Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By DAP
#606859 Ειναι εκνευριστικο να εχει συνεχεια διαφημισεις αλλα .......

https://www.zougla.gr/media/article/i-e ... an-istoria
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#636296 Άλλο επίκαιρο:
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#639885 Κακό ότι τα "θυμάμαι" σχεδόν όλα...
https://www.in.gr/2020/04/08/plus/featu ... n-eikones/

Ιδιαίτερα εκείνο το άθλιο μπλε της ιστορίας της Γ Δέσμης που το ήξερα αποστήθιση...
Άβαταρ μέλους
By Serf
#645016

Με αφορμή το https://www.netflix.com/search?q=he-man%20master&jbv=80224167&jbp=0&jbr=0. Συγκινήθηκα :oops:

Το οποίο ντοκιμαντέρ έχει ενδιαφέρον και σε ότι έχει να κάνει με τον τρόπο που γυριζόντουσαν σειρές κινουμένων σχεδίων πριν κοντά 40 χρόνια, σχεδιαζόντουσαν κόμιξ, κτλ.
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#652062 Τακα-τακα, aka "σπαστε αρχιδια οπου και αν βρισκεστε" :lol:

Ο δε ηχος που εκανε οταν εφευγε απο τον "παιχτη" και επεφτε στο μωσαϊκο... οι απο κατω αναστεναζαν. :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#661000


Το πρώτο μου κινητό τηλέφωνο. 14 ετών το 1999.


Bonus




Ντίμη έχω και λιπαντικό
:s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By edmond
#661008 Υπήρχε Τ10s?
To T18s θυμάμαι, που το είχα κιόλας, με το "ενεργό" πορτάκι.
Τι θυμήθηκα!!! Πρώτο κινητό ένα Alcatel, που μπορούσε να πάρει αντί για την μπαταρία του, 3xAA μπαταρίες αλκαλικές. 3 μέρες μας πήγαν σχοινάκια στην Μυτιλήνη(κατασκήνωση βασικά αλλά τέσπα) που ήμουν και όλοι γύρω μου ξέμεναν από τα...μαγκιόρικα τότενες Nokia(νταξ και όχι μόνο) και ερχόντουσαν σε μένα για 1' λεπτό ομιλίας με την...γκόμενα. Όχι με την οικογένειά τους ρε μλκ μου, για την γκόμενα...
Αξέχαστες εποχές, στα πάντα τους όμως...
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#661009
Giuseppe Busso έγραψε:


Ντίμη έχω και λιπαντικό
:s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl


Αν θυμάμαι καλά η απάντηση ήταν ένα πρώιμο "tinaftrore".
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#661018
edmond έγραψε:Υπήρχε Τ10s?
To T18s θυμάμαι, που το είχα κιόλας, με το "ενεργό" πορτάκι.
Τι θυμήθηκα!!! Πρώτο κινητό ένα Alcatel, που μπορούσε να πάρει αντί για την μπαταρία του, 3xAA μπαταρίες αλκαλικές. 3 μέρες μας πήγαν σχοινάκια στην Μυτιλήνη(κατασκήνωση βασικά αλλά τέσπα) που ήμουν και όλοι γύρω μου ξέμεναν από τα...μαγκιόρικα τότενες Nokia(νταξ και όχι μόνο) και ερχόντουσαν σε μένα για 1' λεπτό ομιλίας με την...γκόμενα. Όχι με την οικογένειά τους ρε μλκ μου, για την γκόμενα...
Αξέχαστες εποχές, στα πάντα τους όμως...


Υπήρχε υπήρχε. Μετά μου είχαν πάρει και το Τ28 σε μπεζ. Έρωτας.

Εικόνα

Και το πρώτο έξυπνο τηλέφωνό μου, ήταν το Nokia 6600 με Symbian S60 OS. Εξωτερική συσκευή δέκτης GPS από κάποιο μαγαζί στην Πατησίων. Κινητομάνια αν θυμάμαι λεγόταν, που το έκανες pairing με το κινητό, κατέβαζες και τους Route66.sys χάρτες και είχες πλοήγηση! Πολύ μπροστά λέμε. Και όλα τα γκατζετομάγαζα τύπου Radioshack τα έκανα βόλτα. Άλλα χρόνια...



@Δεβότ

Μόλις το επιβεβαίωσα. Ορθώς θυμάσαι. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#661038
edmond έγραψε:Υπήρχε Τ10s?
To T18s θυμάμαι, που το είχα κιόλας, με το "ενεργό" πορτάκι.
Τι θυμήθηκα!!! Πρώτο κινητό ένα Alcatel, που μπορούσε να πάρει αντί για την μπαταρία του, 3xAA μπαταρίες αλκαλικές. 3 μέρες μας πήγαν σχοινάκια στην Μυτιλήνη(κατασκήνωση βασικά αλλά τέσπα) που ήμουν και όλοι γύρω μου ξέμεναν από τα...μαγκιόρικα τότενες Nokia(νταξ και όχι μόνο) και ερχόντουσαν σε μένα για 1' λεπτό ομιλίας με την...γκόμενα. Όχι με την οικογένειά τους ρε μλκ μου, για την γκόμενα...
Αξέχαστες εποχές, στα πάντα τους όμως...
Εικόνα