Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#598208 Εχθές το απογευματάκι είχα κατέβει στο γαλάτσι για να πάρω κάτι ρουχαλάκια και τα είδα όλα, όπως και η πωλήτρια. :(
Αν και φυσικά κλιματιζόταν το κατάστημα, κόλλαγαν τα ρούχα πάνω μου, το βγάλε-βάλε έγινε γολγοθάς το κέρατό μου μέσα.
Τουλάχιστον τσίμπησα ωραία πραγματάκια. :iconcool:

Πηγαίνω κατόπιν στο τουτούνι, μπαίνω, ξεπαρκάρω, και πέφτει το μάτι μου στο θερμόμετρο: 35 βαθμοί* περασμένες 9 το βράδυ.
Το λες και ζεστούλα. :lipsealed:

*ακόμα κι αν δεν είναι ιδιαίτερα αξιόπιστο, λιπσήλντ
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#598211 Σε αυτό το σημείο να γράψω ότι γελάει καλύτερα όποιος γελάει τελευταίος. :shifty:
8 (ολ. οκτώ) μέρες έμειναν μέχρι να κατεβώ τ' αυλάκι και να διακοπάρω μέχρι τις 25 του αγκόστο.

Ραντεβού στα ξαπλωστράδικα, κι αφήστε τους άλλους στη μούχλα. :innocent: :innocent:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#598212 Σαν τη δροσιά του βουνού δεν έχει. Εκεί βέβαια δεν μπορείς να επιδείξεις και να επηδήξεις με την ίδια ευκολία, γι'αυτό ο χώρος περιέπεσε σε αχρηστία .
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#598213 Αφενός, εννοείται ότι και στο βουνό μπορείς και να ποζεριάσεις και να ζμπρώξεις*, όμως αυτό συμβαίνει κυρίως το χειμώνα, αφετέρου, το μενού θα περιλαμβάνει και λεβιδάρα άρα τικάρω και το συγκεκριμένο κουτί. Βέβαια το μεσημέρι στην πλατεία έχει 300 βαθμούς ξερωγώ, μα το βράδυ δροσίζει όμορφα.

*αμφότερα μου είναι αδιάφορα btw.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#598216
diplomat έγραψε: τα είδα όλα, όπως και η πωλήτρια.


Τα είδε όλα ΟΛΑ η πωλήτρια;;; :whistlink: :shifty:

Τα είδε καλά;;; :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#598217
diplomat έγραψε:Αφενός, εννοείται ότι και στο βουνό μπορείς και να ποζεριάσεις και να ζμπρώξεις*

*αμφότερα μου είναι αδιάφορα btw.


No prob mate, δεν είμαστε (πολύ) ρατσιστές :iconcool: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#598218
markvag έγραψε:Τα είδε όλα ΟΛΑ η πωλήτρια;;; :whistlink: :shifty:

Τα είδε καλά;;; :shifty:


Με λυπήθηκε στο μπες-βγες και μου είπε άλλαξε εδώ φάτσα-φόρα, ήταν και στο κλείσιμο στο μαγαζί και άρχισα το στριπτήζ.
Βέβαια, αυτό συνέβη όταν δοκίμαζα t-shirt, τα παντελόνια τα είχα δοκιμάσει κατ' ιδίαν νωρίτερα. :shifty:

Dimitris_P έγραψε:No prob mate, δεν είμαστε (πολύ) ρατσιστές :iconcool: :shifty:


Το μπακουρίζειν εστί φιλοσοφείν. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#598221
diplomat έγραψε:Αφενός, εννοείται ότι και στο βουνό μπορείς και να ποζεριάσεις και να ζμπρώξεις*, όμως αυτό συμβαίνει κυρίως το χειμώνα, αφετέρου, το μενού θα περιλαμβάνει και λεβιδάρα άρα τικάρω και το συγκεκριμένο κουτί. Βέβαια το μεσημέρι στην πλατεία έχει 300 βαθμούς ξερωγώ, μα το βράδυ δροσίζει όμορφα.

*αμφότερα μου είναι αδιάφορα btw.


Έχει κάτι στο Λεβιδι που δεν ξέρω? :hmmm:
Να περάσω βόλτα αν είναι!
Άβαταρ μέλους
By bill33
#598222
NickTG έγραψε:
diplomat έγραψε:Αφενός, εννοείται ότι και στο βουνό μπορείς και να ποζεριάσεις και να ζμπρώξεις*, όμως αυτό συμβαίνει κυρίως το χειμώνα, αφετέρου, το μενού θα περιλαμβάνει και λεβιδάρα άρα τικάρω και το συγκεκριμένο κουτί. Βέβαια το μεσημέρι στην πλατεία έχει 300 βαθμούς ξερωγώ, μα το βράδυ δροσίζει όμορφα.

*αμφότερα μου είναι αδιάφορα btw.


Έχει κάτι στο Λεβιδι που δεν ξέρω? :hmmm:
Να περάσω βόλτα αν είναι!

Τι έχει στο Λεβίδι; Ούτε η γουρνοπούλα δεν λέει πλέον!!!
Κάποτε αγοράζαμε και καμιά κοτόπιτα στο TST τώρα που κατέβηκα άλλαξε επωνυμία.
:thumbsdown: :sorry:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#598223 Για τη δροσούλα το έγραψα.

Ε, τί να 'χει στο λεβίδι και στο κάθε λεβίδι; Το εξοχικό του πάει να δει ο καθένας κι αυτό όχι πάντα. Είναι χαρακτηριστικό ότι πολλά σπίτια δε γεμίζουν ούτε στις 23 (πανηγύρι).
Εάν είσαι στη γύρα όμως μια χαρά περνάς. Καφεδάκι με κανα φίλο στην τρίπολη, καμιά βόλτα στη βυτίνα, εννοείται πλατεία λεβιδίου καθημερινά, ε, κάτι κάνεις.

Η φάση εξοχικό σημαίνει αραλίκι εκ φύσεως, για εξτρήμ πράγματα πας αλλού, όμως αυτό απαιτεί μεταξωτό λωκό (ήτοι πάτσετ, το οποίο λείπει).

Μπιλλ εγώ την καθιερωμένη κόρνα θα την πατήσω. :iconcool:
BTW, κοκοψόψαρα παίρνω συνήθως από τον τζίμη (μρ. τζέη'ς).
Άβαταρ μέλους
By bill33
#598230
diplomat έγραψε:
Μπιλλ εγώ την καθιερωμένη κόρνα θα την πατήσω. :iconcool:
BTW, κοκοψόψαρα παίρνω συνήθως από τον τζίμη (μρ. τζέη'ς).

:s_thumbsup :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By g8777
#598231 Εικόνα

Ενος λεπτου σιγη για τους δικυκλους φιλους μας που ειναι καταλληλα ντυμενοι για χρηση μηχανης (αυτους τους 36 δλδ).

6 λεπτα και 25 κιλα λιγοτερο για το σπιτι.


:s_roses :s_roses :s_roses


Ασιμω:

:shifty:

Αυτο λεγεται σιφτυ. Use it wisely. :s_roses