Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#775974
kostis20 έγραψε:Πολύ βαρύ να παρακολουθούν τον Ανδρουλάκη...Και είναι και προφανές ποιος είχε κίνητρο...
Κάλλιστα πέφτει η κυβέρνηση.

Και είναι τόσο βλάκες που δε σκέφτηκαν καν το ευρωκοινοβούλιο.

< >

Σε οποιαδήποτε σοβαρή χώρα, θα είχε πέσει ήδη. Εδώ θεωρούν πως θα την γλυτώσουν. Γιατί όχι εξάλλου; Οι ψηφοφόροι τους δεν ενοχλούνται με κάτι τέτοια, τα ΜΜΕ τα έχουν εξαγοράσει, ενώ η επίθεση με μηνύσεις στους δημοσιογράφους έχει ξεκινήσει.
Ο Νιξον έπεσε για λιγότερα νομίζω .
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#775977
Anonymous Founder έγραψε:Δεν το κατάλαβα το τελευταίο σχόλιο να πω την αλήθεια.


ΙΜΟ είναι ακόμα χειρότερα. Είναι θεμιτό ένα κράτος να έχει μυστικές υπηρεσίες, η λειτουργία των οποίων πρέπει να ελέγχεται με αυστηρά κριτήρια για να μην υπάρχουν καταχρήσεις. Με αυτό το καθεστώς, και δεν έχουμε την αντικατασκοπεία που χρειαζόμαστε (εκτός κι αν αφελώς πιστεύει κανείς ότι ο σεκιουριτάς με πτυχίο μουσικής ήταν ο επόμενος Μ..)

Εικόνα

και ταυτόχρονα λειτουργεί ως προσωπικό φέουδο του κάθε Ορμπανάκου-νόμιμου ιδιοκτήτη, υπονομεύοντας τη δημοκρατία στη χώρα.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#775978 Σε σοβαρή χώρα θα είχε πέσει με τους 33.000 νεκρούς της πανδημίας, την καταστροφή στην Εύβοια, το γλέντι στην Ικαρία, την ποδηλατάδα στην Πάρνηθα, το ξύλο στους περαστικούς στη νέα Σμύρνη, τα ακριβότερα καύσιμα του πλανήτη, τη λεηλασία του δημόσιου ταμείου κοκ

Σε σοβαρή χώρα δεν θα ήταν ΠΘ ο γιος ΠΘ, θείος δημάρχου της πρωτεύουσας, αδερφός υπουργού και βουλευτή κοκ

Οπότε τι συζητάμε
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#775979
Anonymous Founder έγραψε:Σε οποιαδήποτε σοβαρή χώρα, θα είχε πέσει ήδη. Εδώ θεωρούν πως θα την γλυτώσουν. Γιατί όχι εξάλλου; Οι ψηφοφόροι τους δεν ενοχλούνται με κάτι τέτοια, τα ΜΜΕ τα έχουν εξαγοράσει, ενώ η επίθεση με μηνύσεις στους δημοσιογράφους έχει ξεκινήσει.
Ο Νιξον έπεσε για λιγότερα νομίζω .


O Nixon παραιτήθηκε για να μην κινδυνεύσει με φυλάκιση, αν τον έσερναν σε δίκη, και του δόθηκε χάρη. Ο πατέρας Μητσοτάκης, τον Δεκέμβριο του '93 ή του '94. δε θυμάμαι καλά, γλίτωσε το Ειδικό Δικαστήριο, με τους Γρυλλάκη και Μαυρίκη, γιατί του έκανε "Χριστουγεννιάτικο δώρο" την απαλλαγή της δίκης ο Α. Παπανδρέου...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#775980 Μια χαρά δουλεύει η ΕΥΠ εκεί που πρέπει, τα πολιτικά χατήρια είναι άλλο θέμα...

< >
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#775986
Anonymous Founder έγραψε:Δεν το κατάλαβα το τελευταίο σχόλιο να πω την αλήθεια. Όλα τα κόμματα της αντιπολίτευσης θεωρούν πως είναι μέγα θέμα αυτό που έγινε.
Είναι η πρώτη φορά που επιβεβαιώνεται πως η κυβέρνηση παρακολουθούσε (πιθανό) πολιτικό της αντίπαλο.
Έχουμε καταλάβει πως ξεκίνησε να παρακολουθεί τον Ανδρουλάκη όταν έβαλε υποψηφιότητα για πρόεδρος του ΚΙΝΑΛΛ;
Η υπόθεση έχει τεράστια ουρά και προσωπικά θεωρώ πως η κυβέρνηση θα πάει σε πρόωρες εκλογές.


Σαφώς και είναι μεγάλο πολιτικό ζήτημα και σκάνδαλο. Το σχόλιό μου έχει να κάνει απλά με την σοβαρότητα της Υπηρεσίας αυτής. Το που υπάγεται και το ποιος ήταν ο τελευταίος Δκτης της, τα λέει όλα! Δκτης μιας τέτοιας Υπηρεσίας θα έπρεπε να είναι απόστρατος Ανώτατος Αξκος ή Δικαστικός. Αν όντως βασιζόμασταν σε αυτήν για κατασκοπία-αντικατασκοπία, θα είχαμε καεί... Τα στρατιωτικά ζητήματα τα αναλαμβάνει το ΓΕΕΘΑ, τα πολιτικά η ΕΛ.ΑΣ.

Για τις εκλογές τώρα, δεν πιστεύω ότι θα γίνουν πρόωρες, ίσως κάπου το χειμώνα όμως (στο τελευταίο εξάμηνο μιας θητείας δεν θεωρούνται πρόωρες).
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#775993


για ποσο ακομα θα μας ρεζιλεύουν;

τι ψηφισατε ρε;
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#775996 Έχει πλάκα τώρα να χρησιμοποιήσουν αυτή την ιστορία ως αφορμή για πρόωρες εκλογές , αντί για το κατεβατό που παρέθεσε ο Asimov παραδίπλα.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#775997 Πρώτη φορά που παρατηρώ ότι η Αρμενική γραφή μοιάζει τόσο πολύ με την Γεωργιανή. Διαβάζω ότι εφευρέθηκε τον 5ο αιώνα μ.Χ. Ενδιαφέρον. (Προβλήματα βέβαια που είχαν λυθεί στην ΕΣΣΔ, όλοι Ρώσικα-Κυριλλικά και τέλος :whistlink: ).
Άβαταρ μέλους
By edmond
#776008 Οι μισοί συμμαθητές μου ήταν Αρμένιοι.
Ο τελευταίος παντρεύτηκε πριν 1 μήνα.
Το προσκλητήριο μου το έφερε γραμμένο στα Αρμένικα :lol: Αν το βρω θα το ανεβάσω εδώ :lol:
Μεγάλο γκέτο όμως οι τυπάδες :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#776009
edmond έγραψε:Οι μισοί συμμαθητές μου ήταν Αρμένιοι.


Που πήγες σχολείο; :lol:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#776019 6ο Γυμνάσιο Νίκαιας
11ο Λύκειο Πειραιά, το οποίο πρακτικά είναι σύνορα με Κοκκινιά, η οποία Κοκκινιά είναι "δικιά" τους :lol: :lol: :ninja: :ninja:
Ούτε Πορτορικανοί στο LA ξερωγω :lol:
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#776024 Οι .. Αρμένιοι που κολλάνε ακριβώς?Ευτυχώς λείπω και μου έχει διαφύγει αυτή η λεπτομέρεια..

< >
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#776027
edmond έγραψε:6ο Γυμνάσιο Νίκαιας
11ο Λύκειο Πειραιά, το οποίο πρακτικά είναι σύνορα με Κοκκινιά, η οποία Κοκκινιά είναι "δικιά" τους :lol: :lol: :ninja: :ninja:
Ούτε Πορτορικανοί στο LA ξερωγω :lol:


Η Κοκκινιά ανήκει μόνο στους Δημοκράτες πολίτες! :inlove: