Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#598521 Θα τον πληρώσουμε, ή μάλλον τον πληρώσαμε και τον πληρώνουμε τον κακό συνδικαλισμό...
Τουλάχιστον ας είναι όλα για καλύτερα...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#598525 Αμφιβάλλω πολύ γιατί απλούστατα δεν γίνεται καμία προσπάθεια για κάτι καλύτερο...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#598526 Ας δούμε τελικά τι θα γίνει, γιατί η υπουργάρα φοβάμαι πως δεν έχει ιδέα. Το ρεύμα είναι σοβαρή υπόθεση, δεν είναι τα αεροπλανάκια της Ολυμπιακής. Που ουσιαστικά επρόκειτο για κλείσιμο επί της ουσίας και φόρτωμα των χρεών στο κράτος.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#598533
mirage έγραψε:Αμφιβάλλω πολύ γιατί απλούστατα δεν γίνεται καμία προσπάθεια για κάτι καλύτερο...
Κοίταξε, οι καιροί πάντα ίδιοι είναι, πάντα θα γίνεται σεξ και πάντα θα υπάρχουν ενεργητικοί και παθητικοί. Απλό. Αυτό βέβαια που μου ήρθε στο μυαλό είναι αυτό:
Εικόνα

Anonymous Founder έγραψε:Ας δούμε τελικά τι θα γίνει, γιατί η υπουργάρα φοβάμαι πως δεν έχει ιδέα. Το ρεύμα είναι σοβαρή υπόθεση, δεν είναι τα αεροπλανάκια της Ολυμπιακής. Που ουσιαστικά επρόκειτο για κλείσιμο επί της ουσίας και φόρτωμα των χρεών στο κράτος.
Όλα τα συναφή πράγματα και όλες οι συναφείς δομές είναι σοβαρή υπόθεση. Απλά εμείς το γαμ*σαμε και ψόφησε...
Εγώ πάντως από το 2015 και έπειτα το βλέπω καλύτερα το πράγμα παρόλο που δυσκολευόμαστε...

Είναι το κόστος που πληρώνουμε επειδή αυξήθηκαν κατακόρυφα οι ΔΙΕΥΘΥΝΤΑΔΕΣ στην Ελλάδα από το 1981 και έπειτα...
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#598536 Η πρόσληψη αχρήστων είναι μόνο μια πλευρά του προβλήματος της ΔΕΗ.
Από την δημιουργία της ποτέ το κράτος δεν την έχει αφήσει χωρίς να την γδάρει.
Και δάνεια την ανάγκαζαν να πάρει από το εξωτερικό πριν το ευρώ και να χρεώνεται με τις υποτιμήσεις,
και την ανάγκαζαν να πουλά φθηνά στους εργοστασιάρχες και να συγκρατεί τις τιμές στη χαμηλή τάση,
και να διατηρεί σταθερά τα τιμολόγια ενώ αύξαναν τα κόστη της π.χ πετρέλαιο,
και να της χρωστάνε (έχουμε 2019 και τις χρωστάνε τα ΥΚΩ του 2011 και μάλιστα θα τις δώσουν πολύ λιγότερα από αυτά που ζητάει και παίρνει κάθε χρόνο),
και να αγοράζει ακριβά από εγχώριους εργολάβους/προμηθευτές για να τονώνεται η ελληνική οικονομία(ΠΑΣΟΚάρα και γέρος Καραμανλής ολέ),
και να πουλά στο κόστος για να μπούνε ιδιώτες προμηθευτές οι οποίοι μετά εξήγαγαν το ρεύμα και έβγαζαν χρήμα χωρίς να παράγουν
μάλιστα σε περιόδους όπου το σύστημα ήταν στο όριο (ενεργειακή κρίση χειμώνα 2016-2017),
και να χρεώνεται με φόρους(λιγνίτη, ΠΧΦΕΛ) για να επιβιώσει το πάρτι με τις ΑΠΕ που ξεκίνησε ο Γιωργάκης,
και να μη συμμετέχει πλήρως στα δωράκια προς τους παρόχους ισχύος τελευταία που προορίζονται κυρίως σε μονάδες ΦΑερίου, κτλ. κτλ....
Άβαταρ μέλους
By Serf
#598754 Πολύ έξυπνη αντιμετώπιση από την ισπανική αστυνομία!!!!



:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#598759 the man was fined 45.000e ??!!
μάλλον τους ξέφυγε ένα μηδενικο
Άβαταρ μέλους
By g8777
#599017 Γραφεται ενα κειμενο τρολια στο Κουρδιστο Πορτοκαλι.

Τσιμπανε οι Βαξεβανηδες.

Αποτελεσμα;


https://www.lykavitos.gr/elvetia-se-kliniki-o-alen-ntelon-meta-t/

:s_shout

Ποια Πολιτικη Προστασια ρε Ντριφτη; Εδω θελει CDC.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#599038 Εικόνα

Find someone who looks at you the way Κώστας Καραμανλής looks at Petit Koulis. :inlove:


Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#599286 Σήμερα άρχισε το κινητό να κάνει σα σειρήνα και μου έβγαλε το παρακάτω μήνυμα στην οθόνη, λίγο μετά μου ήρθε και το ίδιο σε SMS.
Το μεσημέρι μου ήρθε και sms από το 112.
Μάλλον άρχισε να λειτουργεί το περιβόητο σύστημα;
Στος Αγίους Θεοδώρους Κορινθίας αυτά.Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#599287 Ομοίως και στο δικό μου. Στης συζύγου δε εκφωνούσε κιόλας, δεν άκουσε όμως ακριβώς τι, της έκανε εντύπωση ότι ξαφνικά άρχισε να μιλάει.

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#599314 Ψηφιακή γυναικεία φωνή διάβασε το κείμενο του μηνύματος. Σε όλους το κάνει, αρκεί να περιμένει κάποιος και να μην πατήσει αμέσως το οκ.

< >