Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#625630 1) Αν είναι αποθηκευμένα στον chrome τα login/pass σβήστα και ξαναβάλ'τα (γιατί δεν κατάλαβα αν το έχεις κάνει ήδη αυτό).
2) Μην ανοίγεις απευθείας το link. Πήγαινε στο site της Αττικής Οδού και από εκεί ακολούθησε το λινκ για το mypass...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#625631 Αναβάθμισαν το site τους τις προάλλες. Από το site μπαίνω κανονικά, από το app όχι, λέει αδυναμία σύνδεσης

Μπες εδώ από υπολογιστή
https://cs.attiki-odos.gr/Login
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#625637
kubiak έγραψε:1) Αν είναι αποθηκευμένα στον chrome τα login/pass σβήστα και ξαναβάλ'τα (γιατί δεν κατάλαβα αν το έχεις κάνει ήδη αυτό).


Αυτό δεν το είχα κάνει και με αυτό μπήκε :dizzy:

Από Google Chrome μπαίνει λοιπόν. Από IE μπαίνει όπως προείπα. Από Safari στο iPhone μπαίνει.

Από την εφαρμογή στο iPhone δεν μπαίνει ούτε εμένα Δημήτρη. Αδυναμία σύνδεσης λέει.
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#625648
Giuseppe Busso έγραψε:
kubiak έγραψε:1) Αν είναι αποθηκευμένα στον chrome τα login/pass σβήστα και ξαναβάλ'τα (γιατί δεν κατάλαβα αν το έχεις κάνει ήδη αυτό).


Αυτό δεν το είχα κάνει και με αυτό μπήκε :dizzy:

Από Google Chrome μπαίνει λοιπόν. Από IE μπαίνει όπως προείπα. Από Safari στο iPhone μπαίνει.

Από την εφαρμογή στο iPhone δεν μπαίνει ούτε εμένα Δημήτρη. Αδυναμία σύνδεσης λέει.


Σβησε την εφαρμογη και ξαναπερνα την απο το AppStore
Εμενα μου κανει κατι τετοια αλλη εφαρμογη, καθε φορα που γινεται iOS update ή κανει καποιο major update o server τους.
Συνηθως στρωνει με τη διαδηκασια σβησε/ξαναπερνα
Άβαταρ μέλους
By elteo
#625710 Ψάχνω να αντικαταστήσω το Lenovo (i3-4th gen, 8gb ram, 256 ssd) που έχω τώρα από το 2014.

Θα ήθελα μία βοήθεια για κάποια πρόταση η οποία να περιέχει τα παρακάτω:

oθόνη 1080p 14" ή 15,6" γιατί τα 13,3" ανεβαίνουν υπερβολικά πολύ
καλό πληκτρολόγιο γιατί του τωρινού είναι το λιγότερο απαράδεκτο
καλό trackpad
i3 8th gen και μετά ή και Ryzen αν είναι καλοί
8 GB RAM
SSD 256 GB
σχετική αξιοπιστία

η αυτονομία μου είναι αδιάφορη

η χρήση είναι οικιακή | όχι games | θα συνδέεται σε εξωτερικό 27αρι μόνιτορ απλά θέλω καλό fhd για όταν είμαι έξω.

budget ας πούμε ένα 500-600ρικο και βλέπουμε....

Φοβάμαι ξανά lenovo λόγω του απαράδεκτου πληκτρολογίου και μόνιτορ.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#625762 https://www.mediamarkt.gr/el/product/_a ... 26617.html

Elteo πήρε ο αδερφός μου τον παραπάνω με i5 στα 599€ από MediaMarkt τον Οκτώβρη, μετά από πολύ ψάξιμο και έρευνα που κάναμε παρέα σε μαγαζιά (πλαίσιο, Κωτσόβολο, public).
Απλά δεν μπορώ να βρω το λινκ για να στο στείλω. Σκέψου είχε στα 599 η τιμή ήταν πιο χαμηλά και από σκρουτζομάγαζα.
Με 512 SSD, fhd ανάλυση, 8gb ram etc.
Πολύ καλό πληκτρολόγιο, πολύ ωραίο touchpad, λεπτό, ελαφρύ, μικρά bezel στην οθόνη, θύρα με type-C, fast charge με 65W φορτιστή.
Μοναδικό μειονέκτημα σε σχέση με αντίστοιχα Dell, ο όχι και τόσο δυνατός ήχος από τα ηχεία του.

Εγώ πάντως όπως βλέπω, ακόμη και αυτό στα 699€, είναι στην φθηνότερη τιμή και πάλι από σκρουτζομάγαζα. Και θα έβαζα 100€ επιπλέον να τον πάρω λόγω i7.
Στον συστήνω ανεπιφύλακτα. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#625790
Giuseppe Busso έγραψε:https://www.mediamarkt.gr/el/product/_asus-laptop-15-x509fb-ej037t-intel-core-i7-8565u-8gb-512gb-ssd-geforce-mx-110-2gb-full-hd-1226617.html

Elteo πήρε ο αδερφός μου τον παραπάνω με i5 στα 599€ από MediaMarkt τον Οκτώβρη, μετά από πολύ ψάξιμο και έρευνα που κάναμε παρέα σε μαγαζιά (πλαίσιο, Κωτσόβολο, public).
Απλά δεν μπορώ να βρω το λινκ για να στο στείλω. Σκέψου είχε στα 599 η τιμή ήταν πιο χαμηλά και από σκρουτζομάγαζα.
Με 512 SSD, fhd ανάλυση, 8gb ram etc.
Πολύ καλό πληκτρολόγιο, πολύ ωραίο touchpad, λεπτό, ελαφρύ, μικρά bezel στην οθόνη, θύρα με type-C, fast charge με 65W φορτιστή.
Μοναδικό μειονέκτημα σε σχέση με αντίστοιχα Dell, ο όχι και τόσο δυνατός ήχος από τα ηχεία του.

Εγώ πάντως όπως βλέπω, ακόμη και αυτό στα 699€, είναι στην φθηνότερη τιμή και πάλι από σκρουτζομάγαζα. Και θα έβαζα 100€ επιπλέον να τον πάρω λόγω i7.
Στον συστήνω ανεπιφύλακτα. :iconcool:



Ειναι λιγο κουλο αυτο το ASUS, γιατι παιρνει ΜΕΧΡΙ 8GB RAM και την δουλευει σε Single Channel


:hmmm:
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#626032 Αλήθεια σε laptops τι διαφορά κάνει ο επεξεργαστής; Εμένα είναι i7 διπύρηνος σε τι χρήση θα καταλάβαινα διαφορά αν ήταν i5 ή i3;
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#626081 Βάλε πυρήνες και threads Κυρ-Στέφανε
Α και GHz
Α και L1- L2 - L3 μνήμη
Α και τεχνολογίες αυξημένης διαμεταγωγής προς και απο μνήμη
Α και θερμική επίδοση για αυτόματο υπερχρονισμό (μέλλον)
Α και.....