Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#796263
NickTG έγραψε:Αυτός και ο Κοσκωτάς έχουν κλέψει μόνο στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια! :rtfm:


Ξέχασα και τον Παπαγεωργόπουλο. 2 ήτανε μωρέ μόνο! :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#796724 Σε κεντρικό δρόμο της περιοχής μου, βγήκαν σε μπαλκόνι καινούργιες διαφημιστικές πινακίδες με υποψήφιους βουλευτές της ΝΔ.
Και όταν λέω πληθυντικό, είναι 3 νοματαίοι, παιδαρέλια, που μοιράζονται το ίδιο γραφείο, κονομία όχι αστεία. :lol:

Αρχίζουν τα όργανα σιγά σιγά, σταδιάλα τσουτσέκια... :rant:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#796731
edmond έγραψε:Σε κεντρικό δρόμο της περιοχής μου, βγήκαν σε μπαλκόνι καινούργιες διαφημιστικές πινακίδες με υποψήφιους βουλευτές της ΝΔ.
Και όταν λέω πληθυντικό, είναι 3 νοματαίοι, παιδαρέλια, που μοιράζονται το ίδιο γραφείο, κονομία όχι αστεία. :lol:

Αρχίζουν τα όργανα σιγά σιγά, σταδιάλα τσουτσέκια... :rant:


εσυ ετοιμασου γιατι ακουγα σημερα σκαι,μαλλον πρεπει να ηταν ο Μπακογιαννης και ελεγε, οτι παραδοσεις μεσα στην Αθηνα θα απαγορευτουν 9 το πρωι με 9 το βραδυ. :s_empathy
Άβαταρ μέλους
By rafi
#796842 Μου άρεσε πόλη η αρκετά γρήγορη κατάβαση - "κυνηγητό" της Μαλαξας με ένα ωραίο xsara μπροστά μου να μου δείχνει το δρόμο. Μου άρεσαν πολύ και τα πολλά ρισπεκτ που δώσαμε ο ένας στον άλλον όπως και το γεύμα με παρέα στην ταβέρνα Ντουνιάς στη Δρακονα που προηγήθηκε. Πάνε 2 βδομάδες που ήθελα να το βγάλω από μέσα μου.

Δεν μου άρεσε ότι είχε περάσει πολύς καιρός πάει από την τελευταία φορά που οδήγησα γρήγορα και το χάρηκα.

.
Άβαταρ μέλους
By rafi
#799014 Δεν μου αρέσει που χάλασε πάλι η υποβρύχια αντλία λυμάτων που στέλνει τα λύματα από το βοθρακι στο δρόμο..
Μου αρέσει που σε αντίθεση με το καλοκαίρι υπάρχει άδεια γκαρσονιέρα όπου μπορούμε εύκολα να εξυπηρετήσουμε τις ανάγκες για μπάνιο/τουαλέτα.

.
Άβαταρ μέλους
By rafi
#799045 Ναι το σπίτι είναι πιο χαμηλά από το δρόμο που περνάει ο αγωγός της αποχέτευσης και τα στέλνει η αντλία..

Εδώ η φωτό από το επίπεδο του δρόμου την τελευταία φορά που χάλασε η αντλία και αναγκαστηκαμε να φωνάξουμε την αποφρακτική να τα τραβήξει στην αποχέτευση.Εικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#799071 Η απορία ολονών μας βέβαια, είναι αν τα λύματα που τραβάει η αντλία τα στέλνει σε κάποια αποχέτευση ή στον δρόμο που αναφέρεις. Βασικά αν είναι το 2ο, δεν το λες και πρέπον αλλά μάλλον έχουμε καταλάβει λάθος εεε?
ΕΕΕΕΕΕΕΕ??
:lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Chris
#799072 2 φορες το λεει στο αποπανω ποστ ρε συ

rafi έγραψε:Ναι το σπίτι είναι πιο χαμηλά από το δρόμο που περνάει ο αγωγός της αποχέτευσης και τα στέλνει η αντλία..


rafi έγραψε:αναγκαστηκαμε να φωνάξουμε την αποφρακτική να τα τραβήξει στην αποχέτευση
Άβαταρ μέλους
By rafi
#799107
Chris έγραψε:2 φορες το λεει στο αποπανω ποστ ρε συ

rafi έγραψε:Ναι το σπίτι είναι πιο χαμηλά από το δρόμο που περνάει ο αγωγός της αποχέτευσης και τα στέλνει η αντλία..


rafi έγραψε:αναγκαστηκαμε να φωνάξουμε την αποφρακτική να τα τραβήξει στην αποχέτευση


Σωστός με έπιασε ο Chris, η αλήθεια είναι ότι έγραφα βιαστικά, αλλά να το ξεκαθαρίσουμε, η αντλία μέσω σωλήνας ρίχνει τα λύμματα στον κεντρικό αγωγό αποχέτευσης της εταιρίας Ύδρευσης-Αποχέτευσης ο οποίος περνάει υπόγεια κάτω από τον δρόμο και δεν τα αδειάζει σε καμία περίπτωση στον δρόμο χύμα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#799115 Στην ανατολική Αττική το στο δρόμο χύμα δεν έλειπε, είναι καθημερινότητα