Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#692941
Ove20 έγραψε:
Eliaskat έγραψε:βρε ουστ με τους miners , τους scalpers και τα κακα που μας βρηκαν...

Πουλάω 5700xt 800€ (αγορά 419€)


Μην το γελάς καθόλου αν την πουλήσεις σε αυτή την τιμή. :help: Αγοράζουν τα πάντα.

συνηθως αγοραζουν mid καρτες καπου εκει σαν τις 570 την δικια μου την εδωσα 843 ευρω απο τα 112 που την πηρα
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#692948 Έχω μια Sapphire 5600 XT Pulse, την πήρα τέλη Σεπτ 2020 στα 299 € κ ένα μηνα μετα είχε 399 €, λίγο πριν εξαφανιστεί τελείως. Πόσο πιάνει τώρα;
Αν και θα μείνω χωρίς εικόνα :lol:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#692949
ArrowsFA1 έγραψε:Έχω μια Sapphire 5600 XT Pulse, την πήρα τέλη Σεπτ 2020 στα 299 € κ ένα μηνα μετα είχε 399 €, λίγο πριν εξαφανιστεί τελείως. Πόσο πιάνει τώρα;
Αν και θα μείνω χωρίς εικόνα :lol:


Εικόνα
:s_drinks :s_drinks
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#692950 Πόσος καιρός προβλέπουν οι επαΐοντες ότι θα χρειαστεί για να "ξεφουσκώσει" η φούσκα και να επανέλθουν οι τιμές;
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#692951
Geo f1 έγραψε:843???
Γιατι οχι 840? η 850?
Παλιο scalper :shifty:


Απο 850 ξεκινησε. 7 ΠΜ αλλαξανε για να του ριξει 7€. Με το τσιγκελι του τα κατεβαζε. Αν δε βαριοταν ο αγοραστης κι εστελνε 3 ΠΜ ακομα θα ειχε πεσει στα 840. Αλλα που να τον κερδισει το γατακι, το scalper τον Καμπαλα :lol:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#692953 εγω εχω γραφτει στη λιστα για 25 Φλεβαρη , μπας και δαγκωσω καμια 3060 αλλα βλεπω να μενω με τα .. λεφτα στο χερι.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#692967
ArrowsFA1 έγραψε:Πόσος καιρός προβλέπουν οι επαΐοντες ότι θα χρειαστεί για να "ξεφουσκώσει" η φούσκα και να επανέλθουν οι τιμές;

δεν υπαρχει στο αμεσο μελλον(8 μηνες) κανενας που να πουλαει καποιο σοβαρο btc ποσο οποτε...του χρονου
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#693238 ηθελα να βρω το Raised by Wolves
παρολο που εχω netfilx, prime, apple TV, Disney+ subscriptions , αυτο ειναι αλλου
ε αι στο .... ευκαιρια να ψαξω λιγο το Video station του Synology , καθαρα για ενημερωση φυσικα....

Εκανα generate ενα certificate OpenVPN απο το πληρωμενο VPN που εχω
το φορτωσα στο Synology και εκανα VPN profile, συνδεθηκε κανονικα (Ρουμανια)
εβαλα το download station και διαπιστωσα οτι ρουφαει κανονικα magnet links
εβαλα το DS Video στο Amazon stick και κανει μια χαρα streaming NAS-> TV (ωραιο!)

ειναι safe αυτο το setup, απο την αποψη anonymity; το VPN μου το πληρωματικο το εμπιστευομαι μια χαρα εδω και χρονια
πως τσεκαρω την IP του download manager του NAS;
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#694181 λοιπον 18.00 (CET) εκανε ντεμπουτο η 3060 και περιμεναμε να αγορασουμε....
μεσα σε 5 λεπτα ειχανε εξαφανιστει ολα .... πηρανε φωτια τα Bots

και ενω εχει περασει κανα μισαωρο και εχω κανει refresh δεκαδες φορες εμφανιζεται κουμπακι αγορας στο mediamark.at
παταω .. μεχρι να γινει η πληρωμη στο Paypal.... ακυρο λεει.. δεν υπαρχει
πωωωωω εφτασα τοσο κοντα....

κανω refresh συνεχεια.. μετα απο κανα 10λεπτο εμφανιζεται ξανα ενεργο το κουμπακι αγορας....
παταω.. τσακα τσακα ολα και....... επιβεβαιωση αγορας παραλαβη τη Δευτερα !!!!!!!!!
GAINWARD GeForce RTX™ 3060 Pegasus OC 12GB

καλα αμα δεν την παρω στα χερια μου δεν το πιστευω βεβαια....

(ελα που παιζει να εχω αγορασει και μια δευτερη ! και με βλεπω να κανω το scalper :-) )
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#694300 όλα αυτά για μια 3060 "σκέτο" ? :lol: :metalo:

έτσι απο περίεργεια και αν θες, εφόσον στην Αμερική υποσχέθηκαν 329$ MSRP που λέμε και στο χωριό , πόσο περίπου βγήκε το μαλλί ?