Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#602322 Τον πιστεύω, εξάλλου δεν μου φαίνεται τύπος που θα χρειαστεί τη βοήθεια του Θεού για να ανακαταλάβει το Αφιον Καραχισάρ. :metalo:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#602358
dimik έγραψε:markvag ακυρώνεις ολόκληρες επιτροπές υπουργείων, εκπαιδευτικών κλπ γιατί θέλουν να επιβάλουν την "ηθική" τους.


Τι να κλάσουν τώρα οι επιτροπές... :shifty: :lol:

Βέβαια, όταν μία επιτροπή ασχολείται με το αν μία μαθήτρια θα φοράει βλεφαρίδες, ε... μόνο για γέλια είναι... :s_wink

dimik έγραψε:Υ. Γ Η παρενόχληση και το μπουλινγκ δεν είναι πρακτικά θέματα, δεν έχουν σαφή όρια και ως εκ τούτου είναι και δύσκολα στην αντιμετώπιση.

< >


Συμφωνώ απολύτως. Δεν νομίζω βέβαια οι στολές να κάνουν κάποια διαφορά...




QsisVTS έγραψε:από τα δικά σου λινκ

https://www.politischios.gr/aytodioikis ... ous-gamous


:s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By dimik
#602362 Για να ασχολείται επιτροπή εκπαιδευτικών με βλεφαρίδες φαντάσου τι έχουν δει τα μάτια τους. :lol:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#602367
dimik έγραψε:Για να ασχολείται επιτροπή εκπαιδευτικών με βλεφαρίδες φαντάσου τι έχουν δει τα μάτια τους. :lol:

κοίτα, μια φίλη μου από κει μου έχει αναφέρει ότι "όλες" (σε εισαγωγικά εννοώντας πάρα πολλές) από ένα σημείο κι επειτα αρχίζουν τα ψεύτικα βυζιά, τα ψεύτικα χείλη , τα ψεύτικα όλα , οπότε σίγουρα θα έχουν δει πολλά τα μάτια τους

για επιβεβαίωση πάντως είδα φωτό με τις φίλες και :dizzy: :(

είναι μάλλον κάτι που παίζει σε ανεξέλεγχτο βαθμό εκεί πέρα, εγώ από την άλλη είχα μείνει στο να ξεβάφουν κοπέλες με το ζόρι αν έσκαγαν σχολείο με μακιγιάζ :hmmm: όχι ότι αυτό βοήθησε απαραίτητα να βγουν πιο σωστες κοπέλες, απλά μου φαίνεται φυσιολογικό :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#602368
QsisVTS έγραψε:εγώ από την άλλη είχα μείνει στο να ξεβάφουν κοπέλες με το ζόρι αν έσκαγαν σχολείο με μακιγιάζ :hmmm: όχι ότι αυτό βοήθησε απαραίτητα να βγουν πιο σωστες κοπέλες, απλά μου φαίνεται φυσιολογικό :s_dunno


Περιγράφεις προσωπική εμπειρία;

Δώσε λεπτομέρειες. :protest:
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#602370
dimik έγραψε:Για να ασχολείται επιτροπή εκπαιδευτικών με βλεφαρίδες φαντάσου τι έχουν δει τα μάτια τους. :lol:


Καλά μην το λες. Εδώ ασχολούνται με τον εκκλησιασμό και τα θρησκευτικά. Το πρώτο πράγα που έκανε η νέα υουργός ήταν να συναντηθεί με τον αρχιεπίσκοπο να συζητήσουν τι θα γίνει με τον εκκλησιασμό και τα θρησκευτικά. :twisted:
Περισσότερες φορές έχει συναντήσει η υπουργός τον αρχιεπίσκοπο παρά τους δασκάλους ή τους γονείς... :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#602373
diplomat έγραψε:
QsisVTS έγραψε:εγώ από την άλλη είχα μείνει στο να ξεβάφουν κοπέλες με το ζόρι αν έσκαγαν σχολείο με μακιγιάζ :hmmm: όχι ότι αυτό βοήθησε απαραίτητα να βγουν πιο σωστες κοπέλες, απλά μου φαίνεται φυσιολογικό :s_dunno


Περιγράφεις προσωπική εμπειρία;

Δώσε λεπτομέρειες. :protest:

προσωπική προσωπική δεν έχω γιατί δε βαφόμουν :shifty: , αλλά κοπέλες τις είχαν πάει στις τουαλέτες να τις ξεβάψουν (στις εκδρομές ντου και ψάξιμο κάτω απο κρεβάτια) , επίσης αν σε έπιαναν να καπνίζεις σε τελείωναν
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#602376
QsisVTS έγραψε:προσωπική προσωπική δεν έχω γιατί δε βαφόμουν :shifty: , αλλά κοπέλες τις είχαν πάει στις τουαλέτες να τις ξεβάψουν (στις εκδρομές ντου και ψάξιμο κάτω απο κρεβάτια) , επίσης αν σε έπιαναν να καπνίζεις σε τελείωναν


Μου κάνει εντύπωση γιατί δεν έχουμε μεγάλη διαφορά ηλικίας ('97 ξεκίνησα το σχολείο) και δεν πέτυχα πουθενά ξεβάμματα, ή δεν υπέπεσαν στην αντίληψή μου.

Και για το τσιγάρο που λες έπαιζε στη χειρότερη η κλασσική ψευτομανουρίτσα που ξεκινάει με απειλές για αποβολές etc και καταλήγει με επίπληξη που δεν περνάει καν στο ποινολόγιο... :lol:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#602381
diplomat έγραψε:
QsisVTS έγραψε:προσωπική προσωπική δεν έχω γιατί δε βαφόμουν :shifty: , αλλά κοπέλες τις είχαν πάει στις τουαλέτες να τις ξεβάψουν (στις εκδρομές ντου και ψάξιμο κάτω απο κρεβάτια) , επίσης αν σε έπιαναν να καπνίζεις σε τελείωναν


Μου κάνει εντύπωση γιατί δεν έχουμε μεγάλη διαφορά ηλικίας ('97 ξεκίνησα το σχολείο) και δεν πέτυχα πουθενά ξεβάμματα, ή δεν υπέπεσαν στην αντίληψή μου.

Και για το τσιγάρο που λες έπαιζε στη χειρότερη η κλασσική ψευτομανουρίτσα που ξεκινάει με απειλές για αποβολές etc και καταλήγει με επίπληξη που δεν περνάει καν στο ποινολόγιο... :lol:

δεν έχει να κάνει με την εποχή και στη δική μου εποχή τα πράγματα γενικά ήταν πολύ πιο χύμα από ότι σήμερα και έτρωγες ξύλο κανονικά δεν είχαν και τα μπούλιινγκ

απλά το σχολείο ήταν αυστηρό, όπως είχα γράψει και παλιότερα όταν πέρασα πρώτη φορά στη ζωή μου στη δημόσια εκπαίδευση έπαθα σοκ και δυσκολεύτηκα να διαχειριστώ την τόση ελευθερία με κίνδυνο να τα γ@μησω όλα στο τέλος :lol:

οπότε είμαι λίγο μοιρασμένος μεταξύ ελευθερίας και πειθαρχίας, πιστεύω ότι η πολλή ελευθερία σίγουρα δεν είναι καλή , ειδικά σε ανηλίκους αλλά από την άλλη και ο μεγάλος περιορισμός σου δημιούργει απωθημένα που τα ξεσπάς αργότερα
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#602487
g8777 έγραψε:
Το σύνθημα των καταδρομέων μας, για το οποίο συμφωνώ Απόλυτα και το εκφράζω απόλυτα, με τις ιδιότητες που φέρω με την σειρά που ακολουθούν, ως Έφεδρος Επίλαρχος, πρώην Βουλευτής Χίου και Νυν Αντιπεριφερειάρχης Χίου ειναι ότι καλός Τούρκος είναι ο νεκρός Τούρκος!


https://www.alithia.gr/apopseis/mas-efage-o-kathosprepismos


Πρέπει να καταλάβουμε ότι μόνο Ενωμένοι Έλληνες, Έλληνες ομόψυχοι, Ελληνες αδελφωμένοι και μονιασμένοι (σ'αυτούς τους Έλληνες χωράνε ακόμα μετανιωμένοι όμως, Φίληδες Τασίες, Ρεπούσενες και Σίες)


Τη Σία δεν θα τη ξαναβάλεις στο στόμα σου, τη Σία! :rtfm:

Εικόνα

QsisVTS έγραψε:
diplomat έγραψε:Μου κάνει εντύπωση γιατί δεν έχουμε μεγάλη διαφορά ηλικίας ('97 ξεκίνησα το σχολείο) και δεν πέτυχα πουθενά ξεβάμματα, ή δεν υπέπεσαν στην αντίληψή μου.

Και για το τσιγάρο που λες έπαιζε στη χειρότερη η κλασσική ψευτομανουρίτσα που ξεκινάει με απειλές για αποβολές etc και καταλήγει με επίπληξη που δεν περνάει καν στο ποινολόγιο... :lol:

δεν έχει να κάνει με την εποχή και στη δική μου εποχή τα πράγματα γενικά ήταν πολύ πιο χύμα από ότι σήμερα και έτρωγες ξύλο κανονικά δεν είχαν και τα μπούλιινγκ

απλά το σχολείο ήταν αυστηρό, όπως είχα γράψει και παλιότερα όταν πέρασα πρώτη φορά στη ζωή μου στη δημόσια εκπαίδευση έπαθα σοκ και δυσκολεύτηκα να διαχειριστώ την τόση ελευθερία με κίνδυνο να τα γ@μησω όλα στο τέλος :lol:

οπότε είμαι λίγο μοιρασμένος μεταξύ ελευθερίας και πειθαρχίας, πιστεύω ότι η πολλή ελευθερία σίγουρα δεν είναι καλή , ειδικά σε ανηλίκους αλλά από την άλλη και ο μεγάλος περιορισμός σου δημιούργει απωθημένα που τα ξεσπάς αργότερα


Κι εμένα μου κάνει εντύπωση, αν και λίγο γηραιότερος πήγα σε ελληνοχριστιανικό ιδιωτικό και παρά τους εκκλησιασμούς τα πράγματα ήταν αρκετά πιο χαλαρά. Σε φάση που λχ. για το κάπνισμα στο Λύκειο, οι καθηγητές που έκαναν επιτήρηση απλά μας έλεγαν να προσέχουμε μην ανάψουμε καμιά πυρκαγιά εκεί στο δάσος πίσω από τα κτήρια. :ninja:
Άβαταρ μέλους
By Serf
#602910 Μια πολύ σημαντική απόφαση της Αρχής Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα:

https://www.euro2day.gr/specials/opinio ... arhes.html

Η Αρχή Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα, έκρινε αντισυνταγματική, μη νόμιμη και αντίθετη στην Ευρωπαϊκή Σύμβαση Δικαιωμάτων του Ανθρώπου (ΕΣΔΑ) την αναγραφή του θρησκεύματος και της ιθαγένειας στα πιστοποιητικά σπουδών της δευτεροβάθµιας εκπαίδευσης, αλλά και τη δήλωση των μαθητών ότι δεν είναι Χριστιανοί Ορθόδοξοι, προκειμένου να απαλλαγούν από το µάθηµα των θρησκευτικών.



< >
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#602912 Νομίζω όμως ότι τέτοια πορίσματα έχουν βγει και στο παρελθόν, αλλά ποτέ δεν πέρασαν στη νομοθεσία.
Δυστυχώς.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#602922 Και με τη σαλεμένη θεούσα που έχουν βάλει για υπουργό τα πράγματα στην Παιδεία θα φτάσουν σε απίστευτο πάτο.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#602924 Να μνημονεύσω γι' ακόμη μία φορά την δουλειά που έκανε ο (φτου κακά, αριστερός, Αυγή, ανεπάγγελτος, άνευ πτυχίου) Νίκος Φίλης, και τώρα έχουμε την άριστη του Κολεγίου που θα τα στείλει και στο κατηχητικό όπως πάει...
Αλλά όταν τον Φίλη τον διώχνει ο Τσίπρας επειδή του το ζήτησε ο Ιερώνυμος, αυτά παθαίνουμε. Να τα λουστούμε λοιπόν για να μάθουμε, αφού τελικά πρέπει να πάθουμε.