Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#593438
dimik έγραψε:
QsisVTS έγραψε:αυτή είναι η πηγή του παραπάνω χάρτη

https://wedaneus.home.blog/2019/04/24/t ... -apr-2019/
Έπρεπε να πηξετε σε Πλαστήρα και Καραμανλή ρε μνια χαμουτζηδες

< >

και εσείς έπρεπε να μείνετε άλλα 100 χρόνια με τους τούρκους πριν σκάσουμε να σας σώσουμε :shifty:

αλλά ούτε μια μακεδονία δεν εκτιμάτε :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#593452 Εμείς μια χαρά την είχαμε βρει με Τούρκους και Σλάβους, άσε που δεν θα είχαμε Μακεδονικό πρόβλημα τώρα.

< >
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#593454 Εγώ προτείνω στους συμπελοποννήσιους να προβούμε σε διάβημα για προσάρτηση στην ιταλία εν είδει ενός νέου ρένιο ντι μορέα. :superman:

Αθήνα και κυκλάδες (eddiet και επτάνησα) θα πρέπει είναι ευπρόσδεκτες στο παραπάνω effort.
Τελευταία επεξεργασία από diplomat και 08 Ιούλ 2019, 12:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#593458
diplomat έγραψε:Εγώ προτείνω στους συμπελοποννήσιους να προβούμε σε διάβημα για προσάρτηση στην ιταλία εν είδει ενός νέου ρένιο ντι μορέα. :superman:

Αθήνα και κυκλάδες θα πρέπει είναι ευπρόσδεκτες στο παραπάνω effort.

εγώ είμαι υπέρ, θα πάρω και το λατινής προέλευσης επίθετο της μάνας μου, γιατί το αρβανίτικο που έχω είναι μπαναλαρία :thumbsdown:
Τελευταία επεξεργασία από QsisVTS και 08 Ιούλ 2019, 12:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#593460
dimik έγραψε:Εμείς μια χαρά την είχαμε βρει με Τούρκους και Σλάβους, άσε που δεν θα είχαμε Μακεδονικό πρόβλημα τώρα.

< >

σωστά όπως λέει ο σύγχρονος μύθος όλοι ζούσαν ειρηνικά και πολυπολιτισμικά μεταξύ τους μέχρι που ήρθαν οι εθνικιστές και τους ανακάτεψαν :lol:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#593462 πριν το boarding στο αεροδρομιο του Ηρακλειου , εχασε η γυναικα μου την αστυνομική της ταυτότητα
ρωτησαμε εκει, τιποτα... προσπαθουμε εδω και μια εβδομαδα να παρουμε στα lost and found, τοπικά αστυνομικα τμηματα ... ουτε ξερω ποσες φορες εχουμε παρει , ποσες φορες τα εχουμε αφησει να χτυπησουνε χωρις απαντηση ....
τελικα μιλησαμε χθες αλλα καμια ακρη δε βρεθηκε, κανεις δε βρηκε τιποτα κτλ κτλ

οποτε προσπαθει πλεον να δηλωσει απωλεια και να βγαλει νεα.
μεταξυ των prerequisites ειναι να βρεις μαρτυρα με παλαιου τυπου ταυτοτητα :dizzy: :dizzy:
αρχικα νομιζα οτι μας τρολλαρει ο officer αλλα ειναι αληθεια.... εχω ρωτησει ποσο κοσμο και ολοι εχουνε του νεου τυπου (15ετιας λεμε τωρα) ... μα τι στο καλο ειναι αυτη η προυποθεση;
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#593468
diplomat έγραψε:Κιούση βρήκα κι όνομα, sicilia dell'est. :s_howdy

μου ακούγεται λίγο λούλικο, λοιπόν εμείς θα μείνουμε ως έχουμε και αυτοί θα γίνουν ξανά magna grecia να τελειώνουμε και πολύ τους είναι. και τιμή τους
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#593470
KiloMeater έγραψε:μεταξυ των prerequisites ειναι να βρεις μαρτυρα με παλαιου τυπου ταυτοτητα :dizzy: :dizzy:
αρχικα νομιζα οτι μας τρολλαρει ο officer αλλα ειναι αληθεια.... εχω ρωτησει ποσο κοσμο και ολοι εχουνε του νεου τυπου (15ετιας λεμε τωρα) ... μα τι στο καλο ειναι αυτη η προυποθεση;

Το 15 που επανεκδοσα τη δικη μου λογω απωλειας, δεν μου ανεφεραν κατι τετοιο. Κι ο μαρτυρας νεου τυπου ειχε... :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#593474
KiloMeater έγραψε:πριν το boarding στο αεροδρομιο του Ηρακλειου , εχασε η γυναικα μου την αστυνομική της ταυτότητα
ρωτησαμε εκει, τιποτα... προσπαθουμε εδω και μια εβδομαδα να παρουμε στα lost and found, τοπικά αστυνομικα τμηματα ... ουτε ξερω ποσες φορες εχουμε παρει , ποσες φορες τα εχουμε αφησει να χτυπησουνε χωρις απαντηση ....
τελικα μιλησαμε χθες αλλα καμια ακρη δε βρεθηκε, κανεις δε βρηκε τιποτα κτλ κτλ

οποτε προσπαθει πλεον να δηλωσει απωλεια και να βγαλει νεα.
μεταξυ των prerequisites ειναι να βρεις μαρτυρα με παλαιου τυπου ταυτοτητα :dizzy: :dizzy:
αρχικα νομιζα οτι μας τρολλαρει ο officer αλλα ειναι αληθεια.... εχω ρωτησει ποσο κοσμο και ολοι εχουνε του νεου τυπου (15ετιας λεμε τωρα) ... μα τι στο καλο ειναι αυτη η προυποθεση;

Με λίγο γκουγκλινγκ:

Για τις περιπτώσεις κλοπής, απώλειας ή φθοράς απαιτείται μάρτυρας, ανεξαρτήτως της Αρχής έκδοσης του Δελτίου Ταυτότητας.

http://www.hellenicpolice.gr/index.php? ... =132&lang=

Κοινώς λένε βλακειες πες τους και δείξε αυτό.

< >
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#593476
KiloMeater έγραψε:μεταξυ των prerequisites ειναι να βρεις μαρτυρα με παλαιου τυπου ταυτοτητα :dizzy: :dizzy:

Δεν καταλάβατε καλά . αν έχεις παλαιού τύπου ταυτότητα (20 ετίας) , χρειάζεστε μάρτυρα.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#593479
Nikos! έγραψε:
KiloMeater έγραψε:πριν το boarding στο αεροδρομιο του Ηρακλειου , εχασε η γυναικα μου την αστυνομική της ταυτότητα
ρωτησαμε εκει, τιποτα... προσπαθουμε εδω και μια εβδομαδα να παρουμε στα lost and found, τοπικά αστυνομικα τμηματα ... ουτε ξερω ποσες φορες εχουμε παρει , ποσες φορες τα εχουμε αφησει να χτυπησουνε χωρις απαντηση ....
τελικα μιλησαμε χθες αλλα καμια ακρη δε βρεθηκε, κανεις δε βρηκε τιποτα κτλ κτλ

οποτε προσπαθει πλεον να δηλωσει απωλεια και να βγαλει νεα.
μεταξυ των prerequisites ειναι να βρεις μαρτυρα με παλαιου τυπου ταυτοτητα :dizzy: :dizzy:
αρχικα νομιζα οτι μας τρολλαρει ο officer αλλα ειναι αληθεια.... εχω ρωτησει ποσο κοσμο και ολοι εχουνε του νεου τυπου (15ετιας λεμε τωρα) ... μα τι στο καλο ειναι αυτη η προυποθεση;

Με λίγο γκουγκλινγκ:

Για τις περιπτώσεις κλοπής, απώλειας ή φθοράς απαιτείται μάρτυρας, ανεξαρτήτως της Αρχής έκδοσης του Δελτίου Ταυτότητας.

http://www.hellenicpolice.gr/index.php? ... =132&lang=

Κοινώς λένε βλακειες πες τους και δείξε αυτό.

< >


Χρειάζεται απλά να βρεις κάποιον που σε ξέρει , τα υπόλοιπα με παλιές ταυτότητες κλπα είναι αστεία.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#593485 Λοιπόν, αυτό μας έδωσε
Δηλαδή μάρτυρας με πιο νέο έγγραφο είναι αναξιόπιστος;Εικόνα