Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#627582 όταν τελείωσε το 1ο QE της Ευρωπαϊκής κεντρικής τράπεζας πρίν από κάνα 18μηνο , έλεγαν οτι η ισοτημία θα ξανα-πάει στο 1,20 .
Τα πράγματα όμως πήγαν απ'το κακό στο χειρότερο και ήρθε το 2ο QE που ζούμε τώρα . Ω χαρά !!
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#629166 Μ' αρέσει που πήρα το ταπεR τη Πέμπτη οικονομικά επισκευασμένο, μετά τη σύγκρουση με σκύλο...

Δεν μ' αρέσει που σήμερα μια κοπελίτσα έπεσε πίσω μου...
Μ' αρέσει που απ' ότι φαίνεται, γδάρθηκε μόνο το χρώμα, ήταν ασφαλισμένη και απολύτως συνεργάσιμη...

Κάποιος για ξεμάτιασμα? :lol:
Άβαταρ μέλους
By avel
#631068 Ηρθα Ελλάδα για λίγο. Κάτοικος εξωτερικού εδώ και 6 χρόνια, επισκέπτομαι πότε πότε....

Δε μου αρέσουν:

* ΗΣΑΠ - ελλεεινή κατάσταση. Βρωμιά, γκράφιτι / tagging παντού. Στην πόλη που ζω κανονικά θα είχαν θέσει όλους αυτούς τους συρμούς εκτός λειτουργίας μέχρι να τα καθαρίσουν. Ντροπή που ζητάνε εισιτήριο για αυτό.

* Οδηγοί. Κάθε χρόνο και χειρότερα. Περισσότερο "νεύρο" στην οδήγηση, πολύ μεγάλες ταχύτητες, κανένας σεβασμός για τους πεζούς.

* Πειραιάς. Η κατάσταση με το πάρκινγκ είναι πέρα από κάθε λογική. Ήταν ήδη χάλια από πάντα, αλλά τώρα είναι ανυπόφορη.


Μου αρέσουν:

* ATHena ticket.

* Περιμένω να δω σύντομα και με τα μάτια μου τι συμβαίνει με το κάπνισμα σε μαγαζιά....
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#631422 Δε μου αρέσει που ξαφνικά μεν αλλά μη αναμενόμενα, μας άφησε το παλληκάρι. Ταλαιπωρημένος και επιβαρυμένος οργανισμός, αλλά περήφανος ως το τέλος του. Ακόμα και όταν δεν ήταν καλά δε μου το έλεγε για να μη με στεναχωρεί.

Σήμερα το πρωί είχα σκοπό να ξεκινήσω να τον φροντίσω λίγο, να δω τι και πώς, αλλά με πρόλαβαν τα κακά μαντάτα. Αισίως δεν ταλαιπωρήθηκε και δεν ταλαιπώρησε κόσμο... Κυρ Γιάννη, Πατέρα, θα σιάξω και ένα μονόλογο ως πρέπει.
Τελευταία επεξεργασία από JimClark και 05 Μαρ 2020, 19:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά