Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#693577 Γιατί με το Φρουζή;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#693580 Δεν πρόκειται να σε βοηθήσω στην αλλαγή θέματος με τόσο προφανή τρόπο, αν θέλεις απευθυνσου αλλού.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#693583
panos2171 έγραψε:Παρακολουθώντας το εν λόγω νήμα δίνεται η εντύπωση ότι κάποιοι εδώ μέσα έχουν πάει την περίπτωση του Λιγνάδη σε πολιτικό επίπεδο και μόνο γιατί πολύ απλά τους έπεσε βαριά η Νουδούλα. Σαφώς για την αντιπολίτευση είναι βούτυρο στο ψωμί της το να το εκμεταλλευτεί, άλλωστε το πολιτικό κέρδος για όλους αυτούς είναι πάνω από όλα, αλλά πόσο χυδαίος μπορεί να είναι κάποιος ώστε να κάνει ακριβώς το ίδιο; Μιλάμε για μια περίπτωση παιδεραστή και αντί να μας νοιάζει η δικαιοσύνη καθόμαστε και ασχολούμαστε με το αν αυτός ο τύπος είχε φιλαράκια στη ΝΔ. Αυτός ο τύπος έχει φωτογραφηθεί με την Κονιόρδου, υπουργό Πολιτισμού του ΣΥΡΙΖΑ, με τον Κουτσούμπα του ΚΚΕ, με την Ακρίτα και πολλούς άλλους. Αυτοί δηλαδή δεν ξέρανε; Μόνο η Μενδώνη ήξερε;
Το μεγάλο πολιτικό λάθος της ΝΔ είναι ότι δεν έδιωξε χθες τη Μενδώνη γιατί εκτός των άλλων αν είχε λίγη τσίπα θα έφευγε από μόνη της. Από κει και πέρα κατά πως φαίνεται κάποιοι βάζουν τα πολιτικά τους πιστεύω και τις ιδεολογίες τους πάνω από όλα, ντροπή κυρίως για αυτούς που έχουν και παιδιά. :(



Δεν το κατάλαβες.


Δεν ασχολούμαστε επειδή είναι ΝΔ ο συγκεκριμένος.


Ασχολούμαστε γιατί η κυβέρνηση ΝΔ προσπαθούσε επί 2 εβδομάδες να καλύψει με νύχια και με δόντια έναν κατά συρροή βιαστή ανηλίκων. Γιατί υπήρχαν 3 μηνύσεις για βιασμό ανηλίκων και δεν εκδόθηκε καν ένα ένταλμα για να ψάξουν το σπίτι του και τους σκληρούς του δίσκους, δεν μιλάω για σύλληψη. Γιατί τέλος (και τελευταίο στη σειρά) ενώ ΗΞΕΡΑΝ την προϊστορία του συγκεκριμένου όχι μόνο τον διόρισαν στο Εθνικό, αλλά άλλαξαν και τον νόμο για να το κάνουν. :rtfm:


Προφανώς και η παιδεραστία δεν είναι κομματική, είναι απλά ένα εκ των ειδεχθέστερων εγκλημάτων. Δεν υπάρχουν παιδεραστές σε άλλα κόμματα; Δυστυχώς και παίζει να υπάρχουν. Η συγκάλυψη όμως αυτής της περίπτωσης, ακόμα και πέρα από εκεί που πήγαινε, είναι 100% κομματική! :rtfm:


Προσωπικά, αν ήμουν σε τέτοια θέση, υπουργού ή πρωθυπουργού και έβγαινε κάτι τόσο σοβαρό για συνεργάτη μου ή άνθρωπο που επέμεινα εγώ να μπει σε κάποια θέση ευθύνης, θα ζητούσα ΑΜΕΣΑ να μπει σε διαθεσιμότητα και η υπόθεση να διερευνηθεί ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ, για να γνωρίζουμε τι σκατά έχει γίνει. Αντιθέτως, επί 2-3 εβδομάδες έχουμε το "δεν ξέρω", "δεν τον γνώριζα", "εξαπατήθηκα", κτλ... Και τώρα, που και η κυβέρνηση τον πέταξε (για πόσο και αν είναι ειλικρινές θα φανεί), πολλοί συνεχίζουν να τον ξεπλένουν με εμετικά σχόλια "και γιατί ήταν τα παιδιά εκεί, οι γονείς τί έκαναν;", κτλ... Ειλικρινά για κάτι τέτοιους / τέτοιες (παιδεραστές και ξεπλυματίες τους) θα ήθελα να υπάρχει μετά θάνατον δικαιοσύνη, γιατί η εδώ δεν υπάρχει...



Για μένα μόνο και μόνο αυτή η συμπεριφορά θα ήταν λόγος να μην θέλω ούτε καν να φτύσω αυτή την κυβέρνηση. Για κάποιους τίποτε δεν θα το καταφέρει αυτό. Δεν έχω λόγια...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#693590
markvag έγραψε:Για μένα μόνο και μόνο αυτή η συμπεριφορά θα ήταν λόγος να μην θέλω ούτε καν να φτύσω αυτή την κυβέρνηση. Για κάποιους τίποτε δεν θα το καταφέρει αυτό. Δεν έχω λόγια...

Καλέστε τον κύριο markvag στις εκλογές να μας πει τι θα ψηφίσουμε! :s_shout :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#693602
Anonymous Founder έγραψε:Δεν πρόκειται να σε βοηθήσω στην αλλαγή θέματος με τόσο προφανή τρόπο, αν θέλεις απευθυνσου αλλού.


Αθώο πλάσμα

https://www.documentonews.gr/article/bo ... hn-11xronh

:s_no
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#693617 ειναι αστειο πως εχει ξεχαστει ηδη ο αλλος ο παιδερας ο γεωργιαδης δεξι χερι του υπερκομψου και καταζητουμενου της ιντερπολ για 2 χρονια
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#693624
cabala10 έγραψε:ειναι αστειο πως εχει ξεχαστει ηδη ο αλλος ο παιδερας ο γεωργιαδης δεξι χερι του υπερκομψου και καταζητουμενου της ιντερπολ για 2 χρονια


Αφου δεν τον παιζουν τα καναλια, ξεχαστηκε ρε Καμπαλα.

Ενω τον Καλογριτσα που τον ξεθαβουν καθε 3 μηνες που να τον ξεχασουμε?
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#693635
George_Prix έγραψε:
cabala10 έγραψε:ειναι αστειο πως εχει ξεχαστει ηδη ο αλλος ο παιδερας ο γεωργιαδης δεξι χερι του υπερκομψου και καταζητουμενου της ιντερπολ για 2 χρονια


Αφου δεν τον παιζουν τα καναλια, ξεχαστηκε ρε Καμπαλα.

Ενω τον Καλογριτσα που τον ξεθαβουν καθε 3 μηνες που να τον ξεχασουμε?

μακαρι ο επομενος να ανοιξει το πεδιο στα μιντια
αυτο λεω εγω :roll: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#693639 Κουγιας αναλαμβανει Λιγδιαρη
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#693642
Αν δεν πειστώ για την αθωότητά του, δεν θα τον αναλάβω. Ακόμα είναι όλα ανοιχτά. Είμαι κι εγώ πατέρας και έχω δύο παιδιά


Με συγκινησε ο μπαγασας ο ψηλος :s_cry

Δηλαδη αν τελικα παρει την υποθεση ο στοπερ των δικηγορων, με την εμπειρια που εχει, σημαινει λογικα πως ειναι αθωος ο Λιγναδης.
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#693643
dimviii έγραψε:Κουγιας αναλαμβανει Λιγδιαρη


Καταλάβαμε. :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#693645 "Μηδένα πρὸ τοῦ τέλους μακάριζε" που ειπε κι ο Αδωνις :rtfm:

Το σωστο ειναι "ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να αναλαβει την υποθεση Λιγναδη".

Δεν ειμαστε και σιγουροι ακομα :shifty:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#693646 Μου είχε κάνει εντύπωση που δεν τον είχε αναλάβει αυτός η ο Κεχαγιόγλου.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#693647 επειδη ξεμπλοκαρε τις επενδυσεις την μισουν την Μενδωνη οι αριστεροι.
Ειναι δυνατον αυτος να ειναι Νο2 κυβερνησης?

https://twitter.com/AdonisGeorgiadi/sta ... 1793738752
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#693662 Η συντριπτική πλειοψηφία των ψηφοφόρων της ΝΔ γουστάρει τρελά τον Άδωνι. Περισσότεροι γουστάρουν αυτόν παρά τον Μητσοτάκη. Ο τελευταίος όμως φέρνει ψήφους και από τα ορφανά του Σημιτικού ΠΑΣΟΚ. Μιλάμε για την σημερινή ΝΔ, που το Καραμανλικό μπλοκ έχει λουφάξει και κουμάντο κάνουν το Μητσοτακέικο με ολίγη από Σαμαρά εδώ κι εκεί και φυσικά ο Άδωνις. Δεν θα πρέπει να μας εκπλήσσει τίποτε, αν και ομολογώ, δεν περίμενα τέτοια μούγκα στην ιστορία με τον Λιγνάδη, πραγματικά είναι απορίας άξιο πόσα ξέρει ο τύπος και δεν κουνιέται φύλλο.