Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#626509
drdino έγραψε:Όντως, κι εγώ στο ράδιο το άκουσα το πρωί (φρικασέ) και έλεγα μήπως είναι φάση κουλούρι :lol:

Άκουσες και τη διασκευή στα ελληνικά του white wedding ;; :inlove:
https://www.youtube.com/watch?v=bS6WD8FFG4Q
Άβαταρ μέλους
By drdino
#626510 Nαι, καλά που μου το θύμισες, ήθελα να δω αν υπάρχει στο spotify :metalo:
Άβαταρ μέλους
By glf
#626512 Έχω ενα χρόνο που ασχολούμαι. Αν δεις TTN Κοζάνη τα gateways εγώ τα χειρίζομαι.
Οκ το άρθρο τι λέει, αν παρει καποιος τα κλειδιά, οκ. Απο το .. αυτοκόλλητο στη συσκευή. Οκ.

Γι αυτο λοιπόν έχουμε και ΟΤΑΑ authentication, για να ακυρώνουμε κλειδιά ααααααααν χρειαστεί.


Anonymous Founder έγραψε:...
Τώρα για το καλύτερο, έτσι νόμιζα κι εγώ, αλλά τελευταία ακούω πολλές γκρίνιες:
https://www.zdnet.com/article/lorawan-n ... ay-beware/

Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#626517
glf έγραψε:Έχω ενα χρόνο που ασχολούμαι. Αν δεις TTN Κοζάνη τα gateways εγώ τα χειρίζομαι.
Οκ το άρθρο τι λέει, αν παρει καποιος τα κλειδιά, οκ. Απο το .. αυτοκόλλητο στη συσκευή. Οκ.

Γι αυτο λοιπόν έχουμε και ΟΤΑΑ authentication, για να ακυρώνουμε κλειδιά ααααααααν χρειαστεί.


Anonymous Founder έγραψε:...
Τώρα για το καλύτερο, έτσι νόμιζα κι εγώ, αλλά τελευταία ακούω πολλές γκρίνιες:
https://www.zdnet.com/article/lorawan-n ... ay-beware/


Βρήκα 2 gateways στην Κοζάνη και έναν πιο έξω. Ποιος είσαι;
:lol:
https://www.thethingsnetwork.org/
Άβαταρ μέλους
By glf
#626533 Όλα εγω τα έχω. Και ενα δοκιμαστικό.
Και ένα μεγαλύτερο είναι να μπει μέσα στο κέντρο.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#626557 Στην αναστολή τού παγκοσμίως βραβευμένου προγράμματος σεξουαλικής διαπαιδαγώγησης, το οποίο εφαρμόζεται ανελλιπώς κάθε σχολική χρονιά από το 2015 μέχρι σήμερα σε παιδιά του νηπιαγωγείου και των πρώτων τάξεων του δημοτικού σχολείου, προχώρησε το υπουργείο Παιδείας.

https://www.neakriti.gr/article/kriti/1 ... a-sholeia/
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#626559 Προφανώς επρόκειτο για μια απαράδεκτη συριζομαδούρικη σύλληψη και καλώς τερματίστηκε. Ελπίζω στην θέση της να μπει κάτι άλλο πιο σωστό, πχ:
Εικόνα
Τα παιδιά μας δεν χρειάζεται να μαθαίνουν σε αυτή την τρυφερή ηλικία για το σεξ. Θα μαθαίνουν για τον πελαργό και τους βίους αγίων.
:s_yes
Άβαταρ μέλους
By markvag
#626561
Anonymous Founder έγραψε:Τα παιδιά μας δεν χρειάζεται να μαθαίνουν σε αυτή την τρυφερή ηλικία για το σεξ. Θα μαθαίνουν για τον πελαργό και τους βίους αγίων.
:s_yes


Συμφωνώ. :s_yes Είναι πολύ πιο σωστό να μαθαίνουν πχ πως αν ο μπαμπάς τους πάει να τους σφάξει επειδή ακούει φωνές, δεν είναι σχιζοφρένεια, είναι η φωνή του θεού (που τους αγαπάει) και άρα ότι καλύτερο μπορεί να συμβεί. Εξάλλου, παλιότερα που συνέβη σε κάποιον έκανε τρεις θρησκείες, λίγο είναι;; :s_yes
Άβαταρ μέλους
By bill33
#626577 Majority of anti-vaxx ads on Facebook are funded by just two organizations

Study finds Robert F Kennedy Jr’s World Mercury Project and Larry Cook’s Stop Mandatory Vaccinations bought 54% of ads

............
Facebook has more than two billion users and roughly 68% of Americans get their news from the platform, the study said. In 2019, the World Health Organization named vaccine hesitancy as one of the world’s top 10 global health threats.
...............
Anti-vaccine ads also tended to be seen by more people, and to have larger budgets. With up to $499 per ad, anti-vaccine ads “routinely reached audiences between 5,000 and 50,000 people”. Often, they also linked back to products people could buy, including “natural” remedies, books and seminars.........

https://www.theguardian.com/technology/ ... ions-study
Άβαταρ μέλους
By markvag
#626648 Γρίπη: Νεκρός 4χρονος που η μητέρα του συμβουλεύτηκε αντιεμβολιαστές και δεν του έδωσε φάρμακο

Σύμφωνα με το αμερικανικό NBC, η μητέρα από το Κολοράντο των ΗΠΑ, συμβουλεύθηκε αντιεμβολιαστική ομάδα στο Facebook, που της πρότεινε να μην του δώσει Tamiflu.

.....................................................................................................................................

Η μητέρα έλαβε 45 απαντήσεις στην ομάδα και καμία δεν της πρότεινε να πάρει κάποια ιατρική συμβουλή. Όλες αφορούσαν γιατροσόφια αλλά κανένα φάρμακο για την γρίπη.



Δεν μπορώ να γράψω κάποιο σχόλιο, πέρα από το πόσο κρίμα είναι για το παιδάκι... :( Και πως ειλικρινά ελπίζω κάποιος να μπει επιτέλους φυλακή.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#626650 Δεν είναι δύσκολο να βρεθούν όλοι αυτοί οι 45 δολοφόνοι. Οι γονείς είναι δεδομένο ότι θα κατηγορηθούν. :x
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#626667 Φυσική επιλογή λέγεται παιδιά...
Ξέρω πως ακούγεται και είναι στεναχωρο να ακούς για ενα 4χρονο να πηγαίνει έτσι (ειδικα όταν εχεις συνομήλικο σχεδόν) αλλά έτσι είναι.

< >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#626682
elteo έγραψε:Δεν είναι δύσκολο να βρεθούν όλοι αυτοί οι 45 δολοφόνοι. Οι γονείς είναι δεδομένο ότι θα κατηγορηθούν. :x

Οι γονεις φταινε και μονο. Αυτοι γιατρο δεν ηξεραν να ρωτησουν, ρωτησαν στο FB? Οι 45 ειπαν την γνωμη τους, πες τους χαζους, βλακες, ηλιθιους, ευθυνη δεν εχουν για την αποφαση της μητερας. Ας προσεχε. Κριμα για το παιδακι :(
Άβαταρ μέλους
By italakias
#626688
elteo έγραψε:Δεν είναι δύσκολο να βρεθούν όλοι αυτοί οι 45 δολοφόνοι. Οι γονείς είναι δεδομένο ότι θα κατηγορηθούν. :x

Ασε μας ρε Ελτεο με τα λαικιστικα ποστακια σου συνεχεια.
Γινατε δικαστες του πληκτρολογιου.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#626696
markvag έγραψε:Γρίπη: Νεκρός 4χρονος που η μητέρα του συμβουλεύτηκε αντιεμβολιαστές και δεν του έδωσε φάρμακο

Σύμφωνα με το αμερικανικό NBC, η μητέρα από το Κολοράντο των ΗΠΑ, συμβουλεύθηκε αντιεμβολιαστική ομάδα στο Facebook, που της πρότεινε να μην του δώσει Tamiflu.

.....................................................................................................................................

Η μητέρα έλαβε 45 απαντήσεις στην ομάδα και καμία δεν της πρότεινε να πάρει κάποια ιατρική συμβουλή. Όλες αφορούσαν γιατροσόφια αλλά κανένα φάρμακο για την γρίπη.



Δεν μπορώ να γράψω κάποιο σχόλιο, πέρα από το πόσο κρίμα είναι για το παιδάκι... :( Και πως ειλικρινά ελπίζω κάποιος να μπει επιτέλους φυλακή.
Το ακριβώς από πάνω σου ποστ το βρήκα διαβάζοντας την είδηση που έβαλες.

< G (5S) >