Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#635411 :dizzy:
Ο συγκεκριμένος, έχει και πεντάλ, αλλά .... τέσπα.
Τότε συγνώμη παίδες, θα κάτσω εκεί να τον ανοιγοκλείνω εγώ. Σαν σκοπιά ένα πράμα!
:s_whiteflag
Πάμε και σε ένα άλλο:
Κάδοι με καπάκι ανοιχτό, επι ώρες.
Ο κάδος γεμίζει σιγά -σιγά, όπερ σημαίνει ότι τουλάχιστον άλλοι 10 πέταξαν κάτι σε αυτόν.
Ουδείς πιάνει το καπάκι, να το κλείσει.
Θα ΄ναι γέροι-έγκυες και ανήμποροι κι όλοι αυτοί, που κυκλοφοράνε στα λημέρια μου !
Όλοι οι νέοι και οι γεροί, είναι εκτός Ελλάδος ! :lol:

Τι να λέμε ρε παίδες, γράψτε ότι θέλετε (κι εγώ βέβαια μαζί), τσάμπα είναι! :(
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#635561 Εμάς εδώ της γειτονιάς δεν έχει καν καπάκι, 8 στις 10 όμως τα πετάω στην γειτονια της δουλειάς που έχει καπάκι
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#635581
REALZEUS έγραψε:
dimitrisB έγραψε:μην πιάσουμε το καπάκι του κάδου!


Οι οποίοι κάδοι έχουν πεντάλ για αυτόν ακριβώς τον λόγο. Ε και που τα πηγαίνουν ως τον κάδο κατόρθωμα είναι για κάποια δίποδα, θα μπορούσαν να τα πετάνε από το μπαλκόνι (το έχω δει κι αυτό πριν χρόνια και έστησα τρελό καυγά!!!).
Στην Κομοτηνή εκεί που έμενα, απέναντι μου είχε κάδους. Το παραδέχομαι ήμουν και γω απ' αυτούς που έπαιζαν μπάσκετ με τις σακούλες απ' τον 3ο. Συνήθως το κανα τη νύχτα, όταν τον μόνο που θα τραυματιζα θα ταν κάνα μεθυσμένο συμφοιτητή μου.

Άλλες φορές έμπαινε το τρίποντο, άλλες φορές τσιμπαγα το φάουλ και κατέβαινα την μάζευα και την έριχνα. Μια φορά την είχα ρίξει και στο αυτοκίνητο του εκμισθωτή μου. Ευτυχώς αναίμακτα!

Διαθέσιμος προς λιθοβολισμό. Ορματε!

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#639031 Μου αρέσει που έβαλα το ουσκάκι μου, άνοιξα και ένα ruflles bbq και ακούω τα τραγουδάκια μου.
Έγραψα στα @@ μου την καραντίνα. Δεν υπάρχεις μωρή λέμε. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By otso
#639053 Moνος;
Θα ρωτησω δημοσια μιας και τον ειχες δημοσιοποιησει τον μεγαλο ερωτα ,με φωτος απο αποφοιτηση και απο αγγλια
και οι παλιοτεροι μας θυμιζε τα νιατα μας ειδικα εγω επειδη και η δικια μου ειχε κανει μεταπτυχιακο στο λονδινο.
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΑΘΑΜΕ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΕΛΙΚΑ .
ΑΝ ΓΙΑ καποιο λογο το θεωρεις αδιακρισια ,φυσικα μην απαντας.
Σε μενα ηταν χειροτερα καθως ηδη ημασταν παντρεμενοι , ζηλευα κι ολας ο γυφτος καθως την εβλεπα φωτος με κατι ξανθοπαμπουρες , μεχρι που μετα απο αιφνιδιαστικη επισκεψη ειδα οτι τα παιδια ηταν φανατικα γκροβερ και πηγε η καρδια μου στην θεση της .
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#639054
Giuseppe Busso έγραψε:Μου αρέσει που έβαλα το ουσκάκι μου, άνοιξα και ένα ruflles bbq και ακούω τα τραγουδάκια μου.
Έγραψα στα @@ μου την καραντίνα. Δεν υπάρχεις μωρή λέμε. :iconcool:


το ιδο εχουμε κανει και εμεις,απλα φτιαξαμε ποπκορν. :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#639060
otso έγραψε:Moνος;
Θα ρωτησω δημοσια μιας και τον ειχες δημοσιοποιησει τον μεγαλο ερωτα ,με φωτος απο αποφοιτηση και απο αγγλια
και οι παλιοτεροι μας θυμιζε τα νιατα μας ειδικα εγω επειδη και η δικια μου ειχε κανει μεταπτυχιακο στο λονδινο.
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΑΘΑΜΕ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΕΛΙΚΑ .
ΑΝ ΓΙΑ καποιο λογο το θεωρεις αδιακρισια ,φυσικα μην απαντας.
Σε μενα ηταν χειροτερα καθως ηδη ημασταν παντρεμενοι , ζηλευα κι ολας ο γυφτος καθως την εβλεπα φωτος με κατι ξανθοπαμπουρες , μεχρι που μετα απο αιφνιδιαστικη επισκεψη ειδα οτι τα παιδια ηταν φανατικα γκροβερ και πηγε η καρδια μου στην θεση της .



Ότσο μου ο ειλικρινής δεν είναι ποτέ αδιάκριτος.
Ίσως υπάρχει η πιθανότητα να τη φάω στη μάπα για την υπόλοιπη ζωή μου.
Εδώ είναι. Στα 5km απόσταση.
Λουκούμι έκατσε η καραντίνα. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#644450 Μου αρεσει που κοιμηθηκα 7 ωρες και 26 λεπτα σημερα το βραδυ. Τοσο μαζεμενο υπνο παιζει να ριχνω μια φορα στα 10 χρονια. Καθε βραδυ πεφτω για υπνο και παρακαλω "κοιμησου σημερα λιγο παραπανω ρε γμτ" και παλι γυρω στις 6 το πρωι, το ματι γαριδα. Το κανονικο μου ειναι κανενα 5ωρο το βραδυ και 1 ωριτσα καπου στη μεση της ημερας (οποτε βρω χρονο). Οποτε τωρα αισθανομαι οτι πεταω :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#644454 Το ίδιο θέμα με τον GP έχουν και τα παιδιά μου. Ξυπνάνε κάθε μέρα στις 7 και δεν αφήνουν αυτούς που μπορούν να κοιμηθούν λίγο παραπάνω (και δεν κοιμούνται/χαλαρώνουν και μεσημέρι εννοείται).

< >
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#644455
otso έγραψε:γερονταματα το λενε εγω και το μισο φορουμ σε καταλαβαινουμε , το αλλο μισο εχει γερονταματα στο μυαλο.


Το κακο ειναι φιλε οτι το εχω το κουσουρι απο μικρος. Ακομα κι οταν γυρνουσα σπιτι λιαρδα στις 5 τα χαραματα, στις 10 το πολυ ημουν στο ποδι. Γενικα αισθανομαι κουρασμενος απο τις πρωτες ωρες τις ημερας που κανονικα θα επρεπε να ειναι φουλ γεματες οι μπαταριες... Οποτε ελπιζω να μη χειροτερεψει οσο γερναω :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#644458
Scotch έγραψε:Το ίδιο θέμα με τον GP έχουν και τα παιδιά μου. Ξυπνάνε κάθε μέρα στις 7 και δεν αφήνουν αυτούς που μπορούν να κοιμηθούν λίγο παραπάνω (και δεν κοιμούνται/χαλαρώνουν και μεσημέρι εννοείται).

< >


Εμενα ο γιος μου ειναι σαν εμενα. Εγω ξυπναω κατα τις 6 και αυτος κατα τις 7 (φυσικα κοιμαται πολυ νωριτερα απο μενα το βραδυ). Μανα και κορη πρεπει να τις σηκωσουμε με κανενα κλαρκ μαζι με το κρεβατι για να πουμε οτι σηκωθηκαν :lol:

Αλλα το μεσημερι αν και δεν κοιμουνται δεν ακουγεται ΚΙΧ. Ξερουν οτι αυτη η 1 ωριτσα που την πεφτω με κραταει ζωντανο!