Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#667755
fokion έγραψε:Για Λινουξ το λενε πολλοι αλλα εχω οχι απλά μαυρα μεσανυχτα στο θεμα αλλα κατασκότεινα....
Δε χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις (Mint ή Xubuntu ή Lubuntu)...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#667766
Serf έγραψε:
dimik έγραψε:https://www.skroutz.gr/s/9893201/Plantronics-Voyager-5200.html

Το χρησιμοποιώ εδώ και περίπου έναν χρόνο.

Δική του βάση-κουτί φόρτισης.
Ταυτόχρονη σύνδεση με λαπτοπ και κινητό
Εμβέλεια που σκίζει, να φτιάξω καφέ κι ακούω μουσική.
Μπαταρία που βγάζει 10ωρο άνετα
Πολύ βολικό στο αυτί και πολύ βολικό το ότι έχεις το ένα αυτί διαθέσιμο.

< >


Υποθέτω μπορεί να "παίξει" αριστερά και δεξιά, σωστά; Γιατί δεν είναι ξεκάθαρο από τα χαρακτηριστικά.



Ναι σε όποιο αυτί σε βολεύει.
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#667774
Geo f1 έγραψε:
Wagner669 έγραψε:
Geo f1 έγραψε:Cab 3080 ποτε θα εχουμε διαθεσιμοτητα? Με τρωει και μενα για μια asus strix! :inlove:



Εσενα γενικα σε τρωει..... το χερι σου να τα σκορπας
Μπα φιλε. Παλια αυτα. Φέτος πχ κινητό (επειδή χαλασε το παλιο) και μια οθόνη pc. Αυτά.

.



Αποκλειεται!!!
Δεν σε πιστευω!!!

:lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By melos86
#667778 Ενταξει ειμαστε λιγο και λιγο υπερβολικοι εδω μεσα...
Δεν δικαιολογειται να μιλαμε για 4 πυρηνο, ακομα και 12ετιας, και να μην μπορει να ανοιξει μια σελιδα!
Σε μηχανημα στην δουλεια που εχει q9400 και τρεχει ανα πασα στιγμη ενα erp και εναν chrome με 5-6 tabs ανοιχτα ο cpu παιζει ρελαντι κοντα στο 35-40% και εμφανιζει bursts στο 100%!
Το μηχανηματακι ειναι οριακο για την δουλεια που κανει και σιγουρα δεν μπορει να σηκωσει τιποτα παραπανω αλλα προς το παρον με 16gb ram και ssd δισκο απλα αντεχει και ανταποκρινεται αξιοπρεπως!
Γενικα το facebook εμφανιζει παρα πολλα bugs και καταλαμβανει πολυ περισσοτερα resources απο αυτα που πρεπει! Υπαρχουν καποια fixes αλλα θελουν ψαξιμο και δοκιμες!
Άβαταρ μέλους
By drdino
#667779 2πύρηνος 13 ετών, εμένα μου φαίνεται λογικό να ζορίζεται με τις σύγχρονες σελίδες και το fb δεν είναι κι ελαφρύ.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#667786 Για πείτε λίγο γνώμες :

1. Lenovo M10 FHD Plus 2nd Gen. 4/64


2. Samsung Tab A7 (2020).

Μπατζετ αυστηρά μέχρι 200-220 ευρώ..
Παιχνίδια δεν παίζω.
Χρήση αποκλειστικά το βραδάκι στο κρεββάτι για euroleague, netflix, gntm, bachelor όταν η gianikαινα βλέπει άλλο κανάλι...

Υ γ
Σαν 3η επιλογή αν με πιάσουν οι τσιγκουνιες μου έχω το Teclast P20hd που μου πρότεινε ο HF στα 108 ευρώ.. Αλλά προτιμώ άμεση αγορά με δόσεις κ εγγύηση ..

.
Τελευταία επεξεργασία από gianik και 05 Οκτ 2020, 14:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By bill33
#667809
drdino έγραψε:2πύρηνος 13 ετών, εμένα μου φαίνεται λογικό να ζορίζεται με τις σύγχρονες σελίδες και το fb δεν είναι κι ελαφρύ.

Παίζει ρόλο και το λειτουργικό πιστεύω ,εγω με celeron Ν3350 στα 1,10Ghz με 4 GB ram σε chromebook δεν καταλαβαίνω να αργεί το φόρτωμα κάποιας σελίδας.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#667810 Εικόνα

Σίγουρα παίζει ρόλο και το σύστημα.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#667812
drdino έγραψε:Εικόνα

Σίγουρα παίζει ρόλο και το σύστημα.

Mε τίποτα δεν περίμενα να στέκεται τόσο καλά ο σελερον.
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#667815
gianik έγραψε:Για πείτε λίγο γνώμες :

1. Lenovo M10 FHD Plus 2nd Gen. 4/64


2. Samsung Tab A7 (2020).

Μπατζετ αυστηρά μέχρι 200-220 ευρώ..
Παιχνίδια δεν παίζω.
Χρήση αποκλειστικά το βραδάκι στο κρεββάτι για euroleague, netflix, gntm, bachelor όταν η gianikαινα βλέπει άλλο κανάλι...

Υ γ
Σαν 3η επιλογή αν με πιάσουν οι τσιγκουνιες μου έχω το Teclast P20hd που μου πρότεινε ο HF στα 108 ευρώ.. Αλλά προτιμώ άμεση αγορά με δόσεις κ εγγύηση ..

.

ipad 2019 στα 330€
:shifty:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#669508
vasilis έγραψε:
gianik έγραψε:Για πείτε λίγο γνώμες :

1. Lenovo M10 FHD Plus 2nd Gen. 4/64


2. Samsung Tab A7 (2020).

Μπατζετ αυστηρά μέχρι 200-220 ευρώ..
Παιχνίδια δεν παίζω.
Χρήση αποκλειστικά το βραδάκι στο κρεββάτι για euroleague, netflix, gntm, bachelor όταν η gianikαινα βλέπει άλλο κανάλι...

Υ γ
Σαν 3η επιλογή αν με πιάσουν οι τσιγκουνιες μου έχω το Teclast P20hd που μου πρότεινε ο HF στα 108 ευρώ.. Αλλά προτιμώ άμεση αγορά με δόσεις κ εγγύηση ..

.

ipad 2019 στα 330€
:shifty:






Κατόπιν ωρίμου σκέψεως και λαμβάνοντας γνώμη και από δύο (2) εξέχοντα μέλη τουτουνού του φόρουμ , τελικά προτιμήθηκε το Sammy tab A7 ....
Πρώτες εντυπώσεις άκρως θετικές...
Οθονάρα , σούπερ ήχος (4 ηχεία dolby atmos) , δεν έφερε γούρι (είδα τον γαύρο εχθές , νίκησε... :rant: ) ....