Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#594743 Τι εμπειρια και αυτή!
δεν ειχαμε κανενα απροοπτο παρα μονο ενθουσιασμο, τοσο που αρχισα να σκεφτομαι αν μπορω να βγαλω κανα διπλωμα
Τελικα με βαση τη γνωριμια πηραμε ενα 7θεσιο που ειχε μια μηχανη.. 60αρα , παρολο που θεωρητικα επρεπε να ειναι μεχρι 30, δεν ξερω αν ειναι λιγο η πολυ αλλα αμα το μαστιγωνες επιανε τρελλες ταχυτητες (για μενα τον αμαθη)
Εκανα και ενα παρκαρισμα στο Βαθυ στο Μεγανησι σε μολο κανονικα και κατεβηκαμε για καφε.... εριξα αγκυρα σε 5-6 σημεια , στο μεγανησι, ηπειρωτικη ελλαδα απεναντι απο Νικιανα (κοντα στο Βαρκο;), νοτιο σκορπιο, κονστα στη Λακκα κτλ ...
Τελικα η αποσταση Νυδρι Νικιανα ηταν αστεια, καταπινες τις αποστασεις στο χαρτη στο τσακα τσακα
Το μερος ιδανικο για τετοια δουλεια, σαν μια μεγαλη λιμνη, δεν ειχαμε καθολου αερα ολη μερα (το πηρα για 6μιση ωρες καθαρο χρονο) ... ειχε αρκετη κινηση , στο μεγανησι πολλα απο τα μικρα ιστιοφορα ... αλλα ισα ισα που το εβρισκα ευχαριστο challenge .
ανεπαναληπτη εμπειρια να σταματας οπου θες , οπου ειχε φοβερα νερα ασπρο πατο κτλ ... σαν να εχεις το αυτοκινητο σου στη θαλασσα
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#594814 Διαπίστωσα ότι δεν το πήρα ούτε μια φωτο!
Πήρα πολλές από τα μέρη που πήγαμε, βουτιές κτλ, τα κλασσικά με τα παιδιά δηλαδή, αλλά όχι το όχημα...
Αυτό παρακάτω είναι, από το φυλλάδιο.
Και μια που έβγαλα και φαίνεται λίγο το πίσω μέρος.ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
By gianik
#594829 Ωραίος ο Kilo :metalo:

το σκαφάκι που σου έδωσαν είναι ελληνικής κατασκευής , PROTEUS 4.96m , οχι τπτ σπουδαίο , αλλά για αυτό που ήθελες να κάνεις ότι πρέπει.. Μου έκανε εντύπωση ο κινητήρας (Selva) σε νοικιάρικο , τον oποίο προσωπικά δεν εμπιστεύομαι ούτε για εφεδρική..
Με κάτι τέτοιες βόλτες μπορεί να κολλήσεις το μικρόβιο και να θες την δική σου βάρκα... :)
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#594839 Καλά τώρα μιλάμε για μια από τις καλύτερες θαλάσσιες γωνιες της γης για βόλτα με σκαφακι που συνδιαζει τόσα πολλά πράγματα: χρώμα, βυθό, παραλίες, σπηλιές, μορφολογία, παραθαλάσσια χωριουδάκια για ψαράκι και κυρίως και το πιο απαραίτητο γι'αυτες τις περιπτώσεις ήσυχη και ήρεμη θαλασσα. :)
Άβαταρ μέλους
By 224v
#599313 Δεν θα το έλεγα.... Αλλά δεν ξέρω τον σχεδιαστή αυτού του μοντέλου.... Πολύ μοντέρνο ων είναι αλλά δεν ξέρω αν βοηθάει αυτό το σχέδιο την πλεύση..

.
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#599341
krom έγραψε:Sunreef είναι

Γαμάτο
https://www.sunreef-yachts.com/en/supreme-68-power


Ωραίος! Είναι όντως εντυπωσιακό.

@224

Βρίσκεται και στα μέρη μας αυτό. https://www.boats.com/power-boats/2017- ... %20listing
~3.2Μ
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#599347 Δεν είναι της αισθητικής μου.
Μου μοιάζει με κυριλε αυθαίρετο στη Λούτσα.
Προτιμώ ποιο κλασικές γραμμές.