Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#694220
mousatos έγραψε:τι έχεις προσφέρει εσύ σ'αυτό το φόρουμ;



:lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#694230
rx8_drifter έγραψε:Μετοχές της GameStop, ΧΩΣΟΥ :s_cool

μπήκα στα 145$ και τώρα είναι κάτω από 100. Μου χρωστάς 50,000$ :x
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#694237
bibendum έγραψε:Εδώ κυκλοφορεί ο Παπάς ελεύθερος κ τους ξέφυγε ντυμένος καλογερος. Γκεακο γιατι δεν το σχολιασες αυτό;

Επίσης είστε υπέρ της θανατικής ποινής; Γιατί τα συμφραζόμενα μερικών ακριβώς αυτό δείχνουν κ μάλλον εύχονται να είχαμε τέτοια


< >



Εδώ δεν σχολίασε ότι κοντεύουν να κρεμάσουν τον υπόδικο Λιγνάδη χωρίς να έχουν ιδέα τι γράφει η δικογραφία. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#694240 Δεν ξέρω ποιος κοιτάει να κρεμάσει τον Λιγνάδη, ξέρω μόνο οτι εχουν βάλει λυτούς και δεμένους να απειλούν κόσμο μπας και μιλήσει.
Για Ουγκάντα, δεν το λες και άσχημο
Άβαταρ μέλους
By italakias
#694245 Απαραδεκτος ο Κουγιας.
Ανθρωπους σαν τον λιγναδη και τον κουφοντινα δεν πρεπει κανεις δικηγορος να τους αναλαμβανει ,παρα να τους οριζει η δικαιοσυνη εναν,οπως προβλεπεται.
Το ιδιο ισχυει για εμπορους ναρκωτικων.

Πρεπει να αφηνονται στην μοιρα τους.
Άβαταρ μέλους
By fokion
#694250
italakias έγραψε:Απαραδεκτος ο Κουγιας.
Ανθρωπους σαν τον λιγναδη και τον κουφοντινα δεν πρεπει κανεις δικηγορος να τους αναλαμβανει ,παρα να τους οριζει η δικαιοσυνη εναν,οπως προβλεπεται.
Το ιδιο ισχυει για εμπορους ναρκωτικων.

Πρεπει να αφηνονται στην μοιρα τους.


Μα τι λες τωρα??? Και να χασει το "φαινεσθαι"???
Να γινει φιρμα κανας ανωνυμος δικηγορακος??? Απαπαπαπα...

Προσωπικά - και προφανως χωρις να μπορω να το τεκμηριωσω - αμφιβαλλω αν σε κατι "τετοια" που εχουν μπολικη δημοσιοτητα, παιρνει καν αμοιβή.....
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#694251 Επειδή τυχαίνει να ξέρω προσωπικά γνωστό κακούργημα που υπερασπίστηκε πριν τον παρατήσει, ήθελε 10 χιλιάρικα για να βγει στο τηλέφωνο. Για εμφάνιση παραπάνω και όλα τα άλλα έξτρα.
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#694252 Έχω κι εγώ τις πληροφορίες μου για τους διάφορους εκπροσώπους του "νομικού star system". Άλλες φορές παίζουν τα ποσά που αναφέρθηκαν μόνο και μόνο για μια τηλεφωνική επικοινωνία (πελάτη-δικηγόρου ή δικηγόρου-καναλιού). Και άλλες φορές η υπεράσπιση είναι τσάμπα για τον πελάτη και εξαργυρώνεται σε δημοσιότητα....

Από ουσία ελάχιστη πάντως. Ο τύπος έθιξε τον χαμηλών τόνων συνάδελφό του, που έως τότε είχε χειριστεί την υπόθεση άψογα....και στη συνέχεια έκανε τη δικογραφία φέιγ-βολάν στο διαδίκτυο. Ντροπή!
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#694253 Kάποιες περιπτώσεις δουλεύει με τη δημοσιότητα. Για παράδειγμα δεν πιστεύω ότι πήρε τέτοια ποσά από την οικογένεια της Τοπαλούδης από το Διδυμότειχο. Μιας οικογένειας όπως φαίνεται δημόσιων υπαλλήλων που δεν τους περισσεύουν τόσα χρήματα.
Τελευταία επεξεργασία από Ove20 και 26 Φεβ 2021, 09:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By markvag
#694255
Anonymous Founder έγραψε:Δεν ξέρω γιατί κάποιοι μπερδεύουν κάποια πράγματα.


Μα, είναι προφανές το γιατί... Πρόκειται για αδυναμία κατανόησης βασικών εννοιών, είτε ηθελημένη είτε όχι.




mousatos έγραψε:ποιο κράτος δικαίου και ποιοί νόμοι; αυτά είναι για τη μαρίδα , δεν το βλέπεις ;


Αυτό λοιπόν (πρέπει να) είναι το θέμα. Ότι έχουμε επιλεκτική εφαρμογή νόμων. Όταν για παράδειγμα είσαι κατηγορούμενος για κατά συρροή βιασμούς ανηλίκων (και κολλητός της κυβέρνησης) "δεν υπάρχει λόγος έρευνας στην οικία" σου. Όταν απλά τυχαίνει να μένεις δίπλα σε κατάληψη που η αστυνομία αποφάσισε να σπάσει, υπάρχει σοβαρός λόγος όχι μόνο να μπει η αστυνομία σπίτι σου (χωρίς ένταλμα), αλλά να σε σπάσει και στο ξύλο, μαζί με τα παιδιά σου. Ή όταν είσαι ιδιοκτήτης ποδοσφαιρικής ομάδας, όλα μια χαρά, είτε πουλάς ναρκωτικά, είτε τραβάς πιστόλι, είτε οτιδήποτε...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#694258 Και μιας και κάποιος ρώτησε πιο πριν αν ήταν άλλος και όχι ο Κουφοντίνας τι θα γινόταν, να πω πως δυστυχώς η παρούσα κυβέρνηση κατάφερε να στείλει σε απεργία πείνας τον Βασίλη Δημάκη, έναν κρατούμενο παράδειγμα πετυχημένου σωφρονισμού, χωρίς κανέναν σοβαρό λόγο. Επομένως, δεν μπορεί να τυχαίνει μόνον σε ετούτους εδώ, κάτι κάνουν στραβά.
https://www.news247.gr/vasilhs_dhmakhs
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#694264
Anonymous Founder έγραψε:Και μιας και κάποιος ρώτησε πιο πριν αν ήταν άλλος και όχι ο Κουφοντίνας τι θα γινόταν, να πω πως δυστυχώς η παρούσα κυβέρνηση κατάφερε να στείλει σε απεργία πείνας τον Βασίλη Δημάκη, έναν κρατούμενο παράδειγμα πετυχημένου σωφρονισμού, χωρίς κανέναν σοβαρό λόγο. Επομένως, δεν μπορεί να τυχαίνει μόνον σε ετούτους εδώ, κάτι κάνουν στραβά.
https://www.news247.gr/vasilhs_dhmakhs

Το παίζουμε τρελίτσα εντελώς ε;
Κάνε μια αναζήτηση για απεργούς πείνας, την περίοδο που ήταν κυβέρνηση ο ΣΥΡΙΖΑ.
Ο Κουφοντίνας έχασε 12.5 κιλά, επειδή δεν του δίνουν άδεια του καημενούλη (15.5.19).
Ο Δημάκης 14.4.18 σταματά την απεργία πείνας και δίψας.
Ο Μαζιώτης και αυτός απεργία πείνας το 2015.
Οι ίδιοι και οι ίδιοι...
Οπότε μη μας γράφεις, "Επομένως, δεν μπορεί να τυχαίνει μόνον σε ετούτους εδώ, κάτι κάνουν στραβά", εκτός και αν αναφέρεσαι στους συγκεκριμένους.

Μια ζωή οι ίδιοι που πιστεύουν ότι μπορούν να κάνουν ότι γουστάρουν χωρίς τιμωρία και οι γνωστές ομάδες "αλληλέγγυων" που τους υποστηρίζουν. Που τάχα όλα είναι τέλεια στο κομμάτι του σωφρονισμού και της δικαιοσύνης στην Ελλάδα και ξεσηκώθηκαν "όλοι" για τον Κουφοντίνα.

Που μας γράφεις ότι οι αναρχικοί κάνουν πορείες διαμαρτυρόμενοι για την μη τήρηση των νόμων. Οι αναρχικοί, για τήρηση των νόμων... :yahoo:

Και η κοροϊδία έχει τα όρια της...
Τουλάχιστον βγες στα ίσια και πες γουστάρω Κουφοντίνα, που προσπαθείς εδώ και πόσες σελίδες να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#694267 Η αλήθεια είναι πως μπορώ να χρησιμοποιήσω όσες σελίδες θέλω για να πω ό,τι θέλω, αυτό είναι και η έννοια του φόρουμ, αρκεί να τηρώ τους κανόνες. Σε καμία σελίδα δεν είπα πως γουστάρω Κουφοντίνα. Ούτε είπα πως είναι η πρώτη φορά που γίνεται απεργία πείνας στην χώρα. Ούτε είπα πως επί ΣΥΡΙΖΑ δεν γίνονταν. Πάντα γίνονταν, γιατί η εξουσία συχνά είναι καταπιεστική και η απεργία πείνας είναι το ύστατο μέσο.
ΠΟΤΕ μέχρι σήμερα δεν φτάσαμε τόσο κοντά στο να χαθεί ζωή από απεργία πείνας όμως. Και αυτή είναι η διαφορά.

Δεν χρειάζεται να είσαι επιθετικός όμως, πες ξεκάθαρα πως γουστάρεις τους κυβερνητικούς τσαμπουκάδες αδιαφορώντας για τα υπόλοιπα και δεν το κουράζουμε άλλο. Έχω αναφέρει νομίζω αρκετές φορές, πως ουδεμία συμπάθεια έχω στον Κουφοντίνα, διαφωνώ απολύτως με την ιδεολογία του και ασφαλώς και τα εγκλήματά του, αλλά αυτό δεν έχει να κάνει καθόλου με τα υπόλοιπα.
Άβαταρ μέλους
By italakias
#694271 Πατατε πανω στους νομους για να υποστηριξετε το "δικιο "ενος τρομοκρατη και δολοφονου 10 ανθρωπων που δεν εχει καν μετανιωσει για τις πραξεις του.

Να βγει δημοσιως να ζητησει συγνωμη για οσα εχει κανει και οχι να ειναι αμετανοητος.

Πισω απο αυτα υπαρχει ο πονος των συγγενων των θυματων που ο Κουφοντινας τους γραφει στα παπαρια του.
Να σαπισει στην φυλακη.
Να τα βλεπετε ολα για να ειστε δικαιοι με τους εαυτους σας που προφανως αδικειτε.