Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#409775
Thomas_C200K έγραψε:
Kon5 έγραψε:Άσε που τα περισσότερα αυτοκίνητα δεν είχαν και aircon. Τώρα με ένα κουμπάκι και καφεδάκι είσαι άρχοντας μέσα στο όχημα. Όλο γκρίνια είστε ρε Καλοκαίρι είναι ζέστη θα κάνει. Βάλτε aircon ή πάτε για μπάνιο όσοι είστε τυχεροί.

Δεν καταλαβαίνω που την βρίσκετε την δροσιά στην θάλασσα :svivhaha: :svivhaha: :svivhaha: , δροσίζεσαι όταν είσαι μέαα στο νερό, έξω σκάει ο τζίτζικας, δεν μιλάμε για την υγρασία δε...
Βουνό και πάλι βουνό :inlove:

Ακριβώς!!! Γι αυτό και δεν πολυπαω θάλασσα.
Χθες πάντως κατά τις 7μμ κατέβασα την οροφή, μετά από λίγο την ξανανεβασα και έβαλα AC,δεν παλευόταν, ζεστός αέρας με φυσούσε.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#409777 ^ Αυτο δεν ειναι μουσικη για καυσωνα, για παγετο ειναι! :lol:

Το καυσωνα του 87 ημουν στην Μυτιληνη. Πολλη ζεστη, οχι οπως στην Αθηνα βεβαια. Την τριτη μερα πηγα σε φυλακιο στον Ολυμπο να αλλαξω τον αρχιφυλακα. Κουβερτα το βραδυ! :lol:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#409780 Μια χαρά είναι για ζέστη. Κάπως έτσι συνεννούμαι εγώ όταν έχει καύσωνα, χρειάζεσαι υπότιτλους για να αποκρυπτογραφήσεις τις αναρθρίλες μου.

Οι EHG πουχού είναι για όταν γυρίσει ο τζι σπίτι του, το βραδάκι, με ολίγον νερό που καίει ανά χείρας, με ριγμένους παλμούς και χαλάρωση.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#409796
Kon5 έγραψε:Γιαυτους δεν αλλαζει κατι. Οι περισσοτεροι ομως δεν δουλευουν ετσι οπως λες. Απεναντιας ειναι ή σε στεγασμενο χωρο ή σε οχημα ή μπαινοβγαινουν σε στεγασμένο χωρο. Ειλικρινα απορω πως καν μπηκες στον κοπο να γραψεις αυτο. :lol:

Το ίδιο είναι να ξεκινάς 7 το πρωί με 18-19 βαθμούς και στις 11 να έχει 27 με ενα ελαφρυ αερακι να δροσίζει απαλα τις ψυχές των ανθρώπων, με το να ξεκινας στους 26-27 και στις 11 να χει 34-35 με άπνοια; :help:

saxon_747 έγραψε:
Bayern7 έγραψε:Και όσοι δουλευουν χειρωνακτική δουλειά σε εξωτερικό χώρο χωρίς σκιά τι να κάνουν;
Να βάλουν καναν ανεμιστήρα στον πάτο τους; :hmmm:


Παύση εργασιών.


Σταση πληρωμων. :lol:
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#409803
diplomat έγραψε:Μια χαρά είναι για ζέστη. Κάπως έτσι συνεννούμαι εγώ όταν έχει καύσωνα, χρειάζεσαι υπότιτλους για να αποκρυπτογραφήσεις τις αναρθρίλες μου.

Οι EHG πουχού είναι για όταν γυρίσει ο τζι σπίτι του, το βραδάκι, με ολίγον νερό που καίει ανά χείρας, με ριγμένους παλμούς και χαλάρωση.

μια χαρα ελεγες και το 2007?
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#409808 Μια χαρά είναι οι κονβέρτζ για ζέστη εννοώ (προηγούμενη σελίδα για λεπτομέρειες).

Το 2007 δεν το θυμάμαι πολύ καλά, ήμουν μικρός τότε, μαθητούδι. Κάτι τζένεραλ άνεμοι μου έρχονται στο μυαλό. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#409812
diplomat έγραψε:Μια χαρά είναι οι κονβέρτζ για ζέστη εννοώ (προηγούμενη σελίδα για λεπτομέρειες).

Το 2007 δεν το θυμάμαι πολύ καλά, ήμουν μικρός τότε, μαθητούδι. Κάτι τζένεραλ άνεμοι μου έρχονται στο μυαλό. :shifty:

και κατι 47 υπο σκια και 59 στην ασφαλτο :lol:
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#409863
saxon_747 έγραψε:
Bayern7 έγραψε:Και όσοι δουλευουν χειρωνακτική δουλειά σε εξωτερικό χώρο χωρίς σκιά τι να κάνουν;
Να βάλουν καναν ανεμιστήρα στον πάτο τους; :hmmm:


Παύση εργασιών.


Υπάρχει λόγος που στα μεσογειακά κράτη είναι συνηθισμένη η μεσημεριανή σιέστα ενώ στα βορειότερα όχι.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#409869
Χρήστος Λάππας έγραψε:
saxon_747 έγραψε:
Bayern7 έγραψε:Και όσοι δουλευουν χειρωνακτική δουλειά σε εξωτερικό χώρο χωρίς σκιά τι να κάνουν;
Να βάλουν καναν ανεμιστήρα στον πάτο τους; :hmmm:


Παύση εργασιών.


Υπάρχει λόγος που στα μεσογειακά κράτη είναι συνηθισμένη η μεσημεριανή σιέστα ενώ στα βορειότερα όχι.


ναι γιατι ο ηλιος ειναι πολυ ποιο δυνατος απο τον βορρα ειδικα το μεσημερι
Άβαταρ μέλους
By bill33
#409875
bibendum έγραψε:ενας και μονο, χωρις ονοματεπωνυμο μονο ονομα "ΤΕΜΠΕΛΙΑ"

Όχι,εκτός αν δεν ξέρεις τι είναι η εργασία εκτός γραφείου.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#409887
diplomat έγραψε:Πόσωνε χρονώνε είσαι ρε δεινόσαυρε; Γκρεμίζεις έναν μύθο πρωϊνιάτικα.

:s_sad


Είναι πέρα από τον χρόνο! :rtfm: Θα έπρεπε να το ήξερες αυτό! :rtfm: