Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#590549 Σήμερα είχε τον Τσιπρίνιο στην ET3 και έλεγε οτι τα συστημικά μέσα προβάλλουν τον συστημικό Βαρουφάκη για να ανέβει κλέβοντας ψηφοφόρους του τσίριζα .
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#590555 Το να μπει ο yani (και γενικότερα όσο περισσότερα μικρά κόμματα) ίσως κόψει την αυτοδυναμία της νουδού.
IIRC και ο ίδιος ο yani έχει ισχυριστεί ότι περισσότερο "χαμένη" είναι η μπζήφος στη δφα για τον παραπάνω λόγο (μεταξύ άλλων).

Τα ποθροτσάνελς όμως βλέπω ότι είναι αγαπημένη συνήθεια της δφα που δεν κόβεται με τίποτα. :sorry:
Λες και δεν έχει δημιουργηθεί ντόρος απ'όταν το διεμ25 δε μπήκε ευρωβουλή για μια χούφτα ψήφους, λες και δεν υφίσταται παράσταση εισόδου στη βουλή.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#590567 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#590569 eddiet (καφέ γρήγορα για τον άοματ).

Ημιτελής ο οδηγός. :(
Λείπει απάντηση όχι στο "θα ψήφιζες νήονάτσι εκγλ. οργάνωση" -> δημιουργία γκζανά. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#590573
Anonymous Founder έγραψε:Δεν κατάλαβα, ο Μητσοτάκης δηλαδή που δεν έδωσε ποτέ εξετάσεις σε πανελλήνιες, πώς διορίστηκε αμέσως μετά και σε καλές θέσεις; Θα πρέπει να είχε πολύ καλούς βαθμούς, δεν εξηγείται διαφορετικά...


Εγώ πάντως που τελείωσα με 8,33 το μεταπτυχιακό, όντας πλέον εις εκ των άριστων, στην πρώτη μου δουλειά αμέσως μετά (δούλευα και πριν, αλλά δεν μετράει ως μη άριστος) έπαιρνα 641 ολόκληρα ευρώ καθαρά. :inlove: Είμαι σίγουρος πως ο κος. Μητσοτάκης έπαιρνε αντίστοιχο μισθό στη θέση που πήρε αμέσως μετά την ολοκλήρωση του μεταπτυχιακού του, αλλά η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω πως αμείβονται οι διευθυντές σε επενδυτικά τμήματα μεγάλων τραπεζών... :hmmm:



224v έγραψε:Η διατρεβλωσή είναι κανόνας εδω μέσα. Μίλησε κανένας για φτωχούς που δεν πρέπει να σπουδάζουν?. Μίλησα για αυτούς που εισάγονται με 4 η 5 πχ. και μετά με τερτιπια μεταγράφονται σε τοπ σχολές και παραμενουν αλλα 10 χρόνια μέχρι που σπρώχνοντας παίρνουν δίπλωμα. Δεν πιστεύω να μην ξέρετε τέτοιες περιπτώσεις, στο περιβάλλον σας.
Στους Πολ.Μηχανικους, κάθε νέα φουρνιά άτυπα τους ζητάνε να πουν αν έκαναν φροντιστήρια και από πιο μέρος κατάγονται. Τα περισσότερα παιδιά είναι από επαρχία και διαβάζουν μόνα τους. Έχουν δε ήθος ζηλευτό. Εκείνα δε που έρχονται από μεταγραφή κλπ με δικαιολογίες νόμιμες, αλλά με βαθμούς στις πανελλήνιες της πλάκας, καταλήγουν σε μακρόβιες σπουδες... Και πτυχίο στο 5. Πιστεύω όλοι καταλαβαίνουν τι σημαίνει αυτό. Για το μέλλον τους.

.


Εγώ πάντως μία περίπτωση που γνωρίζω αποφοίτησε από τη σχολή των ΤΕΙ Θεσ/νίκης που μπήκε με τη δεύτερη. Πήρε πτυχίο με 5,3 (κλαίγοντας στους καθηγητές σε κάθε εξεταστική - έχω άρρωστη τη μάνα μου και δεν διάβασα, βάλτε μου ένα 5 να περάσω σας παρακαλώ, ή κάτι τέτοιο) και τώρα είναι μεγαλοπιασμένος εκεί που είναι... Είμαι σίγουρος πως το ότι είναι χωμένος με μητροπολίτες και κόμματα δεν έχει καμία σχέση... Μία άλλη περίπτωση αριστούχου πτυχιούχου ιατρικής που "γράφτηκε" στο "πανεπιστήμιο" της Πρίστινα (μιας και στις πανελλήνιες ούτε το όνομά του δεν ήξερε να γράφει με σωστή ορθογραφία - και δεν υπερβάλλω) λίγα 24ωρα πριν αρχίσουν οι ΝΑΤΟϊκοί βομβαρδισμοί και μετά πήρε το πτυχίο της ιατρικής στο ΑΠΘ με άριστα, επίσης δεν θεωρώ πως έχει σχέση με το ότι και οι δύο γονείς του ήταν καθηγητές στην ίδια σχολή (και μάλιστα ο πατέρας του με πλούσια δράση καταδότη σε άλλες εποχές)... Δυστυχώς, αυτοί είναι οι "άριστοι" για τους οποίους μιλάμε για όποιον δεν το έχει καταλάβει...

Και φυσικά, ο "αρχι-άριστος" Κούλης, δεν έφτασε εκεί που είναι, ούτε πήρε ως πρώτη δουλειά μία θέση με αποδοχές εκατοντάδων χιλιάδων ευρώ το χρόνο επειδή ήταν πολύ καλός... όσο κι αν θέλει να μας πείσει γι' αυτό...










GTS έγραψε:NΔ με Κουλη είναι άλλο κομμα.


:s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl

Καλό... Η βασική διαφορά που βλέπω εγώ είναι πως έχει πάρει τα άσχημα της παλιάς ΝΔ και τα έχει μεγενθύνει, αλλά ΟΚ, σε 15 μέρες θα είναι πρωθυπουργός, θα τον ευχαριστηθούμε! :inlove:

GTS έγραψε:Ο Κουλης θα κανει σημαντικες μειωσεις. Αν περιορισει το κοστος των μετακλητών


Να σημειώσω εδώ πως ο Κούλης ως υπουργός είχε πάνω από 60 μετακλητούς (το ότι ήταν όλοι βαφτιστήρια ή συγγενείς είμαι σίγουρος πως ήταν τυχαίο, ήταν όλοι οι καταλληλότεροι για τις θέσεις τους). :inlove: Είμαι σίγουρος πως τώρα θα περιορίσει αυτές τις θέσεις και πως το οικονομικό πρόβλημα της Ελλάδας είναι κατά βάση οι 100-200 μετακλητοί - βύσματα και το ότι τα υψηλά εισοδήματα πληρώνουν 45% φόρο... :s_shout :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#590608
Asimov έγραψε:Εικόνα

ποιο είναι το πλάνο της ανταρσύας εκτός εε;
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#590609 Off topic [Admin]
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#590621 Μετά τα όσα είχα γράψει οταν έσκασε η υπόθεση Λοίζου, ακόμα και αν υπάρχουν διαφορές στις 2 περιπτώσεις, επανέρχομαι (σύμφωνα με τη δική μου συνείδηση) και για τη Μοροπούλου :



:rant:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#590623 Το κωμικό είναι πως την πάτησαν και αυτοί, πράγμα που δείχνει πως:
-Ουδείς έχει ανοσία στις άγαμες θυγατέρες
-Ισχύει απολύτως στην ελληνική πολιτική το "εκεί που είσαι ήμουνα κι εκεί που πάω θα'ρθεις".
:lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#590642 Τελικά δεν θα γίνει debate, άρα ούτε θα γελάσουμε, ούτε θα πλήξουμε. Εντυπωσιακό σίγουρα, γιατί νομίζω είναι η πρώτη φορά; Λογικό επίσης, αφού πλην ΣΥΡΙΖΑ, οι άλλοι σίγουρα δεν το θέλουν. Οπότε βρέθηκε μια ηλίθια δικαιολογία για να μην γίνει και τέλος. Καλύτερα, δεν αφορά παρά ελάχιστους.
https://www.efsyn.gr/politiki/ekloges/e ... y-ntimpeit
Άβαταρ μέλους
By elteo
#590644 Μα και με την μορφή που γίνονταν fail ήταν. Παράλληλοι μονόλογοι.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#590645 Ακριβώς. Το μόνο που είναι αξιοσημείωτο είναι η προσπάθεια αποφυγής του από πλευράς ΝΔ, γιατί ξέρουν πως δεν "το έχει" ο πρόεδρός τους. Όχι πως θ' άλλαζε κάτι, αλλά δεν υπάρχει και λόγος να κάνεις οτιδήποτε δεν σε συμφέρει...
Άβαταρ μέλους
By theo13
#590646
dimitrisB έγραψε:Μετά τα όσα είχα γράψει οταν έσκασε η υπόθεση Λοίζου, ακόμα και αν υπάρχουν διαφορές στις 2 περιπτώσεις, επανέρχομαι (σύμφωνα με τη δική μου συνείδηση) και για τη Μοροπούλου :



:rant:

Μοροπούλου: "Δεν την έπαιρνα εγώ τη σύνταξη, εκείνοι μου την έδιναν"
https://www.news247.gr/ekloges/moropoyl ... 64745.html

Είδατε που τσάμπα την κατηγορούν την γυναίκα;;

.
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#590647 Καλά ρε πστ μου ένας άριστος απόφοιτος του Κολλεγίου και του Χαρβαρντ, πρώην CEO κλπ δεν μπορεί να αντιμετωπίσει έναν άπλυτο πρόεδρο δεκαπενταμελούς?? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#590648 Εικόνα

Παιδουλίνια διακρίνω ένα άλγος για νόμιμαι και άρα ηθικαί δραστηριότηται;