Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#599788 40ποδαρουσα είναι... Κ όντως πονάει πολύ το τσίμπημα της. (κ καλά κρατάει 40 μέρες ο πόνος..)

.
Άβαταρ μέλους
By sargus
#599847 Βότκα- λεμόνι; :)
(αυτά τα καλαμάκια βολεύουν καθόλου; Πουλάει το μακρο τα κλασσικά καλαμάκια σε συσκευασίες των χιλίων και σκέφτομαι να πάρω καμία εκατοστή συσκευασίες πριν καταργηθούν :lol:)
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#599850
sargus έγραψε:Βότκα- λεμόνι;


Κι εγώ αυτό σκέφτηκα, γιατί αν είναι σκέτη λεμονάδα μου φέρνει αναμνήσεις από την 2α Δημοτικού... :lol:
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#599859
sargus έγραψε: Πουλάει το μακρο τα κλασσικά καλαμάκια σε συσκευασίες των χιλίων και σκέφτομαι να πάρω καμία εκατοστή συσκευασίες πριν καταργηθούν )


Εγω το έκανα. Έχω στοκάρει ποσότητες ... για μάλλον μέχρι τα γεράματα μου!
Άβαταρ μέλους
By dimik
#599863 Μας έφεραν χάρτινα καλαμάκια εδώ και κανένα μήνα στην δουλειά (κοινωνική ευθύνη my ass) και μας έχουν σπάσει τα νεύρα, ανακατεύεις τον καφέ και σπάει στην μέση.

Ευτυχώς έχω βύσμα την καφετζού και ξηγιεται από τα άλλα τα καλά τα πλαστικά που έχει καβατζα για τους VIP

< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#599870 Μου έχουν πει πως βολεύει και αυτό:

Εικόνα

Λέει δίνει και μία ενδιαφέρουσα γεύση στον καφέ... :lol:


Καλά, η απαγόρευση των πλαστικών καλαμακίων ( :innocent: ) είναι μια χαζομάρα. Καλό είναι να μειώνεται η χρήση πλαστικού, ιδίως σε αντικείμενα όπως καλαμάκια, σακούλες, κτλ, αλλά η ποσότητα αυτών των αντικειμένων στο σύνολο των πλαστικών αποβλήτων είναι ελάχιστη...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#599874
KiloMeater έγραψε:Εικόνα


Το παραπάνω καλαμάκι είναι η καλύτερη λύση. Απλά όταν πας για καφέ έξω θα πρέπει να κουβαλάς το δικό σου μαζί.
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#599875 Για το έντομο..η καλύτερη λύση είναι πλύσιμο με άφθονο ζεστό (όχι καυτό νερό), αμέσως μετά το τσίμπημα. Ούτε φάρμακα ούτε τίποτα. Αδρανοποιεί το δηλητήριο και δεν παθαίνεις τίποτα.
Αλλίως, με φάρμακα απλά ελέγχεις το πρήξιμο, τον πόνο δεν τον γλιτώνεις και κρατάει καμιά βδομάδα για πλάκα...
JimClark έρχομαι κατά καιρούς κατάστημα Χαριλάου οπότε μάλλον θα τα πούμε από κοντά κάποια στιγμή!