Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#535177 Μου αρέσει που σε 2 εβδομάδες τελειώνουν τα φετινά βάσανα....
Δεν μου αρέσει που έχουμε ακόμα 2 εβδομάδες.....
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#535182
italakias έγραψε:Τα κονομησες και μας μιλας για βασανα.
Χαλαλι σου. :shifty:


Εχεις ενα δικιο εδω.


Kyr80 να εισαι καλα, αλλα αυτο που εχεις περιγραψει απεχει απο τη λεξη "βασανα". Τι να πουν κσι οι αλλοι δηλαδη.
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#535232 Φέτος ήταν τόσο στραβή η χρονιά, που ήταν βάσανο. Το οικονομικό είναι εντελώς άσχετο. Χώρια που σαν χρονιά δεν ήταν καλή. Μια οι πλημμύρες, μια η πτώση του τουρισμού γενικά το 2018, οδήγησαν σε μια μέτρια χρονιά.
Αλλά ξαναγράφω ότι το πρόβλημα δεν είναι οικονομικό. Φέτος ήμουν στη δουλειά από τις 8:45 μέχρι τις 02:30 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ, ΟΛΗ ΜΕΡΑ. Και το βράδυ τα δίδυμα.....
Ενώ έχουμε συνολικά σταθερή ομάδα, αρκούσαν 3 άτομα όχι τόσο ικανά(το λέω ευγενικά) για να τρέχουμε άλλοι 20. Στο ένα πόστο άλλαξα 6 άτομα. Υπάρχει τεράστιο πρόβλημα στο εργατικό δυναμικό.

Τέσπα, θα τα λέμε το χειμώνα...
Άβαταρ μέλους
By glf
#535233 Εγώ είμαι σε μεγάλα κέφια γιατί θα τρέξω επιτέλους στην Ανάβαση Καστανιάς. 3 χρόνια τώρα ήμουν στην οργάνωση (και τωρα δλδ) αλλά είπα φτάνει, πρέπει να το χαρώ και γω.
Το καμ μπακ θα είναι δυνατό γιατί θα νοικιάσω ένα 106 4πετάλουδο και με σειριακό του Γκουλέτσου Σαλονίκη.
Μου το χρωστούσα κάτι τόσο καλό και θα γίνει χαμός με τα φιλαράκια που θα παίζουμε στα δευτερόλεπτα.
Είμαι και σε φάση κλεισίματος χορηγιών για να βγουν και τα επίσημα στο.. Facebook :)
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#535242
glf έγραψε:Εγώ είμαι σε μεγάλα κέφια γιατί θα τρέξω επιτέλους στην Ανάβαση Καστανιάς. 3 χρόνια τώρα ήμουν στην οργάνωση (και τωρα δλδ) αλλά είπα φτάνει, πρέπει να το χαρώ και γω.
Το καμ μπακ θα είναι δυνατό γιατί θα νοικιάσω ένα 106 4πετάλουδο και με σειριακό του Γκουλέτσου Σαλονίκη.
Μου το χρωστούσα κάτι τόσο καλό και θα γίνει χαμός με τα φιλαράκια που θα παίζουμε στα δευτερόλεπτα.
Είμαι και σε φάση κλεισίματος χορηγιών για να βγουν και τα επίσημα στο.. Facebook :)
Μπράβο καλό αγώνα να έχεις!

< >
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#535243 Καλό αγώνα και μακριά από στραβές. Αν συμβεί κάτι τέτοιο, το πληρώνεις από την τσέπη σου ή παίζει κάποιου είδους ασφάλιση;

Κυρ, μου κάνει εντύπωση που λες για μέτριο τουρισμό, είσαι ο πρώτος που ακούω να το λέει. Όλοι λένε για πολύ κόσμο, ειδικά από το Ιόνιο που έχω εικόνα.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#535257 Δεν έχω ακούσει επιχειρηματία να είναι ευχαριστημένος... :lol: :lol: :innocent:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#535269
funkyreverend έγραψε:Όλοι μιλάνε για πολύ κόσμο, πολλοί μιλάνε για λίγο τζίρο όμως.

φετος οι αφιξεις θα φτασουν χοντρικα στα 35 εκατομμυρια
πριν 4 χρονια ειχαμε 15 εκατομμυρια.Διπλασιασαμε δλδ μεσα σε 4 χρονια τις αφιξεις
ο τζιρος πριν 4 χρονια ηταν μεγαλυτερος?


@glf καλο αγωνα να εχεις :thumbsup: .Του Γκουλετσου ειναι το φουσκωμενο ε?
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#535270 το πρόβλημα είναι πως Χαλκιδική πάνε πολλοί Βαλκάνιοι πλέον, τουλάχιστον στα airbnb και στα μεσαία ξενοδοχεία. Ρώσοι κτλ πάνε σε 5άστερα ή βίλες κ δεν πολυκυκλοφορούν σε ταβέρνες κτλ.

Οπότε το 70% των ξένων τουριστών έχει χαμηλό σχετικά budget.
Φαντάζομαι πως τα δωμάτια του Κυριάκου που τα δουλεύει με Γερμανούς θα δούλεψαν καλά. Για το καφέ-ζαχαροπλαστείο θα μιλά περισσότερο.