθείς...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#796101
markvag έγραψε:αλλά άντε να συνεννοηθείς...


ετσι ακριβως.
Για αυτο και Ντιμης κοβει επικοινωνια μεχρι να ξανα ανανεωθουν. :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#796170
dimviii έγραψε:
markvag έγραψε:αλλά άντε να συνεννοηθείς...


ετσι ακριβως.
Για αυτο και Ντιμης κοβει επικοινωνια μεχρι να ξανα ανανεωθουν. :thumbsup:


Εγώ θα συνέχιζα να μιλάω κανονικά και όταν έσκαγε ο λογαριασμός θα έλεγα: Θέλετε να σταματήσω να μιλάω με τους πελάτες;;; Ή να σταματήσω να παίρνω παραγγελίες;;; Τί προτιμάτε, € 100 παραπάνω στον λογαριασμό του κινητού ή να έχετε πελάτες;;

Και κάπου εκεί, εκτός αν έχεις μπλέξει με παθολογικά ηλίθιους, θα συνειδητοποιήσουν ότι ένα πρόγραμμα με απεριόριστα δεδομένα και ομιλία (χωρίς τους ηλίθιους περιορισμούς στην ταχύτητα που έχουν κάποιες εταιρείες), τους βγαίνει φθηνότερα. Ιδίως μάλιστα αν έχετε και αρκετές συνδέσεις, με στοιχειωδώς καλή διαπραγμάτευση, μπορεί να βγει πολύ φθηνό...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#796172 Ξύπνα Μάρκο ώρα για δουλειά , ασε το χουζουρεμα.

Άντε πασακομ. Παρασκευή σήμερα.

ΣΉΚΩ ΛΈΜΕ..
Γτχς για παιδί.
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#796178 δεν μου αρεσει που δεν μαθαμε την λιστα με τα 212 ατομα του Μιχου....

γιατι αραγε;

γιατι προφανως το παρακρατος δουλευει καλα και ασχολουμαστε με τον παπα αντωνη που απο οτι φαινεται δεν λαδωνε τα σωστα ατομα.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#796194
popolaros έγραψε:δεν μου αρεσει που δεν μαθαμε την λιστα με τα 212 ατομα του Μιχου....

γιατι αραγε;

γιατι προφανως το παρακρατος δουλευει καλα και ασχολουμαστε με τον παπα αντωνη που απο οτι φαινεται δεν λαδωνε τα σωστα ατομα.


Πιασανε 8 και τους κρεμασανε και με τα μανταλακια. Ποσους να πιασει κι αυτος ο Κουλης σε 1 υποθεση πχια?

Ασε που δε μπορουμε να γεμισουμε και τις φυλακες με δαυτους. Θελουμε χωρο να στοιβαξουμε τους εγκληματιες απο τα πανεπιστημια.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#796259
George_Prix έγραψε:
popolaros έγραψε:δεν μου αρεσει που δεν μαθαμε την λιστα με τα 212 ατομα του Μιχου....

γιατι αραγε;

γιατι προφανως το παρακρατος δουλευει καλα και ασχολουμαστε με τον παπα αντωνη που απο οτι φαινεται δεν λαδωνε τα σωστα ατομα.


Πιασανε 8 και τους κρεμασανε και με τα μανταλακια. Ποσους να πιασει κι αυτος ο Κουλης σε 1 υποθεση πχια?

Ασε που δε μπορουμε να γεμισουμε και τις φυλακες με δαυτους. Θελουμε χωρο να στοιβαξουμε τους εγκληματιες απο τα πανεπιστημια.



Σαν τον Τσοχατζόπουλο. Πιάσαμε έναν πολιτικό που τα έπαιρνε, όλοι οι άλλοι καθαροί... :lol: Ένας ήταν και τον πιάσαμε... :lol: :lol: