Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By otso
#626117 απο περιεργεια πως ηταν; ηταν φυλασσόμενες;
Άβαταρ μέλους
By italakias
#626120
224v έγραψε:Πάντως στο Ν.Δελχι έχουν εφαρμογη στο κινητο και σου λέει την κοντινή δημ. Τουαλέτα!!! για να πάς. Εμείς εδώ ?? Μπαίνεις στα μαγαζιά και ρωτάς σα ζητιάνος

< Note >

Μου θυμισες την σκηνη στον μπακαλογατο που εφτυνε τα ποτηρια και τα καθαρισε με πανι.
Η καθαριοτης ειναι η σπεσιαλιτε του καταστηματος.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#626122
trident1971 έγραψε:
markvag έγραψε:.......
Η χώρα έχει ελπίδα να καθαρίσει μόνο όταν κάποιος μαντρώσει όλους αυτούς ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥΣ (αρσενικούς και θηλυκούς) σε ένα μαντρί και τους αφήσει εκεί μέσα, να συνεχίζουν να ζουν το όνειρό τους (και τον εφιάλτη πολλών άλλων), χωρίς να ενοχλούν τους υπόλοιπους.

Κάτι που δεν θα γίνει βέβαια... τουλάχιστον όχι στο ορατό μέλλον... :vava:


Στο εφτιαξα καλυτερο
ΛΟΛΕΝ

Εχει γινει Μαρκο αυτο που προτεινεις στο παρελθον...

Τελικα ειναι σωστο το μαντρωμα ή οχι? Ή ειναι σωστο μονο οταν μαντρωνονται αυτοι που δεν γουσταρουμε "εμεις που εχουμε δικιο"?

Τροφη για σκεψη για ολους :s_howdy



Είχα την ελπίδα να γινόταν κατανοητό πως το μαντρί είναι μεταφορά. Και πως η πραγματική έννοια του μαντριού που ανέφερα είναι η απομόνωσή τους από την κοινωνία, έτσι ώστε να είναι όλοι χαρούμενοι. Και αυτοί που θα συνεχίσουν να έχουν τις ίδιες τρομαχτικές ιδέες, αλλά και οι υπόλοιποι πάνω στους οποίους δεν θα κάνουν κουμάντο οι πρώτοι. Πολλών οι απόψεις δεν μου αρέσουν, μεταφορικό μαντρί όμως θέλω μόνο για φορείς συγκεκριμένων απόψεων (που θέλουν να καταργήσουν τις ελευθερίες, πάνω στις οποίες στηρίζεται ο σύγχρονος κόσμος).

Σε κάθε περίπτωση, ελπίζω να μπορούμε να συνεννοηθούμε στο ότι δεν (θα έπρεπε να) τίθεται θέμα διαπραγμάτευσης σε βασικά ανθρώπινα δικαιώματα (όπως πχ ανεξιθρησκεία, άμβλωση, κτλ. για να πιάσω τα πιο πρόσφατα παραδείγματα), τα οποία μία συγκεκριμένη κατηγορία ανθρώπων (στους οποίους αναφερόμουν) θέλει να καταργήσει.


otso έγραψε:Αυτους που μπαινουν παρανομα στην χωρα σου και εχουν αυτα τα πιστευω τι τους κανεις;


ΔΕΝ θα έπρεπε να τίθεται ούτε ως "άσκηση ελευθερίας λόγου" ή "ανοχής" η οποιαδήποτε υποχώρηση σε βασικά ανθρώπινα δικαιώματα, για τον οποιονδήποτε και για οποιονδήποτε λόγο. Είτε αυτός ο οποιοσδήποτε είναι ο κάθε Αμβρόσιος είτε ο Αχμέτ από το κάτω Γιατονμπουτσιστάν. Ο καθένας φυσικά μπορεί να κάνει ότι γουστάρει με τον εαυτούλη του. Η σοβαρή ένσταση που έχω αφορά την προσπάθεια επιβολής, ιδίως σε ότι αφορά καταπάτηση βασικών ελευθεριών (από το πως θα ντύνεται μία γυναίκα, μέχρι το αν θα κάνει κατήχηση το παιδί στο σχολείο και πολλά άλλα...)
Άβαταρ μέλους
By otso
#626124 από το πως θα ντύνεται μία γυναίκα

αυτο αφορα και τις μπουργκες; γιατι εγω ειμαι υπερ της αποψης του ΗF Απαγορευση στα παντα ολα απο θρησκευτικα συμβολα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#626128
otso έγραψε:από το πως θα ντύνεται μία γυναίκα

αυτο αφορα και τις μπουργκες; γιατι εγω ειμαι υπερ της αποψης του ΗF Απαγορευση στα παντα ολα απο θρησκευτικα συμβολα


Και τις μπούργκες. Γιατί αν αφήναμε τους εδώ ταλιμπάν, πιστεύεις πως σύντομα δεν θα υπήρχε αστυνομία να ελέγχει το μάκρος της φούστας;;; Για τις θρησκείες γενικά συμφωνώ κι εγώ πως ο κόσμος θα ήταν καλύτερος αν δεν υπήρχαν, αλλά αν δεν υπάρχει επιβολή, προσωπικά στα @@ μου. Ας κάνει ο καθένας ότι θέλει...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#626135
224v έγραψε:Πάντως στο Ν.Δελχι έχουν εφαρμογη στο κινητο και σου λέει την κοντινή δημ. Τουαλέτα!!! για να πάς. Εμείς εδώ ?? Μπαίνεις στα μαγαζιά και ρωτάς σα ζητιάνος

< Note >


Και αυτό τι σημαίνει; Ινδία και καθαριότητα δεν πάνε μαζί.
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#626136 Τα λέγαμε τα γραφαμε:
https://www.koutipandoras.gr/article/pr ... yzG8GKSvf4
Παντού υπάρχει ένας Πορτοσαλτε :lol:
Τυχαίο??? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By otso
#626141
junior gt έγραψε:Τα λέγαμε τα γραφαμε:
https://www.koutipandoras.gr/article/pr ... yzG8GKSvf4
Παντού υπάρχει ένας Πορτοσαλτε :lol:
Τυχαίο??? :hmmm:

το οτι ο αγαπητος τζουνιορ διαβαζει koutipandoras τυχαιο; :hmmm:
το οτι βαζεις koutipandoras για να κατατροπωσεις τους ανυπαρκτους οπαδους εδω μεσα του συμπαθεστατου πορδοσαλτε μου
φανταζει απιστευτο .
εκτος και αν το κανεις για να δημιουργησεις ανωτατου ποδοσφαιρικου επιπεδου συζητηση.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#626145
drdino έγραψε:
224v έγραψε:Πάντως στο Ν.Δελχι έχουν εφαρμογη στο κινητο και σου λέει την κοντινή δημ. Τουαλέτα!!! για να πάς. Εμείς εδώ ?? Μπαίνεις στα μαγαζιά και ρωτάς σα ζητιάνος

< Note >


Και αυτό τι σημαίνει; Ινδία και καθαριότητα δεν πάνε μαζί.
Προσπαθούν πάντως!!!!
Βέβαια στο Βαρανάσι εκεί στο Γάγγη κολυμπάνε πλάι σε ακαθαρσίες και πτώματα από τα κρεματόρια.
Στα ξενοδοχεία κλπ είναι καθαροί.. και σέβονται το κόκκινο!!!! Όταν όμως γίνει πράσινο χαμός στο Ίσωμα.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#626147
MIXOStsi έγραψε:
dimviii έγραψε:
MIXOStsi έγραψε:Τα παρακάτω ασχέτως κυβέρνησης:

Δεν βγάζουν και πολύ νόημα αυτά που γράφουν, κι άλλα που γράφονταν επί άλλων κυβερνήσεων, πληρώνουμε φόρους και δεν έχουμε να ταΐσουμε τα παιδιά μας.
Άνεργοι και ευπαθείς ομάδες έχουν έκπτωση ή και ολική απαλλαγή από τον ΕΝΦΙΑ...
Υπάρχουν ακατάσχετοι λογαριασμοί με το ποσό να είναι 1200€/μήνα....
Κανονικά είναι δικαιούχοι ΚΕΑ και μερίσματος...
Να κατοικούν σε ημιτελές σπίτι, δυσκολάκι... όχι απίθανο όμως και παράνομο.


τι θες να πεις, οτι οποιος δεν παιρνει κεα,ειναι ανετος να πληρωνει τα απαραιτητα?


wat!? :dizzy:
πως προέκυψε αυτό!?


απο τα γραφωμενα σου αυτο καταλαβα. Αφου οι ανεργοι και οι ευπαθεις ομαδες εχουν απαλλαγη απο ενφια,αρα ολοι οι υπολοιποι που υποχρεουνται να πληρωνουν ενφια ,απορεις πως ειναι δυνατον να στερουνται τα βασικα οπως τροφη.
καταλαβα λαθος?
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#626163 το "κατάλαβα λάθος" δεν νομίζω ότι ταιριάζει εδώ...
το "δεν κατάλαβα τίποτα", φαίνεται πιο σωστό!

γι αρχή, δεν εξέφρασα κάποια απορία σε ότι έγραψα.
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#626168
drdino έγραψε:
224v έγραψε:Πάντως στο Ν.Δελχι έχουν εφαρμογη στο κινητο και σου λέει την κοντινή δημ. Τουαλέτα!!! για να πάς. Εμείς εδώ ?? Μπαίνεις στα μαγαζιά και ρωτάς σα ζητιάνος

< Note >


Και αυτό τι σημαίνει; Ινδία και καθαριότητα δεν πάνε μαζί.


Say that like a mantra :lol:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#626169
224v έγραψε:
drdino έγραψε:
224v έγραψε:Πάντως στο Ν.Δελχι έχουν εφαρμογη στο κινητο και σου λέει την κοντινή δημ. Τουαλέτα!!! για να πάς. Εμείς εδώ ?? Μπαίνεις στα μαγαζιά και ρωτάς σα ζητιάνος

< Note >


Και αυτό τι σημαίνει; Ινδία και καθαριότητα δεν πάνε μαζί.
Προσπαθούν πάντως!!!!
Βέβαια στο Βαρανάσι εκεί στο Γάγγη κολυμπάνε πλάι σε ακαθαρσίες και πτώματα από τα κρεματόρια.
Στα ξενοδοχεία κλπ είναι καθαροί.. και σέβονται το κόκκινο!!!! Όταν όμως γίνει πράσινο χαμός στο Ίσωμα.

< Note >
Αναρωτιέμαι σε ποιά Ινδια ακριβως πήγες με αυτα που διαβάζω. Τεσπα.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#626172
MIXOStsi έγραψε:το "κατάλαβα λάθος" δεν νομίζω ότι ταιριάζει εδώ...
το "δεν κατάλαβα τίποτα", φαίνεται πιο σωστό!

γι αρχή, δεν εξέφρασα κάποια απορία σε ότι έγραψα.


ε πες μου τι ηθελες να πεις με αυτο το ποστ,να καταλαβω ντε.