Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#591028 Διάλειμμα για διαφημίσεις

Μήνυμα συστράτευσης του Κώστα Καραμανλή από τη Μακεδονία

Μήνυμα συμπόρευσης και συστράτευσης θα στείλει απόψε στις 19.30 μ.μ. από το Βελλίδειο Συνεδριακό Κέντρο της Θεσσαλονίκης ο πρώην πρωθυπουργός και πρώην πρόεδρος της ΝΔ Κώστας Καραμανλής.

Ο πρώην πρωθυπουργός, που εκλέγεται συνεχώς από το 1989, στην Α’ Θεσσαλονίκης θα μιλήσει, για πρώτη φορά μετά από δέκα χρόνια σε κομματικό ακροατήριο, σε εκδήλωση της Διοικούσας Επιτροπής της ΝΔ, στην οποία θα παρουσιαστούν τα ψηφοδέλτια της Α’ και Β’ Θεσσαλονίκης.

Η εκδήλωση αυτή αποτελεί θεσμό για τη συμπρωτεύουσα καθώς είθισται η Διοικούσα Επιτροπή Θεσσαλονίκης να διοργανώνει συγκέντρωση παρουσίασης των υποψηφίων βουλευτών, σε κάθε εκλογική αναμέτρηση.

Σύμφωνα με πληροφορίες, ο Κώστας Καραμανλής στην ομιλία του θα ζητήσει την αποφασιστική στήριξη στην παράταξη, ώστε να διασφαλιστεί η ευρύτερη δυνατή πλειοψηφία την οποία έχει ανάγκη ο τόπος.

Ο πρώην πρωθυπουργός επισημαίνει σε συνομιλητές του, ότι η συγκυρία, ιδιαιτέρως σε ότι αφορά στην οικονομία και στα εθνικά θέματα, είναι κρίσιμη και η χώρα χρειάζεται πολιτική σταθερότητα την οποία μπορεί να εξασφαλίσει μία ισχυρή κυβέρνηση με ορίζοντα τετραετίας.

Τις επόμενες μέρες ο Κώστας Καραμανλής θα περιοδεύσει στον ευρύτερο δήμο Θεσσαλονίκης (Α’ και Β’ Περιφέρεια), θα συναντηθεί με δημάρχους της περιοχής και πολίτες εκπέμποντας το μήνυμα της συμπόρευσης και συστράτευσης για την επίτευξη του καλύτερου δυνατού αποτελέσματος για τη Νέα Δημοκρατία στις εκλογές της 7ης Ιουλίου.

Επίσης, εντός των ημερών ο πρώην πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας και πρώην πρωθυπουργός θα μεταβεί και στην Πρώτη Σερρών, μία επίσκεψη με έντονα σημειολογικά χαρακτηριστικά καθώς είναι η γενέτειρα του Κωνσταντίνου Καραμανλή.

Τέλος, σύμφωνα με πληροφορίες, ο Κώστας Καραμανλής θα περιοδεύσει και στη Ροδόπη καθώς, όπως σημειώνουν οι συνομιλητές του, δίνει ιδιαίτερη σημασία στα εθνικά θέματα, τα οποία αυτή τη χρονική στιγμή βρίσκονται σε κρίσιμη καμπή.

Πηγή


Να και μια φορά που διαβάζω σχόλια του κάπιτσαλ και δεν τραβάω τα μαλλιά μου.
Ο ραφηνάρχης μας ενώνει. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#591029 Το σχόλιο πάντως για την σύζυγο του ΚΚ jr είναι λάθος. Ήδη έχει δική της κλινική και συνεργασία με γνωστό ιδιωτικό νοσοκομείο. Άρα, σίγουρα πρόκοψε κι αυτή, απόδειξη για ακόμη μια φορά πως με αριστεία και σκληρή δουλειά πας εμπρός.
Όχι σαν την άλλη που με το ζόρι την διόρισε ο άλλος στο ΕΜΠ... :thumbsdown:
(Δεν φταίω εγώ, το σχόλιο παιδιά! :help: :lipsealed: )
https://www.capital.gr/forum/gotomessag ... id=6536294
BIG πριν 6 ώρες
7 ψήφοι
χαχαχα

Ολα τα είχαμε, τον Καραμανλή χρειαζόταν η Ελλάδα τώρα ...

Με κάτι τέτοιους πέσαμε έξω - άσχετους, ανεπάγγελτους, οκνούς, παιδιά νεποτισμού και κομματικού σωλήνα - , μόνο αυτούς δεν χρειάζεται η Ελλάδα τώρα ...

Καιρός είναι να πάει να δουλέψει για πρώτη φορά στη ζωή του ...ο μικρός ...
Η ας στείλει τη σύζυγο τη Νατάσσα την γιατρό σε κάποιο νοσοκομείο ...να σκουπίζει τους διαδρόμους για να δει τι κάνουν οι γιατροί που έχουν τελειώσει ιατρικές σχολές ... στ'αλήθεια.

(Η Νατάσσα μας το έπαιξε Περιστέρα, πολύ πριν την Περιστέρα του Πινόκιο ... -εξ'ου και η ΝΔ το έπαιζαν κωφάλαλοι (ή Προκόπηδες αν το προτιμάτε) όταν ο Αλέξης διόρισε την άσχετη Περιστέρα στο ΕΜΠ! - συνάδελφοι στην απάτη είναι)
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#591030 'Ημουν σίγουρος ότι θα υπήρχε αναφορά στο συγκεκριμένο σχόλιο, όμως δεν έκανα disclaimer επί τούτου.

Εννοείται ότι κι εγώ διαφωνώ με το συγκεκριμένο κομμάτι.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#591032 Δεν έχω παράπονο. :inlove:

Βέβαια νομίζω ότι συμμεριζόμαστε ένα φετίχ για τους συγκεκριμένους σχολιαστές, όχι; :innocent:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#591033 To capital.gr χωρίς τους σχολιαστές δεν θα είχε νόημα. Για τον ίδιο λόγο που το Liberal.gr που γράφει πάνω κάτω τα ίδια είναι φοβερά βαρετό (ξέρεις εκ των προτέρων τι θα διαβάσεις).
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#591035 η φάση είναι πάντα στα σχόλια, ποιος νοιάζεται για την όποια είδηση, αυτό το έχουν καταλάβει καλά στο πρώτο θέμα όπου γίνεται η σωστή φάση
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#591036 Στο Πρώτο Θέμα η είδηση φτιάχνεται για να πυροδοτήσει τα σχόλια. Σίγουρα περνάνε κάνα 10λεπτο για να βρουν τον κατάλληλο τίτλο, οι περισσότεροι σχολιαστές διαβάζουν μόνον αυτόν. Πολλοί κιόλας είναι πληρωμένα τρολ και είναι μόνιμοι εκεί μέσα.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#591037 ναι αλλά εκεί βρίσκεται η πραγματική διασκέδαση, σε αυτό το άρρωστο παραλήρημα κάποιων ανθρώπων, φτιαχτό ή όχι έχει φοβερό γέλιο

αν και γενικά τείνω στο να πιστεύω ότι ο κόσμος είναι άρρωστος, ειδικά σαν "χρόνιος χρήστης" φόρουμ αντιλαμβάνομαι αρκετά καλά πώς ξεκινάει η όλη διαταρραχή (θα έλεγα) να θες να λες τα δικά σου , κάποιες φορές αν σέρνεις κι άλλα μέσα σου βγαίνει τελείως εκτός ελέγχου :lol: βγαίνουν πολύ σκοτεινά πράγματα από πολλούς ανθρώπους.. έχει ενδιαφέρον σαν παρατήρηση της ανθρώπινης συμπεριφοράς γενικά
Άβαταρ μέλους
By markvag
#591041
NiTse έγραψε:Θέλεις να δώσεις συγχαρητήρια στον Αντετοκούμπο και να την πεις στο Μητσοτάκη για τότε που δεν ψήφισε; Οκ δεκτόν. Τι πας και τον βάζεις μέσα στο πλαίσιο της προεκλογικης σου αφίσας προσπαθώντας να οικειοποιηθείς τι ακριβώς;;



diplomat έγραψε:@μαρκοβάγγος
Εάν ήσουν σύμβουλός της, θα πρότεινες μια τέτοια κίνηση (η οποία χαρακτηρίστηκε "ηλίθια"); :s_scratchhead



OK δεκτά αυτά..

@ διπλωμάτη: Αν ήμουν σύμβουλός της θα είχα αυτοκτονήσει. :lol:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#591042
markvag έγραψε:@ διπλωμάτη: Αν ήμουν σύμβουλός της θα είχα αυτοκτονήσει. :lol:


Στο σημείο αυτό να αναφέρω ότι η δουλειά ΔΕΝ είναι ντροπή. :lol:

Σοβαρά τώρα, οι ανάγκες βιοπορισμού μερικές φορές οδηγούν σε περίεργα μονοπάτια. :vava:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#591045
diplomat έγραψε:
markvag έγραψε:@ διπλωμάτη: Αν ήμουν σύμβουλός της θα είχα αυτοκτονήσει. :lol:


Στο σημείο αυτό να αναφέρω ότι η δουλειά ΔΕΝ είναι ντροπή. :lol:

Σοβαρά τώρα, οι ανάγκες βιοπορισμού μερικές φορές οδηγούν σε περίεργα μονοπάτια. :vava:


I know... :oops: πολύ καλά, πίστεψέ με...
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#591046 Το φαντάζομαι.

Στο συγκεκριμένο θέμα αναφέρθηκα επειδή το πρώτο μπτυχίο μου είναι διεθνολογία και πέρασα επικίνδυνα κοντά από παρόμοιες καταστάσεις. :ninja:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#591049
EDDIE_147 έγραψε:Δεν θυμάμαι αν έχει ξανατεθεί το ερώτημα.
Μπορεί κάποιος (Μαλτέζος;) να μας κάνει ταληράκια το μ-λ vs λ-μ;
Πριν χρόνια που το ψιλό είχα ψάξει, η διαφορά τους είναι η ερμηνεία μίας απόφασης της ολομέλειας του ΚΚΣΕ.

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#591053
markvag έγραψε:

@ διπλωμάτη: Αν ήμουν σύμβουλός της θα είχα αυτοκτονήσει. :lol:

Ανάλογα πώς θα το έβλεπες, αν ήταν να κάνεις σοβαρή δουλειά μπορεί και να αυτοκτονούσες

Από την άλλη αν ήταν να παίξεις ξεφτιλικια μπορεί και να το διασκεδαζες απίστευτα.

Εγώ πάντως θα πήγαινα με τα νερά της, όποια γυναίκα και αν ήταν