Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By sfakas
#562875 Καληπέρα στην ομάδα
Με λένε Γιώργο και είναι η πρώτη φορά που γράφω
Έχω ένα πρόβλημα.... Λόγω της κατάστασης της χώρας σε λίγο καιρό φεύγω για Γερμανία και έχω ένα προβληματάκι
ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΤΟ HONDA MOY
Έχω διαβάσει ότι για να βάλω γερμανικές πινακίδες πρέπει να περάσω το "γερμανικό ΚΤΕΟ" καθότι το ελληνικό δεν έχει καμία ισχύ.
Στο ΚΤΕΟ αυτό ΔΕΝ θα με περάσουν γιατί έχω αλλάξει ζάντες,αναρτήσεις και τελικό εξάτμισης ΕΚΤΟΣ και αν έχω πιστοποιητικό χαρτί από τον κατασκευαστή ή από την εταιρεία που έβαλα τα πράμγματα ή ΕΚΤΟΣ αν βάλω στο αμάξι τα πράματα της αρχικής του κατάστασης ( ΜΑΜΑ ΔΛΔ)
Ξέρει κανείς κάτι πάνω σε αυτό?????????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!
Άβαταρ μέλους
By citastak
#562876 τι Honda έχεις; τι αξία έχει στην Ελλάδα σήμερα;
Δες τί αξία έχει στη Γερμανία ως μεταχειρισμένο και μετά ξανασκέψου το.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#562878 Μήπως να μείνεις με τις ελληνικές πινακίδες; Θα σου κοστίσει τα ίδια πάνω κάτω και επιπλέον θα γλιτώνεις και τα πρόστιμα από τις κάμερες ταχύτητας μάλλον...
Άβαταρ μέλους
By sfakas
#562888
citastak έγραψε:τι Honda έχεις; τι αξία έχει στην Ελλάδα σήμερα;
Δες τί αξία έχει στη Γερμανία ως μεταχειρισμένο και μετά ξανασκέψου το.



Μεγαλύτερη αξία έχει εδώ Ελλάδα
το θέμα είναι αν υπάρχει πιθανότητα να το πάρω μαζί μου
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#562890 Βάλε μαμά εξατμίση και ζάντες και πάρτο Γερμανία.

< Note 6 >
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#562894
Obelix έγραψε:Βάλε μαμά εξατμίση και ζάντες και πάρτο Γερμανία.

< Note 6 >

+1

για να είσαι σίγουρος

έχω κολλητό που έχει πειραγμένο 135i και για να περάσει κτεο εδώ πρέπει να πάει στον "δικό" του...
βέβαια αν τον σταματήσουν κ τον κάνουν έλεγχο κ μετρήσουν db κτλ τότε θα του το κατάσχουν...

οπότε πάνε καλύτερα με το γράμμα του νόμου
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#562896 Αυτό. Και αν το παραβλέψεις, θα σε δώσει στεγνά ο διπλανός σου. Δεν αστειεύονται εκεί
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#562897
Anonymous Founder έγραψε:Μήπως να μείνεις με τις ελληνικές πινακίδες; Θα σου κοστίσει τα ίδια πάνω κάτω και επιπλέον θα γλιτώνεις και τα πρόστιμα από τις κάμερες ταχύτητας μάλλον...

κ με ελληνικές να είναι μπορεί να κατασχεθεί

Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#562935
Anonymous Founder έγραψε:Μήπως να μείνεις με τις ελληνικές πινακίδες; Θα σου κοστίσει τα ίδια πάνω κάτω και επιπλέον θα γλιτώνεις και τα πρόστιμα από τις κάμερες ταχύτητας μάλλον...


Όχι κατηγορηματικά.
Θα φάει ένα ξεγυρισμενο κάρφωμα και θα αναγκαστεί να τρέχει.

Ξεκαγκουρευεις το αμάξι, περνάς τοπικό ΚΤΕΟ και βάζεις πινακίδες.
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#562938 Δηλαδή "Αυστραλοί" δεν κυκλοφορούν στην Γερμανία και αν υπάρχουν είτε από καρφωμα, είτε σε μπλόκο ή είτε σε κτεο κινδυνεύουν με κατάσχεση?