Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#773476 Thanks! Μάλλον πάμε για άλλον εκτυπωτή, δεν βρίσκω drum για lbp6030w.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#773478
drdino έγραψε:Thanks! Μάλλον πάμε για άλλον εκτυπωτή, δεν βρίσκω drum για lbp6030w.
Εκτύπωσε ένα ρεπορτ με supplies status.

Το drum είναι ενσωματωμένο στο toner.

Κάνε έναν καθαρισμό: https://oip.manual.canon/USRMA-0632-zz- ... 10000.html
Άβαταρ μέλους
By drdino
#773481 Α αν είναι ενσωματωμένο τότε παίρνω ένα σετάκι αν δεν βρούμε άκρη.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#773488
drdino έγραψε:Α αν είναι ενσωματωμένο τότε παίρνω ένα σετάκι αν δεν βρούμε άκρη.
Βγάλε το τόνερ , σήκωσε το καπάκι του και λογικά θα δεις ένα πράσινο (φωτοευαίσθητο) κύλινδρο. Μπορείς να το καθαρίσεις απαλά με κάποιο αντιστατικο πανακι.

Δεν είναι σετάκι, είναι one piece.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#774147 Μολις προσεξα πως οι τιμες στις καρτες γραφικων επιτελους επεσαν, και υπαρχουν διαθεσιμα κομματια. Να ψωνισω μια 3060 ή προβλεπεται περαιτερω πτωση? Ειναι σταθερα στις χαμηλοτερες τιμες της ιστοριας τους απο το τελος Μαϊου. Και δευτερη ερωτηση. Αν αγορασω, μηπως να περιμενω το φθινοπωρο και οσο πλησιαζουν τα Χριστουγεννα για να πουλησω την τωρινη (1060 6gb) ή να την ξεφορτωθω τωρα? Cabala και λοιποι cryptoinfluencers μιληστε!
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#774168
Chris έγραψε:Μολις προσεξα πως οι τιμες στις καρτες γραφικων επιτελους επεσαν, και υπαρχουν διαθεσιμα κομματια. Να ψωνισω μια 3060 ή προβλεπεται περαιτερω πτωση? Ειναι σταθερα στις χαμηλοτερες τιμες της ιστοριας τους απο το τελος Μαϊου. Και δευτερη ερωτηση. Αν αγορασω, μηπως να περιμενω το φθινοπωρο και οσο πλησιαζουν τα Χριστουγεννα για να πουλησω την τωρινη (1060 6gb) ή να την ξεφορτωθω τωρα? Cabala και λοιποι cryptoinfluencers μιληστε!

πάρε ps5 τα δεν έχει νόημα το pc
Άβαταρ μέλους
By Chris
#774170 Δεν περιμενα απο εσενα τετοιο σχολιο qsis. Μην αρχισω να απαριθμω λογους. Η αποφαση ειναι ειλημμενη. 1060->3060. Το θεμα ειναι ποτε να κινηθω. Ντιμικ, τι σκραπ ρε, τουλαχιστον 150 ευρω πιανει η 1060. Και δεν εχω πετυχει ποτε πραγματικη προσφορα σε black friday. Το βασιζεις καπου αυτο?
Άβαταρ μέλους
By g8777
#774179
Chris έγραψε:Δεν περιμενα απο εσενα τετοιο σχολιο qsis. Μην αρχισω να απαριθμω λογους. Η αποφαση ειναι ειλημμενη. 1060->3060. Το θεμα ειναι ποτε να κινηθω. Ντιμικ, τι σκραπ ρε, τουλαχιστον 150 ευρω πιανει η 1060. Και δεν εχω πετυχει ποτε πραγματικη προσφορα σε black friday. Το βασιζεις καπου αυτο?



Same here.


Με τον ρυθμο που πεφτουν θεωρω οτι μεχρι τα Χριστουγεννα θα χτυπησουμε 3070ti στα 600 €. :eat:


Chris έγραψε:1060 6gb



Κρατα την για backup, σε τιμη ξεφτιλα θα την δωσεις και δεν της αξιζει.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#774180 Τι σημαινει μπακαπ? Αυτο δεν καταλαβαινω. Εγγυηση δεν εχει η καρτα? Αμα χαλασει εχω την onboard οσο λειπει στο σερβις. Κι αμα χαλασει αφου τελειωσει η εγγυηση θα ειναι 2025, τι θα κανω, θα βαλω πανω την 1060??? Γιατι να μη βαλω λεφτα στην τσεπη σημερα?

Η gigabyte 3060 ειναι στα 420. Και ειναι σταθερα εκει απο το Μαιο. Θα πεσει κι αλλο ή θα ανεβει? Αυτη την προβλεψη θελω :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#774184
Chris έγραψε:Δεν περιμενα απο εσενα τετοιο σχολιο qsis. Μην αρχισω να απαριθμω λογους. Η αποφαση ειναι ειλημμενη. 1060->3060. Το θεμα ειναι ποτε να κινηθω. Ντιμικ, τι σκραπ ρε, τουλαχιστον 150 ευρω πιανει η 1060. Και δεν εχω πετυχει ποτε πραγματικη προσφορα σε black friday. Το βασιζεις καπου αυτο?

μετά τις φούσκες των περασμένων ετών έχω ξεχάσει το pc για τα καλά

πήρα ένα ps5 digital, ευτυχώς στο bundle μου δεν χρεώθηκα σαβούρα (2o χειριστήριο και τα ακουστικά της sony πλήρωσα με το ζόρι, τα οποία ακουστικά τελικά μου αρέσουν) του φόρτωσα και 1ΤΒ ssd και με 700κατι είμαι τέλεια για τα επόμενα χρόνια

το εγχείρημα αν ξεκινούσα να κάνω κάτι αντίστοιχο στο pc που είναι haswell με 480 θα κόστιζε υπερδιπλάσια

και βασικά να σου πω την αλήθεια και με τα γραφικά του 4 δεν είχα τόσο θέμα, πιο πολύ ο ssd μου έλειπε από το pc που ευτυχώς το ps5 στο θέμα ssd είναι αστεία γρήγορο τα καλύτερα γραφικά είναι απλά ένα bonus (και ακόμα δεν έχουμε δει και πολλά σοβαρά next gen μελλοντικά που θα εκμεταλλευτούν περισσότερο το hw θα γίνει χαμός)

δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να με νοιάζει τo pc πλέον, άλλωστε και η βιβλιοθήκη που έχω στο steam έχει πράγματα που τα έχω εξαντλήσει ή είναι ξεπερασμένα, η βιβλιοθήκη μου στο psn είναι πολύ μεγαλύτερη

νομίζω πάντως γενικά οι νέες κονσόλες είναι καλύτερη επιλογή αυτή την εποχή ακόμα και με τα bundle
(τη διαθεσιμότητα δεν τη μετράω καν, έρχονται συνέχεια κομμάτια όποιος θέλει να πάρει μπορεί)
Άβαταρ μέλους
By g8777
#774185
Chris έγραψε:Τι σημαινει μπακαπ? Αυτο δεν καταλαβαινω. Εγγυηση δεν εχει η καρτα? Αμα χαλασει εχω την onboard οσο λειπει στο σερβις. Κι αμα χαλασει αφου τελειωσει η εγγυηση θα ειναι 2025, τι θα κανω, θα βαλω πανω την 1060??? Γιατι να μη βαλω λεφτα στην τσεπη σημερα?

Η gigabyte 3060 ειναι στα 420. Και ειναι σταθερα εκει απο το Μαιο. Θα πεσει κι αλλο ή θα ανεβει? Αυτη την προβλεψη θελω :rtfm:


Αν θες λεφτα στην τσεπη σημερα-> Τεσλα. :x

Τι τί να την κανεις; :x
Ποσο πιστευεις οτι θα την δωσεις; Αν μεθαυριο πρεπει για καποιο λογο να προχωρησεις σε trial and error, αν βρεθει καμια Inna Innaki που θα χρειαστει να της ξεβουλωσεις το pc ( oh help me stepChris, i'm stuck) τοττε θα μου ρθεις ΠΑΛΙ κλαιοντας. :x :x :x

Οοοοοοοταν φτσει σε ανθρωπινη τιμη η 3060 ( 300;) ξερεις ποσο θα την δωσεις την 1060 ( fubar λογω Βaby Shark στο YT;)

ΕΝΑ ΜΥΔΙ :shifty:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#774188 Δεν θέλω να σαι πλεμπαιος, ζαιος και όλα τα εις αιος...

Για 100 ευρώ που κάποτε χωναμε σε βρακιά στην Γ Σεπτεμβρίου της πρωτεύουσας του Βορρά δεν θα θα κάνεις θέμα εδώ μέσα.


Περίμενε να δώσεις ένα 500ρι να πάρεις μια 3070 να το ευχαριστηθείς και ξέχνα την 1060.


< >
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#774194
Geo f1 έγραψε:Βγαίνει και η 40series από Σεπτ. Δεν περιμένεις λίγο?

Tapatalk

μπορει να μην ζει διπλα σε πυρηνικο σταθμο ο ανθρωπος