Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By babakos
#613310
g8777 έγραψε:Αν δεν σου χρειάζονται οι έγχρωμες εκτυπώσεις τότε ξεκίνα σκέψου την αγορά laser με wifi ,να γλυτώσεις από τα μελάνια και τις σουπιές.


Aυτό..
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#613312 Πολυμηχάνημα laser (έστω μονόχρωμο) δεν πάει κάνα 200αρι; Δεν είναι ότι κάνω και καμιά τρελή χρήση στο σπίτι, για ώρα ανάγκης το θέλω...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#613313 https://www.skroutz.gr/s/3882231/Samsung-Xpress-SL-M2070FW.html

140

3.6 μελανοδοχεία δηλαδή. Αν κάνεις περιστασιακή χρήση είναι ακόμα χειρότερο το να κρατάς τον inkjet.
Φίλε μου μήπως κατά βάθος είσαι noob ; :hmmm:

Όπως βλέπεις είναι αρκετά ευγενικός, δεν θα ρωτήσω από πού τον αγόρασες.
Ας το κάνει κάποιος άλλος :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#613314 Στον inkjet τέλειωσα το μελάνι ΣΕ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ :rtfm:
Οπότε προτιμώ να δώσω 10-15 να βάλω ένα PGBK να με βγάλει άλλα δύο και βλέπουμε, παρά 140 ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.
Ακόμα κι εσύ θα μπορούσες να το καταλάβεις αυτό :shifty:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#613320 Αγορά ινκτζετ για εκτύπωση 2 σελίδων (ντικ πικ) το εξάμηνο.

ΓΙΑ ΌΝΟΜΑ.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#613321
Asimov έγραψε:Πολυμηχάνημα laser (έστω μονόχρωμο) δεν πάει κάνα 200αρι; Δεν είναι ότι κάνω και καμιά τρελή χρήση στο σπίτι, για ώρα ανάγκης το θέλω...



Απλά να ενημερώσω ότι οι βυζοφωτό του cabala , ακόμα και αν τις εκτυπώσεις , σε 24 ώρες αυτοκαταστρέφονται... :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#613416
Asimov έγραψε:Στον inkjet τέλειωσα το μελάνι ΣΕ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ :rtfm:
Οπότε προτιμώ να δώσω 10-15 να βάλω ένα PGBK να με βγάλει άλλα δύο και βλέπουμε, παρά 140 ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.
Ακόμα κι εσύ θα μπορούσες να το καταλάβεις αυτό :shifty:

:s_empathy :s_empathy

Μονόχρωμος Laser (Τσάμτσουνγ), αγοράστηκε πριν από 8 χρόνια για ~ €60 και είναι μόλις στο 2ο σετ τόνερ (~ €15) που έχει ακόμα γύρω στο 50% ακόμα.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#613417 Εκτυπωτής όμως.
Εγώ θέλω πολυμηχανημα.
Γιατί η μισή "δουλειά" είναι φωτοτυπίες και σκαναρισματα
Άβαταρ μέλους
By g8777
#613421 Tα λεγαμε τα γραφαμε :shifty: απο το πρωι.
Αφου εισαι τοσο ΑΠΛΑΣ γιατι ζοριζεσαι με τα μελανια; :s_laughat

Πηγαινε παρε ενα ανταλλακτικο μαυρο μελανι , πιο φτηνο θα σου βγει απο εναν laser εκτυπωτη. :whistlink:

Πλαισιο ετσι; :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#613423 Πρωτοδεσμιτης; :shifty:

ΑΝ είχες καταλάβει τι λέμε, θα ήξερες ότι με μαύρο μόνο δεν τυπώνει
ΛΈΩ ΕΓΏ ΤΏΡΑ


:shifty:
:shifty:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#613430 Εγώ κατάλαβα γιατί ΔΕΝ τυπώνει. Γιατί ένα από τα 15000 cartridges άδειασε τα υγρά του :shifty:

ΛΕΦΤΆ ΥΠΆΡΧΟΥΝ :shifty: :s_laughat
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#613431
g8777 έγραψε:Εγώ κατάλαβα γιατί ΔΕΝ τυπώνει. Γιατί ένα από τα 15000 cartridges άδειασε τα υγρά του :shifty:

ΛΕΦΤΆ ΥΠΆΡΧΟΥΝ :shifty: :s_laughat
Δεν τυπώνει γιατί αν τελειώσει κάποιο χρώμα βγάζει ειδοποίηση και δεν κάνει τίποτα αν δεν αλλάξεις το δοχείο.
Πολύ σπαστικό όταν θες να τυπώσεις μαύρο μόνο.

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#613483 Καμιά ιδέα τι να μου πάρω για μαύρη Παρασκευή - Χριστούγεννα;
Ακουστικά, τηλέφωνο, έξυπνο ηχείο, τηλεόραση, στέρεο, smartwatch, power bank, υπολογιστή-SSD έχω καλυφθεί.
Εκτυπωτές, τρυπάνια, εργαλεία κλπ ή mesh wifi δεν μετράνε, είναι εργαλεία και όχι ψυχαγωγία.
Δεν με ενδιαφέρουν βιντεο-φωτομηχανές, drone, hoverboard-ηλεκτρικό πατίνι, ανιχνευτής μετάλλων.
Θα μου άρεσε θερμική κάμερα ή κάτι τέτοιο που βλέπεις μέσα από τοίχους όπως οι ειδικές δυνάμεις στις ταινίες αλλά μάλλον ξεφεύγουν πολύ.
Για πείτε καμιά ιδέα.