Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By 224v
#555346
markvag έγραψε:Που και να είχες πρόβλημα... Γιατί από τη μία δεν έχεις θέμα, αλλά από την άλλη έχεις αν ένα παιδί βγει ομοφυλόφιλο ή αν το μεγαλώσουν ομοφυλόφιλοι... :roll: Και το να λες πως "δεν έχω πρόβλημα με τους ομοφυλόφιλους, έχω φίλους που είναι", δεν δείχνει ακριβώς την έλλειψη προβλήματος...

Και εάν δεν το κατάλαβες, η απάντηση είναι πως δεν το θεωρώ πρόβλημα. Πρόβλημα θεωρώ κάποιες μανάδες που γνωρίζω που χτυπάνε τα παιδιά τους αν δεν τους πάνε καλούς βαθμούς και όχι το να μεγαλώνουν δύο άνθρωποι ένα παιδί που το αγαπάνε.

Και ΠΡΟΦΑΝΕΣΤΑΤΑ η ομοφυλοφιλία δεν είναι ούτε αρρώστια, ούτε μικρόβιο. Δεν κολλάει!

...


ομορφα λοιπον δυο λενε ότι δεν θα ειχαν πρόβλημα να τους εχουν μεγαλωσει ομοφυλα ζευγάρια.
Επαναλαμβάνετε κατι που δεν ειπα,. δλδ ότι εχω πρόβλημα με ομοφιλοφυλο παιδι. δεν εχω λοιπον εαν είναι από την φυση του ετσι, εάν όμως οι γονεις του το επηρεασαν με την συμπεριφορά τους εχω θεμα με τους γονεις του, εσεις προφανως δεν εχετε.

Η κακοποιηση παιδιων για οποιοδηποτε λογο φυσικα ειναι κατι το απαραδεκτο και δεν καταλαβα γιατι μπαινει στη συζητηση?.

. επιμενεται στο Bolt, ενω δεν εγραψα κατι τετοιο... το αντιθετο μαλιστα, για ποιον λοιπον το γραφετε για να δημιουργειτε εντυπωσεις?? η για την αποψη οτι, "πες πες στο τελος κατι θα μεινει.".
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#555347
EDDIE_147 έγραψε:Φαντάζομαι αν έκλεινες διάβαση χωρίς να το καταλάβεις (ή κάτι πολύ πιο ήπιο) και αντί για κλήση έβρισκες το αμάξι σου μουνί-καπέλο θα έλεγες 'ναι ρε γαμώτο, δίκιο είχε ο κομπλεξικός που μου κατέστρεψε το αμάξι'.


Επειδη το εντονο δεν συμβαινει ποτε, καθε ενας μας που κανει μια παραβαση ξερει πολυ καλα τι κανει και γιατι το κανει , μην δινεις ελαφρυντικα σε καθε καφριλα που βλεπεις στο δρομο.

Δεν υπαρχει δικαιολογια. Στις αλλες χωρες που δεν βλεπεις τετοια ο βασικος λογος ειναι αυτος και οχι η αστυνομευση
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#555349
EDDIE_147 έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Μην ξεχάσουμε επίσης και το "καταδικάζουμε την βία απ' όπου κι αν προέρχεται"©, :s_shout


Όταν σου σπάσει την κεφάλα κάποιος 'αγανακτισμένος' θα σου φανεί ακόμα πιο αστείο αυτό το ποστάκι.

:s_empathy
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#555350
Νίκος Παππάς έγραψε:
EDDIE_147 έγραψε:Φαντάζομαι αν έκλεινες διάβαση χωρίς να το καταλάβεις (ή κάτι πολύ πιο ήπιο) και αντί για κλήση έβρισκες το αμάξι σου μουνί-καπέλο θα έλεγες 'ναι ρε γαμώτο, δίκιο είχε ο κομπλεξικός που μου κατέστρεψε το αμάξι'.


Επειδη το εντονο δεν συμβαινει ποτε, καθε ενας μας που κανει μια παραβαση ξερει πολυ καλα τι κανει και γιατι το κανει , μην δινεις ελαφρυντικα σε καθε καφριλα που βλεπεις στο δρομο.

Δεν υπαρχει δικαιολογια. Στις αλλες χωρες που δεν βλεπεις τετοια ο βασικος λογος ειναι αυτος και οχι η αστυνομευση


Ολοι ομως αν τους ρωτησεις εχουν μια δικαιολογια για την καφριλα.
Αυτο ομως δεν εναι δικαιολογια για μεγαλυτερη, οπως μας δειχνει το βιντεακι...
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#555351 Δεν διαφωνώ ότι είναι καφρίλα και λάθος.
Υπάρχουν δυο τρόποι να καταλάβεις το λάθος:
- κλήση (επαναλαμβανόμενα όχι μια φορά και τέρμα)
- να βρεις το αμάξι σου σπασμένο

Πιστεύω ότι ο πρώτος θα δουλέψει μακροπρόθεσμα.

Να θυμίσω μια άλλη κίνηση αγανάκτησης που μάλλον δεν δούλεψε ιδιαίτερα στο Ιλλάντα.
Τα γνωστά αυτοκόλλητα με το γάιδαρο.

Θα ξεχώριζα δυο διαφορετικές καταστάσεις που δείχνουν αυτό που θέλω να πω περί 'αγανάκτησης'.
- Ξυλοδαρμός ατόμου που κόλλαγε τέτοιο αυτοκόλλητο επειδή τον τσάκωσε ο ιδιοκτήτης --> Τζον Γουέιν vs Λη Βαν Κλιφ :metalo:
- ΓΑΜΗΣΤΕΡΟΠΟΥΛΟΣ τύπος που κόλλαγε τέτοια αυτοκόλλητα σε αμάξια που πάρκαραν μπροστά στην πολυκατοικία του (νόμιμα)
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#555352 Το βιντεακι δια της υπερβολης θελει να δειξει κατι. Ο νεαρος μπαχαλακιας δεν τα σπαει γιατι ετσι, τα σπαει γιατι κουβαλα οργη η οποια προξενηθηκε απο ολους αυτους που στερουν την ανετη και ασφαλη μετακινηση στο αμαξιδιο της αδελφης του.

και το κανει πετυχημενα γιατι α) το συζηταμε εδω και β) απο χτες το εχω δει κοινοποιημενο απο 20 διαφορετικα ατομα.

ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν ειναι λυση να σπας αυτοκινητα να αναποδογυριζεις τραπεζια κλπ αλλα δεν ειναι αυτο τα βασικο θεμα
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#555353 Ας ελπίσουμε τότε ότι δεν θα επηρεάσει αρνητικά την κατά τ' άλλα ώριμη ΕΛ κοινωνία που είναι σε θέση να αποκωδικοποιήσει σωστά τέτοια δύσκολα νοήματα.
:s_howdy
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#555354 Εγω πιστευω οτι δινει ελαφρυντικο στην αυτοδικια, καταδικαζοντας ομως την αυτοδικια αυτων που τον επιασαν και τον εδειραν... :dizzy:
Αυτοδικια αλα καρτ! :lol:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#555356 εμένα αυτό το βίντεο μου άρεσε
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#555357
EDDIE_147 έγραψε:Δεν διαφωνώ ότι είναι καφρίλα και λάθος.
Υπάρχουν δυο τρόποι να καταλάβεις το λάθος:
- κλήση (επαναλαμβανόμενα όχι μια φορά και τέρμα)
- να βρεις το αμάξι σου σπασμένο

Πιστεύω ότι ο πρώτος θα δουλέψει μακροπρόθεσμα.

Να θυμίσω μια άλλη κίνηση αγανάκτησης που μάλλον δεν δούλεψε ιδιαίτερα στο Ιλλάντα.
Τα γνωστά αυτοκόλλητα με το γάιδαρο.

Θα ξεχώριζα δυο διαφορετικές καταστάσεις που δείχνουν αυτό που θέλω να πω περί 'αγανάκτησης'.
- Ξυλοδαρμός ατόμου που κόλλαγε τέτοιο αυτοκόλλητο επειδή τον τσάκωσε ο ιδιοκτήτης --> Τζον Γουέιν vs Λη Βαν Κλιφ :metalo:
- ΓΑΜΗΣΤΕΡΟΠΟΥΛΟΣ τύπος που κόλλαγε τέτοια αυτοκόλλητα σε αμάξια που πάρκαραν μπροστά στην πολυκατοικία του (νόμιμα)


Για τα αυτοκόλλητα θυμάμαι είχε γίνει σούσουρο και όντως κάποιοι έφαγαν ξύλο , είναι λίγο φάση σου τη λέω (για παρανομία σου) και καταφεύγω στην αυτοδικία ( τοις τύποις, εντάξει αυτοκόλλητο είναι , κάποια στιγμή θα φύγει).

Γενικότερα όμως η αυτοδικία , δεν είναι λύση.Υποτίθεται οτι το κράτος - τοπική αυτοδιοίκηση - περιφερειακά σχήματα εργάζονται για να μην καταφεύγουμε σε τέτοια :lol:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#555382
Y.V έγραψε:Εγω πιστευω οτι δινει ελαφρυντικο στην αυτοδικια, καταδικαζοντας ομως την αυτοδικια αυτων που τον επιασαν και τον εδειραν... :dizzy:
Αυτοδικια αλα καρτ! :lol:


Και τα διάφορα video που προβαλλόταν για το bullying, παρενόχληση (με τον καθηγητή να την πέφτει στην μαθήτρια κλπ) έδειχναν κάτι άσχημο, περιμένετε δλδ τον κόσμο να ακολουθήσει τις "προτροπές";
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#555384 Απλά Ντίνο εδώ το αγόρι που σπάει τα πάντα εμφανίζεται σαν ήρωας όχι σαν τον κακό της υπόθεσης.

Υπάρχει πάντως ακόμα πιο γαμάτο βιντεάκι (πραγματικό όχι σκηνοθετημένο).
Αμάξι σταματάει σε φανάρι λίγο πιο μέσα στη διάβαση πεζών και πεζός περνάει πάνω από το καπό to prove a point*.

Φαντάζομαι Ντίνο αν πέσεις σε επαναστατημένο νιάτο που σου καταστρέψει το καπό με τον παραπάνω τρόπο θα του πεις 'συγνώμη δικέ μου - ωραία ξηγήθηκες'.

*Το γεγονός ότι ο οδηγός φαινόταν ότι δεν θα πρόβαλλε πολλές αντιρρήσεις το βάζουμε στην άκρη :ninja:
#aganaktisi
Άβαταρ μέλους
By g8777
#555385
EDDIE_147 έγραψε:Απλά Ντίνο εδώ το αγόρι που σπάει τα πάντα εμφανίζεται σαν ήρωας όχι σαν τον κακό της υπόθεσης.



Σε αυτο το συμπερασμα πιθανον εισαι ο μονος που κατεληξε Εντυ. :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#555387 Λάθος μου τότε.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#555388
EDDIE_147 έγραψε:Απλά Ντίνο εδώ το αγόρι που σπάει τα πάντα εμφανίζεται σαν ήρωας όχι σαν τον κακό της υπόθεσης.

Υπάρχει πάντως ακόμα πιο γαμάτο βιντεάκι (πραγματικό όχι σκηνοθετημένο).
Αμάξι σταματάει σε φανάρι λίγο πιο μέσα στη διάβαση πεζών και πεζός περνάει πάνω από το καπό to prove a point*.

Φαντάζομαι Ντίνο αν πέσεις σε επαναστατημένο νιάτο που σου καταστρέψει το καπό με τον παραπάνω τρόπο θα του πεις 'συγνώμη δικέ μου - ωραία ξηγήθηκες'.

*Το γεγονός ότι ο οδηγός φαινόταν ότι δεν θα πρόβαλλε πολλές αντιρρήσεις το βάζουμε στην άκρη :ninja:
#aganaktisi

Δεν θελω να φανταστω τι συνειρμους σου γεννησε και σε τι συμπερασματα κατεληξες οταν ειδες το Daredevil :lipsealed: :help:





:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: