Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#613955 Γενικά είναι δύσκολη εποχή για να ξανοίγονται οι ακροδεξιούληδες του γκοβέρνο, καθότι έρχεται εβδομάδα που θα αποδείξει ότι δεν άλλαξε τίποτις με τα νομοσκαιταξικά παραληρήματα. :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#613958
kubiak έγραψε:Τι να σας πω ρε παιδιά, από τότε που θυμάμαι τέτοια πράγματα συμβαίνουν, μολότωφ, μπογιές, βανδαλισμοί, γκράφιτι, κουκούλες, ματ, πορείες κλπ...

Και παρόλ'αυτά τα πανεπιστήμια λειτουργούν, βγάζουν αξιόλογους επιστήμονες (όχι όλοι όσοι αποφοιτούν αλλά ένα αξιόλογο ποσοστό), η έρευνα γίνεται και σε ευρωπαϊκό επίπεδο και τόσα άλλα...

Τι να περιμένω να αλλάξει;
Να γίνουμε Σουηδία;
(Δε νομίζω Taki)

Επιτέλους συμβιβάστηκα (ίσως φταίει και ότι μεγάλωσα και βλέπω τα πράγματα αλλιώς, ίσως εστιάζω σε πιο σημαντικά πράγματα πλέον, δεν είμαι 100% σίγουρος τι απ'όλα φταίει)...
παλαιότερα τα θεωρούσα γραφικά, και όταν πήγαινα εγώ Πανεπιστήμιο λίγο πολύ τα ίδια χάλια, καταλήψεις κτλ...
Όταν έκανα παιδιά και σιγά σιγά άρχισα να τα φαντάζομαι να το περνάνε, άρχισε να μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι, όχι μόνο για τα δικά μου αλλά για όλους τους νέους που πάνε εκεί και έχουνε να αντιμετωπίσουν τέτοιες καταστάσεις.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#613964 Αγαπητέ μου πολλοί επιβίωσαν και από αυτά και από χειρότερα, λίγο μυαλό στο κεφάλι χρειάζεται και μια ψύχραιμη, αγαπημένη και συνειδητοποιημένη οικογένεια...

Είναι σαν τα ναρκωτικά, δεν εξαλείφονται απλά κάποιοι την πατάνε και κάποιοι όχι....
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#613965 Περιγράφουμε την κατάσταση σα να επιβιώνει ο φοιτητής από καμιά πανώλη ξερωγώ. :lol:

Προβλήματα υπάρχουν, αλλά εφόσον οι περισσότεροι εδώ μέσα έχουμε περάσει από το δημόσιο Πανεπιστήμιο, θα έπρεπε να είμαστε περισσότερο εύστοχοι στην περιγραφή αυτών ΙΜΗΟ.
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#613969 Κι εγώ από τότε που έγινα γονιός εξοργίζομαι και προβληματίζομαι πολύ περισσότερο για αυτά.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#613970 Κατα την άποψή μου:
Οι γονείς, χα-λα-ρά...
Τα συγκεκριμένα είναι από τα μικρότερα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι γονείς (εκτός αν τα παιδιά τους πρωταγωνιστούν σε όλα αυτά οπότε αλλάζει το πράγμα)...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#613977
kubiak έγραψε:Κατα την άποψή μου:
Οι γονείς, χα-λα-ρά...
Τα συγκεκριμένα είναι από τα μικρότερα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι γονείς (εκτός αν τα παιδιά τους πρωταγωνιστούν σε όλα αυτά οπότε αλλάζει το πράγμα)...
Σε αυτή την περίπτωση βρίσκεις καλό δικηγόρο.

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#614003
diplomat έγραψε:Γενικά είναι δύσκολη εποχή για να ξανοίγονται οι ακροδεξιούληδες του γκοβέρνο, καθότι έρχεται εβδομάδα που θα αποδείξει ότι δεν άλλαξε τίποτις με τα νομοσκαιταξικά παραληρήματα. :whistlink:


Ευκολάκι.P=1 ότι το γκουβέρνο θα ρίξει το φταίξιμο στους μπαχαλάκηδες του τσίριζα. :iconcool:

Και αν έχουμε και τίποτα χειρότερα έκτροπα ή και νεκρούς, ακόμα καλύτερα για τον μπουμπούκο:



:iconcool:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#614013 Μου ανέβηκε το πρωϊνό στο στόμα, με έπιασε αναγούλα κανονικότατα. :vava:

Απλά δεν είναι δυνατόν... :help: :help: :help:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#614026
Zorz έγραψε:
diplomat έγραψε:Γενικά είναι δύσκολη εποχή για να ξανοίγονται οι ακροδεξιούληδες του γκοβέρνο, καθότι έρχεται εβδομάδα που θα αποδείξει ότι δεν άλλαξε τίποτις με τα νομοσκαιταξικά παραληρήματα. :whistlink:


Ευκολάκι.P=1 ότι το γκουβέρνο θα ρίξει το φταίξιμο στους μπαχαλάκηδες του τσίριζα. :iconcool:

Και αν έχουμε και τίποτα χειρότερα έκτροπα ή και νεκρούς, ακόμα καλύτερα για τον μπουμπούκο:



:iconcool:


Μ. Χρυσοχοΐδης: Kάποιοι θέλουν έναν νέο Γρηγορόπουλο


«Δεν φτάνει να καθαρίσουμε τα Εξάρχεια, πρέπει να τελειώνουμε με την εξάρθρωση των εγκληματικών και τρομοκρατικών οργανώσεων» τόνισε ο υπουργός Προστασίας του Πολίτη και πρόσθεσε ότι «κάποιοι θέλουν έναν νέο Γρηγορόπουλο».



:s_roses :s_roses :s_roses

Ο "σοβαρος" και "δουλευταρας" Χρυσοχοιδης. (Χρονια πολλα και για προχτε btw :s_airkiss , ξερω οτι μας διαβαζετε. :iconcool: )


Εεπ, αν κανουν καλη μπαζα εκει στην ΑΣΟΕΕ τα τσακαλια της ΕΛΑΣ , να σπρωξουν και τιποτα στην αγορα. Τι διαολο επιχειρηματικοτητα ευαγγελιζεται ο Κυριακος; :s_dunno Να στηθει ενα eshop ρε παιδι μου (μεσω Διαυγειας παντα) ,να βγαινει περιοδικα Δελτιο Τυπου του στυλ

Κατασχεθηκαν 450 ζευγαρια Arhidas, Nuke, 650 φιαλιδια Yugo Boss με εκρηκτικες ουσιες, στις 10 του Οκτωβρη θα ειναι διαθεσιμα στην ηλεκτρονικη διευθυνση gelasmarket.gr σε τιμες 3,6-15000 €


Ποιο Σκρουτζ μετα. Σε 3 βδομαδες ολοι θα εχουν homopage το παζαρι Σχιστου της ΕΛΑΣ. :metalo:

Μην πεταχτει κανας Garla..α,πεθανεαυτος :s_cry κανας Dykeplomat και μας ΛΟΙΔΩΡΗΣΕΙ. :roll:

Ας λοιδωρησει αλλους.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#614050 https://www.kathimerini.gr/1051071/gall ... -ths-asoee

Εικόνα


Πως κάνουν έτσι για μια λουιβιτό ρε τζη;

Πιστεύω ότι αυτό το φασόνι μπορεί να δώσει και 1-2 θέσεις πάνω στα #ράνκινγκς
Άβαταρ μέλους
By g8777
#614052 Κατσε , εχουμε δρομο ακομα μεχρι την καταδικη των φονιαδων. Κατσε μην εχουμε κανα τροχαιο, μην λακισει κανας δικαστης, μην τα ξεπλυνουν σε οφσορ των συννυφαδων τους.

Παρολαυτα vibes ασφαλειας εκπεμπονται απο το πρωι, θα δουμε Πλευρη και Αδωνη στον Καβουρα για πιτογυρα; Ποιος ξερει.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#614058 Την ερχόμενη Κυριακή θα δούμε το γκολ που θα έχουν βάλει... Υπομονή παίδες θα έρθει ξαστεριά σιγά σιγά...

< Note >
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#614061 Ελα ρε τζη κι εσύ.
Η οφσορ δηλαδή τι είναι;
Μια οικονομική οντότητα που είναι εγκατεστημένη σε κάποια γεωγραφική περιοχή, που έχει χαρακτηριστεί ως υπεράκτιο κέντρο.

Και τι με αυτό;
Δεν υπάρχουν οικονομικές οντότητες σε υπεράκτια κέντρα;
Έλεος με τις παβλοφικες αντιδράσεις.
:rtfm: