Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#761086 Πήρα τις προάλλες από ένα Όχι [Admin]ένα φορητό ηχείο 10€ για να ακούμε στο τραπέζι την Κυριακή. Μια χαρά έπαιξε για 3 ώρες μέσω Bluetooth αλλά το κινητό μου έχει καλύτερο ήχο.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#761088
Dimitris_P έγραψε:Πήρα τις προάλλες από ένα Πάκη ένα φορητό ηχείο 10€ για να ακούμε στο τραπέζι την Κυριακή. Μια χαρά έπαιξε για 3 ώρες μέσω Bluetooth αλλά το κινητό μου έχει καλύτερο ήχο.

Και ήμουν βέβαιος ότι η ιστορία θα τελείωνε κάπως έτσι...
"Μια χαρά έπαιξε για 3 ώρες μέσω Bluetooth και μετά σιώπησε για πάντα" :lol:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#761090 Όχι εντάξει, μετά τελείωσε η μπαταρία :lol:

Χαζοκοιτάω στο skroutz για φορητό ηχείο μέχρι 50€ και μου βγάζει αυτό το xiaomi σαν best seller
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#761091
Dimitris_P έγραψε:Όχι εντάξει, μετά τελείωσε η μπαταρία :lol:

Χαζοκοιτάω στο skroutz για φορητό ηχείο μέχρι 50€ και μου βγάζει αυτό το xiaomi σαν best seller

Μην ασχολεισαι με μπακατελες. Πηγαινε παρε αυτο και θα με θυμηθεις
https://www.mgmanager.gr/outlet-%CE%B4% ... qoQAvD_BwE
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#761211 Το public μόλις έβγαλε σε προσφορά noise cancelling ακουστικά. Βλέπω εξαιρετικές τιμές σε κάτι sony και bose. Εγώ έχω βέβαια, αλλά για όποιον ενδιαφέρεται
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#761212
Dimitris_P έγραψε:Το public μόλις έβγαλε σε προσφορά noise cancelling ακουστικά. Βλέπω εξαιρετικές τιμές σε κάτι sony και bose. Εγώ έχω βέβαια, αλλά για όποιον ενδιαφέρεται
Link pls
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#761222 Δεν έχω κάτσει να κοιτάξω, πάντως τα bose τα είχα πάρει σχεδόν ένα 500ρικο πριν κάποια χρόνια
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#761231
g8777 έγραψε:Πόσο ακριβότερα είναι από ένα μέσο σκρουτζομαγαζο;
Άσε τα σκρουτζομαγαζα επιτέλους. Οι μισοί είναι απατεώνες.

Τυχαίο παράδειγμα, Sony WHCH710NB:

Public 89€
Sony center 75€
Plaisio 79€

Τα καταστήματα μπορούν να κάνουν προσφορές σε επώνυμα προϊόντα με δύο τρόπους:

Οι μεγάλες εταιρίες παίρνουν εκπτωση από την εταιρία (σε μορφή rebate, ποσοτικής έκπτωσης ή προωθητικές ενέργειες).

Οι μικροί κλέβουν ΦΠΑ με διάφορους τρόπους και υπερτιμολογουν μεταφορικά και αντικαταβολές.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#761234 Η αναφορά στα σκρουτζομαγαζο έγινε για να υπενθυμίσω πόσο της πλάκας ιστορία έχουν καταντήσει οι "προσφορές" από τη συγκεκριμένη αλυσίδα.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#761246
g8777 έγραψε:Η αναφορά στα σκρουτζομαγαζο έγινε για να υπενθυμίσω πόσο της πλάκας ιστορία έχουν καταντήσει οι "προσφορές" από τη συγκεκριμένη αλυσίδα.
Οι περισσότερες προσφορές, σε όλα τα καταστήματα, είναι τις πλάκας. Πριν 10-15 χρόνια δεν υπήρχαν καν εκπτώσεις σε είδη τεχνολογίας, προέκυψαν στη πορεία για τις ανάγκες του μάρκετινγκ.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#761263 Όταν οι τιμές είναι πολύ κοντά στο skroutz η αλήθεια είναι ότι θα προτιμήσω το επώνυμο κατάστημα ώστε να έχω πιο ήσυχο το κεφάλι μου στην περίπτωση της εγγύησης.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#761267 Έχεις εμπειρία από εξυπηρέτηση πελατών
όσον αφορά την εγγύηση των προϊόντων σε επώνυμα καταστήματα;
Public , Κωτσος πχ.