Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#701521
REQ.17
Συσκευή καλυπτόμενη εκ
κατασκευής από εργοστασιακή
Εγγύηση για τους 12 πρώτους
μήνες (Έτος 1)
NAI NAI


Αλυτο μυστηριο αυτο, δεν εχω καταλαβει αν η μονοετης εγγυηση ειναι νομιμη ή παρανομη τελικα. :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#701549
g8777 έγραψε:
REQ.17
Συσκευή καλυπτόμενη εκ
κατασκευής από εργοστασιακή
Εγγύηση για τους 12 πρώτους
μήνες (Έτος 1)
NAI NAI


Αλυτο μυστηριο αυτο, δεν εχω καταλαβει αν η μονοετης εγγυηση ειναι νομιμη ή παρανομη τελικα. :dizzy:


ειναι απιστευτο οτι ουτε κατι απλο οπως αυτο δεν τους ειναι ευκολο να διατυπωθει σωστα.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#701566
g8777 έγραψε:
REQ.17
Συσκευή καλυπτόμενη εκ
κατασκευής από εργοστασιακή
Εγγύηση για τους 12 πρώτους
μήνες (Έτος 1)
NAI NAI


Αλυτο μυστηριο αυτο, δεν εχω καταλαβει αν η μονοετης εγγυηση ειναι νομιμη ή παρανομη τελικα. :dizzy:


Να διαχωρίσουμε τον κατασκευαστή από τον πωλητή:

Ο κατασκευαστής μπορεί να δώσει 1 έτος εγγύηση. Πχ η Dell σε κάποια μοντέλα.
O πωλητής, το ελάχιστο 2.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#701623 Πρακτικά βέβαια, είναι απαράδεκτο το γεγονός ότι υποχρεώνει τον πωλητή και όχι τον κατασκευαστή για ελάχιστη εγγύηση δύο ετών.
Όταν δηλαδή ένα προϊόν δεν το εμπιστεύεται ούτε ο ίδιος ο κατασκευαστής ώστε να του δώσει εγγύηση μεγαλύτερη του ενός έτους, πως απαιτεί η Ε.Ε. από τον πωλητή να καλύψει το όποιο πρόβλημα προκύψει τον δεύτερο χρόνο λειτουργίας του; Δική του ευθύνη είναι; :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By Serf
#701627 Δεν είναι ίδια η εγγύηση. Του πωλητή είναι πιο περιοριστική... Τυπικά πρέπει το προϊόν να ήταν ελαττωματικό κατά τη στιγμή της αγοράς κι απλά να εμφανίστηκε το πρόβλημα στη διετία. Άντε να το αποδείξεις...

< Note >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#701628
saxon_747 έγραψε:
g8777 έγραψε:
REQ.17
Συσκευή καλυπτόμενη εκ
κατασκευής από εργοστασιακή
Εγγύηση για τους 12 πρώτους
μήνες (Έτος 1)
NAI NAI


Αλυτο μυστηριο αυτο, δεν εχω καταλαβει αν η μονοετης εγγυηση ειναι νομιμη ή παρανομη τελικα. :dizzy:


Να διαχωρίσουμε τον κατασκευαστή από τον πωλητή:

Ο κατασκευαστής μπορεί να δώσει 1 έτος εγγύηση. Πχ η Dell σε κάποια μοντέλα.
O πωλητής, το ελάχιστο 2.


Ξέρεις γιατί μου κάνει εντύπωση; Υπάρχουν πάμπολλα προϊόντα που πωλούνται με ένα έτος εγγύηση,πχ θέλω να αντικαταστήσω τα pc τών παιδιών για την τηλεκπαίδευση με κάτι τέτοιο καθότι τα περσινά που έχουν δεν τραβάνε πλέον.
Πώς μπορούν και πουλάνε μόνο με ένα χρόνο εγγύηση;
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#701631
g8777 έγραψε:Ξέρεις γιατί μου κάνει εντύπωση; Υπάρχουν πάμπολλα προϊόντα που πωλούνται με ένα έτος εγγύηση,πχ θέλω να αντικαταστήσω τα pc τών παιδιών για την τηλεκπαίδευση με κάτι τέτοιο καθότι τα περσινά που έχουν δεν τραβάνε πλέον.
Πώς μπορούν και πουλάνε μόνο με ένα χρόνο εγγύηση;


Και αυτό σε ένα χρόνο δε θα σηκώνει webex.

Εγώ θα πήγαινα σε κάτι τέτοιο, πιο futureproof
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#701633 Με την ντιρλα των gpu πάντως πουλάς οτιδήποτε
Σούταρα τις παλιές των παιδιών (gtx 1660 super & 1060 ) και βάλαμε όλοι 3060s ti “self funded “ :-)
Μετά απο αυτό , κρέμασα τα γάντια ....

Btw η 3060ti με τους 3 ανεμιστήρες παίζει 2κ cyberpunk όλα τα settings ultra & Psycho και πάνω απο 58 βαθμούς δεν πάει :-)
Άβαταρ μέλους
By g8777
#701634
saxon_747 έγραψε:
g8777 έγραψε:Ξέρεις γιατί μου κάνει εντύπωση; Υπάρχουν πάμπολλα προϊόντα που πωλούνται με ένα έτος εγγύηση,πχ θέλω να αντικαταστήσω τα pc τών παιδιών για την τηλεκπαίδευση με κάτι τέτοιο καθότι τα περσινά που έχουν δεν τραβάνε πλέον.
Πώς μπορούν και πουλάνε μόνο με ένα χρόνο εγγύηση;


Και αυτό σε ένα χρόνο δε θα σηκώνει webex.

Εγώ θα πήγαινα σε κάτι τέτοιο, πιο futureproof


Ειπαμε, μικρα παιδια ειναι :dizzy:

Αυτο θα το σκεφτομουν για μενα αν δεν με επιανε γελωτας οταν ειδα το τροφοδοτικο που φοραει. :s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#701654
g8777 έγραψε:
saxon_747 έγραψε:
g8777 έγραψε:Ξέρεις γιατί μου κάνει εντύπωση; Υπάρχουν πάμπολλα προϊόντα που πωλούνται με ένα έτος εγγύηση,πχ θέλω να αντικαταστήσω τα pc τών παιδιών για την τηλεκπαίδευση με κάτι τέτοιο καθότι τα περσινά που έχουν δεν τραβάνε πλέον.
Πώς μπορούν και πουλάνε μόνο με ένα χρόνο εγγύηση;


Και αυτό σε ένα χρόνο δε θα σηκώνει webex.

Εγώ θα πήγαινα σε κάτι τέτοιο, πιο futureproof


Ειπαμε, μικρα παιδια ειναι :dizzy:

Αυτο θα το σκεφτομουν για μενα αν δεν με επιανε γελωτας οταν ειδα το τροφοδοτικο που φοραει. :s_sarcastic


Τι έχει το τροφοδοτικό;
Άβαταρ μέλους
By GTS
#701682 Σε ενα Cordless Microsoft mouse εχει σπασει το USB receiver. Μπορω να το ταιριαξω με ενα αλλο USB receiver? Αν ναι πως μπορω να βρω καποιο; Αν γνωριζει καποιος...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#701688 Ακριβές μοντέλο; Αν είναι wireless κι όχι generic bt, μόνο αν βρεις στο ebay κανένα ξέμπαρκο receiver για ίδιου τύπου ασύρματο...
Άβαταρ μέλους
By GTS
#701689 Microsoft wireless mouse 3500, model 1427 λεει στο στικερ. Αν εχει καποιος κανενα παλιο USB receiver που του περισσευει...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#701695
saxon_747 έγραψε:
g8777 έγραψε:
saxon_747 έγραψε:
g8777 έγραψε:Ξέρεις γιατί μου κάνει εντύπωση; Υπάρχουν πάμπολλα προϊόντα που πωλούνται με ένα έτος εγγύηση,πχ θέλω να αντικαταστήσω τα pc τών παιδιών για την τηλεκπαίδευση με κάτι τέτοιο καθότι τα περσινά που έχουν δεν τραβάνε πλέον.
Πώς μπορούν και πουλάνε μόνο με ένα χρόνο εγγύηση;


Και αυτό σε ένα χρόνο δε θα σηκώνει webex.

Εγώ θα πήγαινα σε κάτι τέτοιο, πιο futureproof


Ειπαμε, μικρα παιδια ειναι :dizzy:

Αυτο θα το σκεφτομουν για μενα αν δεν με επιανε γελωτας οταν ειδα το τροφοδοτικο που φοραει. :s_sarcastic


Τι έχει το τροφοδοτικό;


Για rig των 6 χιλιαρικων; Δεν είναι κάτι περισσότερο από 87 plus diamond και με πυκνωτές χειροποίητους σε αργαλειό από 19χρονες Γιαπωνέζες παρθένες.
Εντάξει, είναι 1000 Watt.

Σάξονα μόλις μου είπε ο κυρ Λεωνίδας ο Κακοσιμος ότι θέλει κάποιον να προσέχει τα ζγουρια στο βνο. Ήσουν ο πρώτος που σκέφτηκα Σάξονα, είσαι ΠΛΑΣΜΈΝΟΣ Σάξονα για φλογέρα :shifty: στην βελαωρα. :iconcool:

Τί έχει το τροφοδοτικό λέει. Μήν τυχόν και μείνω χωρίς Στεντον μια μέρα. :x