Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#648257
funkyreverend έγραψε:Όπου reset εννοείς επανεγκατάσταση των Windows10; Άντε, καλή επιτυχία, καθαρό μηχάνημα πάλι.

Ακριβώς τι έκανε δεν πρόσεξα, πάντως κράτησε πολλή ώρα (έγραφε resetting windows) και ενώ περίμενα να έχουν σβηστεί τα πάντα, κάποιες εφαρμογές είχαν παραμείνει, όπως και όλα τα αρχεία μου. Περίεργα πράγματα. :s_dunno
Τώρα το 1drive λειτουργεί "κανονικά" (στο dropbox χρειάστηκαν 30 λεπτά, το 1drive είναι στην τρίτη ώρα που το παλεύει να συγχρονίσει ..).
Ευχαριστώ :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By drdino
#648259
Eliaskat έγραψε:https://www.skroutz.gr/s/11345260/Logitech-K780-Multi-Device.html
Ενδιαφέρον, ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#648362 δεν αφορά καθαρά ΗΥ αλλά το γράφω εδώ μιας κ είναι hardware...

έχω 2 συσκευές στο υπόγειο που δεν τις χρησιμοποιώ. ένα ρούτερ και έναν αποκωδικοποιητήτης vodafone που έπαιρνε ethernet και είχα τηλεόραση.

Μου είναι χρήσιμα αυτά? Ξέρει κανείς αν τα ρούτερ αυτά είναι κλειδωμένα? Σκέφτομαι να τα πετάξω αλλά λέω να ρωτήσω μπας κ μου φανούν χρήσιμα (που δεν το νομίζω βέβαια, ειδικά ο αποκωδικοποιητής). Το ρούτερ μπορεί να παίξει στην Ελλάδα?
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#648382
Scotch έγραψε:
funkyreverend έγραψε:Όπου reset εννοείς επανεγκατάσταση των Windows10; Άντε, καλή επιτυχία, καθαρό μηχάνημα πάλι.

Ακριβώς τι έκανε δεν πρόσεξα, πάντως κράτησε πολλή ώρα (έγραφε resetting windows) και ενώ περίμενα να έχουν σβηστεί τα πάντα, κάποιες εφαρμογές είχαν παραμείνει, όπως και όλα τα αρχεία μου. Περίεργα πράγματα. :s_dunno


ΟΚ, δεν ήταν φουλ καθαρή επανεγκατάσταση (τα αρχεία σου πλέον ούτως ή άλλως σώζονται, νομίζω από εποχή Windows 7, οι εφαρμογές όμως θα ήθελαν εγκατάσταση στο νέο σύστημα), αλλά αφού έγινε η δουλειά είσαι ΟΚ.
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#648426
Scotch έγραψε:
funkyreverend έγραψε:Όπου reset εννοείς επανεγκατάσταση των Windows10; Άντε, καλή επιτυχία, καθαρό μηχάνημα πάλι.

Ακριβώς τι έκανε δεν πρόσεξα, πάντως κράτησε πολλή ώρα (έγραφε resetting windows) και ενώ περίμενα να έχουν σβηστεί τα πάντα, κάποιες εφαρμογές είχαν παραμείνει, όπως και όλα τα αρχεία μου. Περίεργα πράγματα. :s_dunno
Τώρα το 1drive λειτουργεί "κανονικά" (στο dropbox χρειάστηκαν 30 λεπτά, το 1drive είναι στην τρίτη ώρα που το παλεύει να συγχρονίσει ..).
Ευχαριστώ :s_howdy


Ειναι μια καινουργια |λογοκρισία| των Windows
Κραταει τα αρχεια σου και καποιες απο τις εφαρμογες που εχεις (Microsoft συνηθως) και απλα περναει απο την αρχη ολα τα system files και ολες τις ρυθμισεις απο τον σερβερ της MS

Ειναι σαν να κανεις φορματ, χωρις να κανεις φορματ....
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#648448
Wagner669 έγραψε:
Scotch έγραψε:
funkyreverend έγραψε:Όπου reset εννοείς επανεγκατάσταση των Windows10; Άντε, καλή επιτυχία, καθαρό μηχάνημα πάλι.

Ακριβώς τι έκανε δεν πρόσεξα, πάντως κράτησε πολλή ώρα (έγραφε resetting windows) και ενώ περίμενα να έχουν σβηστεί τα πάντα, κάποιες εφαρμογές είχαν παραμείνει, όπως και όλα τα αρχεία μου. Περίεργα πράγματα. :s_dunno
Τώρα το 1drive λειτουργεί "κανονικά" (στο dropbox χρειάστηκαν 30 λεπτά, το 1drive είναι στην τρίτη ώρα που το παλεύει να συγχρονίσει ..).
Ευχαριστώ :s_howdy


Ειναι μια καινουργια |λογοκρισία| των Windows
Κραταει τα αρχεια σου και καποιες απο τις εφαρμογες που εχεις (Microsoft συνηθως) και απλα περναει απο την αρχη ολα τα system files και ολες τις ρυθμισεις απο τον σερβερ της MS

Ειναι σαν να κανεις φορματ, χωρις να κανεις φορματ....


Και είναι κακό να μην χάνεις προγράμματα και αρχεία δηλαδή;
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#648506
dimviii έγραψε:εχει ο μικρος μια οθονη philips στο desktop πανω στο γραφειο του.Ξαφνικα σημερα δεν αναβει,και αναβοσβηνει το πρασινο λαμπακι και μετα απο λιγο γινεται κοκκινο,και ξανα παλι.
Σπουρηξε? :x


την πηγαμε σε ηλεκτρονικο για να το κοιταξει,εκαψε τροφοδοτικο.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#648511
g8777 έγραψε:Τί, δεν θα του αγοράσεις καινούργια; :s_omg

Έφτασες 55 χρόνων, πόσο μασούρια ακόμα, ΠΌΣΟ. :x :s_no


πηρα μια jvc 32'' στα 109 ευρω. :oops:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#648513 :omg:

Άντε να τον πείσεις να βγεί από το μπαλκόνι τώρα. "Α ρε πατέρα" μονολογαει,η ντροπή της Βούλας είσαι. :x
Άβαταρ μέλους
By elteo
#648515
dimviii έγραψε:
g8777 έγραψε:Τί, δεν θα του αγοράσεις καινούργια; :s_omg

Έφτασες 55 χρόνων, πόσο μασούρια ακόμα, ΠΌΣΟ. :x :s_no


πηρα μια jvc 32'' στα 109 ευρω. :oops:


τηλεόραση? για μόνιτορ? :s_omg
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#648516
elteo έγραψε:
dimviii έγραψε:
g8777 έγραψε:Τί, δεν θα του αγοράσεις καινούργια; :s_omg

Έφτασες 55 χρόνων, πόσο μασούρια ακόμα, ΠΌΣΟ. :x :s_no


πηρα μια jvc 32'' στα 109 ευρω. :oops:


τηλεόραση? για μόνιτορ? :s_omg


δεν κανει?
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#648518 θα μπει σε τοιχο, γυρω στο 1,70 μακρια απο την θεση που καθετε.