Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#559710
Asimov έγραψε:Και προφανώς η ΕΕ δεν θέλει να αλλάξει τίποτα απολύτως.
Είναι μια χαρά παράδειγμα : "αν έρθετε, εκεί θα σας βάλουμε"




Καπου εδω βεβαια να θυμισουμε τι έλεγαν καποτε στον Συριζα για την Αμυγδαλεζα .. :whistlink:


Που μπροστα στην Μορια μοιαζει με Hilton... :)
Άβαταρ μέλους
By g8777
#559711 Ήταν νόμιμο να το λένε; :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#559714 Θα επρεπε να τιμαμε την ημερα της Κοντης Ελληνικης Μνημης...
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#559727
Zorz έγραψε:Και η απάνθρωπη ξεφτίλα συνεχίζεται:
https://www.theguardian.com/world/2019/ ... camp-moria
Όσο ήμουν στη Χίο, η μονάδα που ήμουν, ήταν 500 μ. απ' το hotspot της ΒΙΑΛ. Τραγική κατάσταση το καλοκαίρι. Άνθρωποι να κοιμούνται στην άσφαλτο, στιβαγμενοι σε σκηνές, κοντέηνερ. Δε θέλω να σκέφτομαι το χειμώνα τι γίνεται.

Ο στρατός έστελνε κάθε μέρα στελέχη γιατρούς για εμβόλια, μετέτρεψε ένα φυλάκιο σε αποθήκη για υλικά του χοτσποτ κλπ.

Και έβλεπες μερικά στελέχη που δεν είχαν ανοίξει ποτέ βιβλίο στη ζωή τους να είναι έτοιμοι να τους πατήσουν. Λες και τους έκαναν τίποτα.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#560271 Ο διοργανωτής των συλλαλητηρίων του ’92 λέει «ΝΑΙ» στη συμφωνία των Πρεσπών

Διαβάστε όλο το άρθρο: https://www.altsantiri.gr/parapolitika/ ... z5cTpu5OCL
Άβαταρ μέλους
By markvag
#560339 :dizzy: :omg: :dizzy: :omg:

Ο Μέρτζος μίλησε χωρίς να πετάξει κορώνες που θα έκαναν τα χρυσαύγουλα περήφανα;;; :dizzy: :dizzy: Συμβαίνουν θαύματα τελικά... :omg:


Κάτσε να δω...




























































Εικόνα


Ω, ναι... Αναμενόμενο μετά από αυτό που διάβασα από τον ΜΕΡΤΖΟ!


Επίσης, μ' άρεσε αυτό:

Πρόκειται για ένα άρθρο του Νίκου Μέρτζου, που όλοι, κυρίως οι Θεσσαλονικείς, γνωρίζουν το πολιτικό του προφίλ εδώ και δεκαετίες.


:s_biggrin :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#560615 Όμορφο ακούγεται, δυστυχώς είναι πανάκριβο. Οι μπαταρίες κοστίζουν, σε αγορά και αντικατάσταση. Οι γεννήτριες είναι ήδη εκεί και αντέχουν για δεκαετίες με απλή συντήρηση.
Εκτός αν έχουν φτηνύνει τόσο πολύ οι μπαταρίες πια που συμφέρουν σε σχέση με το πετρέλαιο. Μπορεί και ναι. :ninja:
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#560617 θυμασαι τοτε που ηρθαν οι ισλανδοι για γεωθερμια? αλλο τοσο θα ακουσεις και για την tesla
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#560699 Πόσο κοστίζει και ποιος θα βάλει το χέρι στην τσέπη δε μας είπαν. :shifty:
Κάτι διάβασα για "30% πιο φθηνό από διασύνδεση", άρα μου φαίνεται το κόστος θα το επωμιστεί αυτός που θα επωμιζόταν και μια ενδεχόμενη διασύνδεση aka ΥΚΩ.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#560703
gianik έγραψε:
Asimov έγραψε:Και προφανώς η ΕΕ δεν θέλει να αλλάξει τίποτα απολύτως.
Είναι μια χαρά παράδειγμα : "αν έρθετε, εκεί θα σας βάλουμε"




Καπου εδω βεβαια να θυμισουμε τι έλεγαν καποτε στον Συριζα για την Αμυγδαλεζα .. :whistlink:


Που μπροστα στην Μορια μοιαζει με Hilton... :)

Μήπως ήταν τότε που το λιμενικό δολοφονούσε μετανάστες? :hmmm: :hmmm: