Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#570795 Εγώ δεν πιστεύω, αλλά οι αναμνήσεις από τα Πάσχατα (:P) ειναι από τις πιο ωραίες της ζωής μου.

Καλή Σαρακοστή σε όλους λοιπόν:)
Άβαταρ μέλους
By touring the m3 1.6
#570797
elteo έγραψε:Διαβάζοντας κάποια ποστς εδώ μέσα οφείλω να το διευκρινίσω. :innocent:


Καλά κάνεις....καλά Σαρακοστή με υγεία!!!
Άβαταρ μέλους
By VPap
#570840
elteo έγραψε:Διαβάζοντας κάποια ποστς εδώ μέσα οφείλω να το διευκρινίσω. :innocent:


Εσύ πιστεύεις δηλαδή; (απαντάς μόνο αν αισθάνεσαι άνετα να απαντήσεις :) )
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#570841 Και τι σχεση εχει δηλαδη μια ευχη με το αν πιστευεις ή οχι. Εκτος κι αν ειναι ή χιουμοριστικη ή προκλητικη. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#570842 εγω τα ειχα δεδομενα ολα αυτα μεγαλωνοντας
Πασχα στο χωριο για πολλα χρόνια, αργοτερα στην πολη περναγαμε ολο το τελετουργικο
πιο μετα ηταν ευκαιρια για εκδρομη εβδομαδας στο γυναικοχωρι, συγγενεις ψησιματα κτλ

δυστυχως αυτα τα εχασα και τα παιδια μου δεν θα τα γνωρισουν
και ελλαδα να ημουνα πιθανως παλι θα ατονουσαν γιατι εμεις σα γονεις δεν ειχαμε τοσο ισχυρη θεληση/πιστη στο θεμα αυτο να τη μεταδωσουμε

χρονια πολλα λοιπον και καλο Πάσχα
Άβαταρ μέλους
By g8777
#578561 Χρόνια πολλά σε όλους, υγεία και χαμόγελα. :)
Ιδιαίτερα σε όσους είναι μακρυά από τους αγαπημένους τους, δύναμη καί κουράγιο. :s_thumbsup :inlove:

Όσοι θέλουν να αντευχηθουν , είμαι τύφλα uptch10para , θα είμαι στο φορμουλοτοπικο για ήρεμη και πολιτισμένη συζήτηση μεταξύ ενηλίκων. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#578565
g8777 έγραψε: uptch10para

:lol:

για 5 ατομα εχω βαλει 12 κιλα παιδακια,4χοιρινες ,80 εκατοστα λοκανικο.
Για να σιγουρευτουμε οτι θα πιουμε τις σοδες,ενα ταψι γαλακτομπουρεκο,ενα ταψι ραβανι,και 2 κουτια με διαφορα.

Και του χρονου παιδες!! :s_drinks
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#578566
g8777 έγραψε:Χρόνια πολλά σε όλους, υγεία και χαμόγελα. :)
Ιδιαίτερα σε όσους είναι μακρυά από τους αγαπημένους τους, δύναμη καί κουράγιο. :s_thumbsup :inlove:

Άστα να πάνε.. ευχαριστούμε :(
Χρόνια πολλά σε όλους!
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#578609 Άντε και του χρόνου!


Φέτος την "έσπασα" στη γυναίκα...
Πήρα φριτεζα, έκλεψα την παράσταση. Σούπερ τηγανιτές πατάτες για όλους , οι φούρνου φυσικά έμειναν.

Τα υπόλοιπα: Ένα μικρό κατσικάκι 6-7 κιλά, 3 κιλά παιδάκια, 3 κιλά πανσετες και 6 μπιφτέκια). Το αρνάκι φούρνο, τα υπόλοιπα κάρβουνο. Οι καλεσμένοι έφεραν γλυκά, οι μπύρες ήταν σε θερμοκρασία να μουδιάζουν τον εγκέφαλο. Όλα καλά. Τώρα τελείωσα το συμμάζεμα...