Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#4080 Να το ζωντανέψουμε κ αυτο το θέμα μιας κ θυμαμαι είχε καλή απήχηση. Βαρταλαμίδι, θρακιώτικη λεξη που σημαίνει χρονοντούλαπο, κάπου που αφηνες κάτι κ το έβρισκες χρόνια μετά και οι αναμνήσεις έπαιρναν κ έδιναν.

Τις προάλλες πετυχα τα γαριδάκια φοφίκο. Δεν αντεξα στον πειρασμό να δκιμάσω, αν κ δεν είχαν καμμία σχεση με τα παλιά καλά αθώα φουλ στη ζάχαρη...
Άβαταρ μέλους
By blackpug106
#4247 Καποτε ηταν
ενα περιοδικο http://www.4troxoi.gr/ που τα μαμησε ο 2ος

και ενα φορουμ http://www.4tforum.gr/phpBB3/index.php?sid=af8fddafd5510cd4f0ab3b8dc8f5570e

που το μαμησαν οι αυλικοι

:s_cry :s_cry :s_cry
Άβαταρ μέλους
By vice246
#4426 η πρωτη παιδικη εμπειρια με τον τζογο....

Image
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#4479 Μπράβο ρε βαης. Εγω θυμάμαι και τα φλιππεράκια χειρός με τη σουστα κατω δεξια, τις 2 3 ροδελες πόντων που περουσαν απο αυλακια κ συμπληρωνες ξερω γω κάποιους πόντους.
Άβαταρ μέλους
By vice246
#4667 Image

αραγε σε πιο ντουλαπι να βρισκεται....εκει γυρω στο '81-'82....οι πρωτες σελφι....
κοστιζαν μεν...αξιζε η διαδικασια...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#4762 Πω... τι με ( :shifty: ) θύμισες τώρα...

Διακοπές στα πρώτα έτη του πανεπιστημίου με προμήθειες φιλμακίων 36 στάσεων, φωτογραφίες, εμφάνιση, μετά άντε να δούμε τι σκατά βγάλαμε...

Αποτυχημένες απόπειρες για καμάκι, μερικά μπακούρια ρεμάλια, χωρίς κινητά, με ελάχιστα λεφτά :yahoo:

Ωραία ήταν... :inlove:



Κάπου, σε κάποιο συρτάρι υπάρχει ακόμα εκείνη η φωτογραφική μηχανή... Στο σπίτι των γονιών μου...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#4770 Θυμήθηκα σήμερα τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει πιτσιρικάς....ίσως το καλύτερο ήταν το παρακάτω

Εικόνα

όλα τα αεροσκάφη του B' ΠΠ τα οποία πετούσαν κιόλας.....τρελό τρέξιμο κυνηγώντας τα :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#9298
vice246 έγραψε:Εικόνα

:inlove:


Πωωωω! τι μου θύμησες τώρα...(πρεπει να υπάρχουν ακόμα σε κάποιο συρταρι!)
Οταν τα πρωτοπήρα τα θεωρησα την εφευρεση του αιώνα :s_laughat
Μεχρι τότε, να τελειώνεις σχέδιο με γραμμοσύρτη και να χυθεί ξαφνικά το μελάνι του. :s_mad :s_mad :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By vice246
#9528
criuser έγραψε:Μεταξύ του γραμμοσύρτη και των πεννακίων , υπήρξαν και τα γραφός .


Ακομη υπαρχει ενα σε καποιο συρταρι, διαθετει και πλαστικη θηκη...και οποτε το μυριζω (εχει μια χαρακτηριστικη μυρωδια) βομβαρδιζεται το μυαλο μου απο γλυκες νεανικες αναμνησεις.....
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#9635
JimClark έγραψε:Τις προάλλες πετυχα τα γαριδάκια φοφίκο. Δεν αντεξα στον πειρασμό να δκιμάσω, αν κ δεν είχαν καμμία σχεση με τα παλιά καλά αθώα φουλ στη ζάχαρη...


το 'χα ακουσει απο ημισκουμπρια (~1:10) και το 'μαθα γκουγκλαροντας. ποτε τα 'χαν σταματησει;