Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#654808
dimviii έγραψε:αληθευει οτι ξεραθηκαν μεσα στην εβδομαδα,και οτι δεν μεριμνησαν για αυτοματο ποτισμα?


Εθεαθησαν υδροφορες να ποτιζουν λεγεται, σιγουρα ομως αυτοματο ποτισμα δεν παιζει.
Ακομα και να επαιζε βεβαια, θα το ειχαν κανει φυτιλια αμεσα αυτοι που κοπτονται για την ελλειψη του.

Σε αλλα σχετικα νεα, η Αυγη καταγγελλει

http://www.avgi.gr/article/9308591/1125 ... pakogianne
:svivhaha:

...και το τουιτα εχει βουιξει απο καταγγελιες πανηλιθιων για το "πως γραφτηκαν τα συνθηματα, αφου μας λεγατε οτι ειναι αντιγκραφιτι οι ζαρντινιερες" και αλλων που τους εξηγουν με υπομονη ή και βρισιδι την αλφαβητα, οτι αντι γραφφιτι δεν σημαινει οτι δεν μπορεις να γραψεις...

:s_hang
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#654810
trident1971 έγραψε:
dimviii έγραψε:αληθευει οτι ξεραθηκαν μεσα στην εβδομαδα,και οτι δεν μεριμνησαν για αυτοματο ποτισμα?


Εθεαθησαν υδροφορες να ποτιζουν λεγεται, σιγουρα ομως αυτοματο ποτισμα δεν παιζει.
Ακομα και να επαιζε βεβαια, θα το ειχαν κανει φυτιλια αμεσα αυτοι που κοπτονται για την ελλειψη του.

Σε αλλα σχετικα νεα, η Αυγη καταγγελλει

http://www.avgi.gr/article/9308591/1125 ... pakogianne
:svivhaha:

...και το τουιτα εχει βουιξει απο καταγγελιες πανηλιθιων για το "πως γραφτηκαν τα συνθηματα, αφου μας λεγατε οτι ειναι αντιγκραφιτι οι ζαρντινιερες" και αλλων που τους εξηγουν με υπομονη ή και βρισιδι την αλφαβητα, οτι αντι γραφφιτι δεν σημαινει οτι δεν μπορεις να γραψεις...

:s_hang

Εθεαθησαν υδροφορες οπως και ο δημαρχος που παρακινησε τους πολιτες να υιοθετησουν μια ζαρντινιερα ( γιατι δεν εχει πολλες ουτε κοσμο να τις δουλευει οσο πρεπει :svivhaha: ).

Απο την αλλη πρεπει να εισαι πααααρα πολυ εξυπνος να κανεις τετοια δουλεια κατακαλοκαιρο, χωρις να φτιαξεις υποδομες για ποτισμα και απορροη υδατων, αφου δεν εχεις τα μεσα για συχνο ποτισμα.
Περιμενουμε να δουμε τωρα ποσο θα αντεξουν οι φοινικες τα μελτεμια του Ιουλιου-Αυγουστου, αν δεν εχουν ξεραθει μεχρι τοτε.

Ειπαμε ομως πως το ποπολο θελει φιεστες, κι οσο εμεις γελαμε η και κλαιμε με τα χαλια μας, αυτοι κανουν μπιζνες..

https://www.economix.gr/2020/07/03/neo- ... 6OGq8N2TpA

Αμ πως! :s_wink
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#654811 Προσωπικα οι ζαρντινιερες και η μειωση του δρομου δεν μου αρεσει (για να το πω κοσμια), ανεξαρτητα απο το χρονο υλοποιησης. Δεν εχω παει για να δω ακομα ομως.

Αντιστοιχα κοσμια δεν μου αρεσει αυτο που εγινε τελικα να το χαλαει/βρωμιζει ο καθε ρεμπεσκες.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#654815
trident1971 έγραψε:Προσωπικα οι ζαρντινιερες και η μειωση του δρομου δεν μου αρεσει (για να το πω κοσμια), ανεξαρτητα απο το χρονο υλοποιησης. Δεν εχω παει για να δω ακομα ομως.

Αντιστοιχα κοσμια δεν μου αρεσει αυτο που εγινε τελικα να το χαλαει/βρωμιζει ο καθε ρεμπεσκες.

αφου ουρανοξυστες δεν παιζει να φτιαξουμε ωστε να μεγαλωσει ο χωρος πρασινου οποτε τι αλλη λυση νομιζεις οτι θα λειτουργησει για αυτη την αηδια που λεγεται αθηνα?

πρεπει επιτελους να μαθουν να μην περνουν τα αμαξια τους για να πανε στο περιπτερο
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#654819
cabala10 έγραψε:
trident1971 έγραψε:Προσωπικα οι ζαρντινιερες και η μειωση του δρομου δεν μου αρεσει (για να το πω κοσμια), ανεξαρτητα απο το χρονο υλοποιησης. Δεν εχω παει για να δω ακομα ομως.

Αντιστοιχα κοσμια δεν μου αρεσει αυτο που εγινε τελικα να το χαλαει/βρωμιζει ο καθε ρεμπεσκες.

αφου ουρανοξυστες δεν παιζει να φτιαξουμε ωστε να μεγαλωσει ο χωρος πρασινου οποτε τι αλλη λυση νομιζεις οτι θα λειτουργησει για αυτη την αηδια που λεγεται αθηνα?

πρεπει επιτελους να μαθουν να μην περνουν τα αμαξια τους για να πανε στο περιπτερο

Ενω αυτη η αηδια που κανανε, απο τις χρωματικες επιλογες, μεχρι τις ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ζαρντινιερες :dizzy: , και τους φοινικες :dizzy: σε δρομο με ηδη ψηλα δεντρα, ειναι η λυση;

Επισης δεν ξερω που μενεις αλλα στην Αθηνα πανε πολλααααααααααα χρονια που κατοικος του κεντρου πηρε το αμαξι του να παει στο περιπτερο. Ασε που οι χιλιαδες που κυκλοφορουν στο κεντρο πανε για δουλεια κι οχι για βολτα, ειδικα το πρωι.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#654820
Νίκος Παππάς έγραψε:
cabala10 έγραψε:
trident1971 έγραψε:Προσωπικα οι ζαρντινιερες και η μειωση του δρομου δεν μου αρεσει (για να το πω κοσμια), ανεξαρτητα απο το χρονο υλοποιησης. Δεν εχω παει για να δω ακομα ομως.

Αντιστοιχα κοσμια δεν μου αρεσει αυτο που εγινε τελικα να το χαλαει/βρωμιζει ο καθε ρεμπεσκες.

αφου ουρανοξυστες δεν παιζει να φτιαξουμε ωστε να μεγαλωσει ο χωρος πρασινου οποτε τι αλλη λυση νομιζεις οτι θα λειτουργησει για αυτη την αηδια που λεγεται αθηνα?

πρεπει επιτελους να μαθουν να μην περνουν τα αμαξια τους για να πανε στο περιπτερο

Ενω αυτη η αηδια που κανανε, απο τις χρωματικες επιλογες, μεχρι τις ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ζαρντινιερες :dizzy: , και τους φοινικες :dizzy: σε δρομο με ηδη ψηλα δεντρα, ειναι η λυση;

Επισης δεν ξερω που μενεις αλλα στην Αθηνα πανε πολλααααααααααα χρονια που κατοικος του κεντρου πηρε το αμαξι του να παει στο περιπτερο. Ασε που οι χιλιαδες που κυκλοφορουν στο κεντρο πανε για δουλεια κι οχι για βολτα, ειδικα το πρωι.

σαφως και οχι...τα χρωματα ειναι καλα δεν λεω αλλα ολα τα αλλα ειναι ΓΤΠΚ :lol:
ποσοι ειναι αυτοι που πανε για δουλεια ΟΛΗ την μερα?

προφανως και αρκετοι απο αυτους θα μπορουσαν να περνουν τα ΜΜΜ ειδικα αμα ειναι να κατεβεις απο αθηνα πειραια η γενικα καπου που εχει ΜΜΜ κοντα..αλλα οχι δεν γινεται
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#654826
cabala10 έγραψε:
Geo f1 έγραψε:Πολλοι με τον γνωστο ιο εδω γυρω αποφευγουν τα ΜΜΜ..

ε ναι γιατι πριν η ελλαδα ηταν ιαπωνια :lol:

Δεν ηταν, αλλα επειδη τις 3 τελευταιες μερες κυκλοφορω με ΜΜΜ, σε ολα υπαρχει πινακιδα που λεει "μην χρησιμοποιειτε ΜΜΜ αν εχετε αλλο μεσο μετακινησης".
Απο την μια η αναγκη λογω πανδημιας, απο την αλλη η μεγαλομανια του δημαρχου.

Υποψιν οτι ακομα υπαρχει κοσμος που εργαζεται απο το σπιτι και αρα δεν κυκλοφορει, ειναι Ιουλιος οποτε σχολεια, ΑΕΙ κλειστα, κοσμος με αδεια, κλπ

Τον Σεπτεμβρη που θα γυρισουν ολοι πισω, θα φαμε καλα ( οχι οτι τωρα δεν εχει τρομερη κινηση στις ωρες αιχμης )
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#654918


νέα δημοκρατία
φασισμός
χούντα


καλά να πάθεις ελληνάρα
καλά να πάθεις
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#654923 Θα διορθώσω λίγο την κυρία που λόγω σύγχυσης δικαιολογείται.
Είναι βασανιστές® οι συγκεκριμένοι όχι απλά δολοφόνοι.

Σιχαμένη χούντα.
Χουντοσιχαμένη παράταξη.
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#654932
EDDIE_147 έγραψε:Χουντοσιχαμένη παράταξη.

Έχεις και εσύ τα δίκια σου, με τόσους νοσταλγούς της χούντας ως Υπουργούς και ψηφοφόρους :(
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#654941 Άλλο χούντα άλλο φούντα.
Άβαταρ μέλους
By IKE
#654943
popolaros έγραψε:νέα δημοκρατία
φασισμός
χούντα


καλά να πάθεις ελληνάρα
καλά να πάθεις


Δε μας άρεσε ο συριζα, καλά να πάθουμε :(

ά ρε έλληνα, δε βάζεις μυαλό :tomato:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#654944 Κρατείται ο αποσπασμένος στον ΣΥΡΙΖΑ αστυνομικός που “απέτρεψε τη σύλληψη κουκουλοφόρου” στα επεισόδια

https://www.newsit.gr/politikh/krateita ... a/3066650/