Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#560298
georgetz έγραψε:Λεει οτι τα έκαναν τρις-χειρότερα αντί για χειρότερα, πως το διάβασες έτσι βρε παιδί μου...

Επίσης, υποτίθεται οτι ο ελληνικός λαός (που δεν αναφέρεται σε κανένα ποστίδιο τελευταίως, για όλα φταίνε οι κυβερνήσεις , που τις εξελέγει κάποιος απο τον Άρη λογικά...) τιμώρησε τα 2 κόμματα στις προηγούμενες αναμετρήσεις και στις 2 τελευταίες
έδωσε την ευκαιρία σε νέα πρόσωπα ( :s_laughat ) , αμόλυντα ( :s_laughat ) κ ικανά ( :s_laughat ) να βγάλουν τη χώρα απο το τέλμα , να καταπολεμήσουν τη διαφθορά των καρτέλ καυσίμων (ο γιατρός του ΣΡΖΑ), να πάει ο μισθός στα 751 , να σταματήσουν τα μαγκάλια της κρίσης κλπα.

βγήκαμε απο τα μνημόνια, εντάξει.



κλασικο στρουμφακι.
ολα σου τα ποστ ειναι καρμπον.

λες λες λες και τελικα τιποτε δεν λες.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#560299 @georgetz
Εσύ πως το διάβασες; Το ότι είναι ο ΣΥΡΙΖΑ χειρότερος, δεν σημαίνει πως θα ψηφίσεις ΝΔ.
Απλό είναι, αλλά μάλλον όχι για όλους.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#560303 Ποπολάρε τι ίνφο;
Μια ερώτηση είναι για το τι πιστεύεις.
Αν δεν υπήρχαν περιορισμοί λόγω κατοχικών δυνάμεων πιστεύεις ότι ο Τσίπρας θα διόριζε ότι έβρισκε μπροστά του;
Βάλε μου μια διαβάθμιση:
- θα διόριζε τουλάχιστον όσους ο Ραφηνάρχης;
- θα διόριζε τους μισούς;
- θα διόριζε μόνο όσους χρειαζόταν το δημόσιο --> σεβασμός στο δημόσιο χρήμα

Είναι απλή η ερώτηση νομίζω.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#560308
Anonymous Founder έγραψε:Εσύ πως το διάβασες; Το ότι είναι ο ΣΥΡΙΖΑ χειρότερος, δεν σημαίνει πως θα ψηφίσεις ΝΔ.


Το ζουμί*. Το πιθανότερο βέβαια είναι ότι, ΕΙΔΙΚΑ επειδή διαφαίνεται η δημιουργία του παραπάνω κλίματος, ο εδουάρδος και λοιπές ακατονόμαστες δυνάμεις ΔΕΝ θα μπζηφίσουν νουδού.

Just a hunch of mine.

*Edit, btw, δεν θεωρώ ότι οι αδιάβαστοι ήταν χειρότεροι από τα άριστα παιδιά. Λεπτομέρεια.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#560312 Διπλωμάτη εδώ πιάνεσαι αδιάβαστος.

Αυτή τη στιγμή και τα δυο μεγάλα κόμματα έχουν δημιουργεί ένα κλίμα hyper πόλωσης με αποτέλεσμα κομματοφρουροί πάσας απόχρωσης να μολογάνε χωρίς ξύλο 'δεν θεωρώ ότι η δική μου ομαδάρα παίζει καλή μπάλα, αλλά θα την ψηφίσω για να μη βγει ο απέναντι'.

Οπότε το ερώτημα είναι ποιανού τον Καρανίκα θέλουμε να βλέπουμε διορισμένο. :s_roses

Αυτό είναι και το ρεζουμέ του φορουμακίου για όποιον διαβάζει τα πολιτικά τοπικά.

Είναι ακόμα νωρίς αλλά φοβάμαι ότι τα μικρά κόμματα (από Μπομπολοποτάμη και κάτω) θα δυσκολευτούν πάρα πολύ στις επερχόμενες εκλογές.
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#560313
EDDIE_147 έγραψε:Ποπολάρε τι ίνφο;
Μια ερώτηση είναι για το τι πιστεύεις.
Αν δεν υπήρχαν περιορισμοί λόγω κατοχικών δυνάμεων πιστεύεις ότι ο Τσίπρας θα διόριζε ότι έβρισκε μπροστά του;
Βάλε μου μια διαβάθμιση:
- θα διόριζε τουλάχιστον όσους ο Ραφηνάρχης;
- θα διόριζε τους μισούς;
- θα διόριζε μόνο όσους χρειαζόταν το δημόσιο --> σεβασμός στο δημόσιο χρήμα

Είναι απλή η ερώτηση νομίζω.


δεν ξερω, δυσκολη ερωτηση.

θα ηθελα να απαντησω αναμεσα στο 2 και το 3 αλλα ειναι κατι το οποιο δεν μπορω να αξιολογησω.

σιγουρα δεν ειμαι απο αυτους που λενε την επικη ατακα : ολοι ιδιοι ειναι.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#560337
EDDIE_147 έγραψε:Είναι ακόμα νωρίς αλλά φοβάμαι ότι τα μικρά κόμματα (από Μπομπολοποτάμη και κάτω) θα δυσκολευτούν πάρα πολύ στις επερχόμενες εκλογές.


Και αυτός είναι και ο λόγος της πόλωσης που δημιουργούν οι δύο "μεγάλοι" Σύριζα - ΝΔ. Γιατί στην τωρινή βουλή με 6-7 κόμματα (έχω χάσει λίγο το μέτρημα, αλλά ΟΚ), αυτοί οι μικροί "έκλεψαν" έδρες από τους μεγάλους. Και επειδή ΚΑΙ οι δύο πιστεύουν πως θα κερδίσουν τις εκλογές, θέλουν να μην επαναληφθεί το ίδιο σενάριο με τη νέα βουλή. Το δευτερόλεπτο που κάποιος από τους δύο θα καταλάβει πως χάνει τις εκλογές, θα δούμε "ανοίγματα προς τα μικρότερα κόμματα" :s_wink

Τώρα, η δική μου πρόβλεψη είναι πως αν ο Τσίπρας έχει στη διάθεσή του λίγο χρόνο ακόμα θα τον κάνει μια χαψιά ΚΑΙ τον Κούλη, όπως έκανε τους πρώην δικούς του της ΛΑΕ και τώρα τον Καμμένο.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#560340 Ρουφάω με τη μπουρού τις πληροφορίες περί ακραίας πόλωσης, αλλά δε μου αρέσει ένα τέτοιο σενάριο.

Με το μικρό μου το μυαλό, τί θα ήταν καλό να γίνει πολιτικά στη χώρα των ελ:
-Eκλογές όσο το δυνατόν αργότερα (aka στην ώρα τους). Να κινήσουμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μια κανονική εκλογική διαδικασία με το πέρας 4ετίας.
-Μη αυτοδυναμία του πρώτου, με βλέμμα σε ευρύτερους σχηματισμούς και γενικότερη συνεννόηση. Ανταλλαγή caravictorαίων με βουλτεπσέους δεν οδηγεί πουθενά.
-Εισαγωγή αναλογικού συστήματος για πολλούς κα ευνόητους λόγους, πράγμα που επίσης ενισχύει τις συνεργασίες.

:s_roses
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#560344
popolaros έγραψε:
EDDIE_147 έγραψε:Ποπολάρε τι ίνφο;
Μια ερώτηση είναι για το τι πιστεύεις.
Αν δεν υπήρχαν περιορισμοί λόγω κατοχικών δυνάμεων πιστεύεις ότι ο Τσίπρας θα διόριζε ότι έβρισκε μπροστά του;
Βάλε μου μια διαβάθμιση:
- θα διόριζε τουλάχιστον όσους ο Ραφηνάρχης;
- θα διόριζε τους μισούς;
- θα διόριζε μόνο όσους χρειαζόταν το δημόσιο --> σεβασμός στο δημόσιο χρήμα

Είναι απλή η ερώτηση νομίζω.


δεν ξερω, δυσκολη ερωτηση.

θα ηθελα να απαντησω αναμεσα στο 2 και το 3 αλλα ειναι κατι το οποιο δεν μπορω να αξιολογησω.

σιγουρα δεν ειμαι απο αυτους που λενε την επικη ατακα : ολοι ιδιοι ειναι.


Ακριβως γιατι ισχυει το τελευταιο και οπως γνωριζεις τα τρολακια εδω μεσα ειναι πολλα και τα λεφτα ακομα περισσοτερα μια φιλικη συμβουλη απο μενα: πριν απαντησεις ρωτας: τι ψηφισες αγαπη μου τις προηγουμενες φορες?
Τι σκεφτεσαι να ψηφισεις στις επομενες?
Και μετα απαντας. Να απαντησεις πχ σε εναν τυπο που εχει ψηφισει ΝΔ ή ΠΑΣΟΚ και μαλιστα προτιθεται να τους ψηφισει ξανα, για τους διορισμους στο δημοσιο (τους οποιους ειχαν αναγαγει σε επαγγελμα) καταλαβαινεις οτι δεν εχει νοημα αλλα η ερωτηση ειναι εκ του πονηρου.
Γιατι οταν πχ στο αλλο τοπικο μου την πεφτει ο μπαγιερν για το πεναλτι που εδωσαν στην ΑΕΚΑΡΑ ξερω οτι ο μπαγιερν ειναι γαυρος και δεν ρωταει απο ενδιαφερον για την.... εξυγιανση του ποδοσφαιρου. Απλα πραγματα. :rtfm:
Και κυριως αδερφια μην ντρεπεστε. :whistlink: Μυστικη ειναι η ψηφος αλλα εδω μεσα τα λεμε ολα. :)
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#560348 Θεωρώ δύσκολο να πέσει η Κυβέρνηση, όλο και κάποιοι θα βρεθούν από Ποτάμι-ΚΙΝΑΛ-ΑΝΕΛ να υπερψηφίσουν.

Ο Καμμένος έκανε μια ύστατη προσπάθεια να ξαναμπεί στην Βουλή, δείχνοντας στους ψηφοφόρους του ότι έχει πολιτική συνέπεια. Μπορεί και να του βγει.

Εξαιρετική η επιλογή του Ναυάρχου Αποστολάκη για την θέση του ΥΕΘΑ. Μετά την αποστρατεία του, προβλέπω για την θέση του Α/ΓΕΕΘΑ τον Στρατηγό Στεφανή (μαχίμι τρελό), αν και ίσως τσινίσει η ΠΑ, καθώς έχει να δει Α/ΓΕΕΘΑ από το 2011.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#560353
popolaros έγραψε:
georgetz έγραψε:Λεει οτι τα έκαναν τρις-χειρότερα αντί για χειρότερα, πως το διάβασες έτσι βρε παιδί μου...

Επίσης, υποτίθεται οτι ο ελληνικός λαός (που δεν αναφέρεται σε κανένα ποστίδιο τελευταίως, για όλα φταίνε οι κυβερνήσεις , που τις εξελέγει κάποιος απο τον Άρη λογικά...) τιμώρησε τα 2 κόμματα στις προηγούμενες αναμετρήσεις και στις 2 τελευταίες
έδωσε την ευκαιρία σε νέα πρόσωπα ( :s_laughat ) , αμόλυντα ( :s_laughat ) κ ικανά ( :s_laughat ) να βγάλουν τη χώρα απο το τέλμα , να καταπολεμήσουν τη διαφθορά των καρτέλ καυσίμων (ο γιατρός του ΣΡΖΑ), να πάει ο μισθός στα 751 , να σταματήσουν τα μαγκάλια της κρίσης κλπα.

βγήκαμε απο τα μνημόνια, εντάξει.



κλασικο στρουμφακι.
ολα σου τα ποστ ειναι καρμπον.

λες λες λες και τελικα τιποτε δεν λες.


Όχι τόσα πολλά επιχειρήματα Ποπολάρε , με το μαλακό :lol:

Αν οι προσβολές είναι ο μοναδικός σου τρόπος έκφρασης εδω μέσα , όπως κ άλλων που παρατηρώ, ίσως χρειάζεσαι λίγη χαλάρωση , να δεις κάτι ευχάριστο, εύθυμο, αστείο.

Μπορείς να δεις Λαζόπουλο π.χ
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#560364
junior gt έγραψε:
popolaros έγραψε:
EDDIE_147 έγραψε:Ποπολάρε τι ίνφο;
Μια ερώτηση είναι για το τι πιστεύεις.
Αν δεν υπήρχαν περιορισμοί λόγω κατοχικών δυνάμεων πιστεύεις ότι ο Τσίπρας θα διόριζε ότι έβρισκε μπροστά του;
Βάλε μου μια διαβάθμιση:
- θα διόριζε τουλάχιστον όσους ο Ραφηνάρχης;
- θα διόριζε τους μισούς;
- θα διόριζε μόνο όσους χρειαζόταν το δημόσιο --> σεβασμός στο δημόσιο χρήμα

Είναι απλή η ερώτηση νομίζω.


δεν ξερω, δυσκολη ερωτηση.

θα ηθελα να απαντησω αναμεσα στο 2 και το 3 αλλα ειναι κατι το οποιο δεν μπορω να αξιολογησω.

σιγουρα δεν ειμαι απο αυτους που λενε την επικη ατακα : ολοι ιδιοι ειναι.


Ακριβως γιατι ισχυει το τελευταιο και οπως γνωριζεις τα τρολακια εδω μεσα ειναι πολλα και τα λεφτα ακομα περισσοτερα μια φιλικη συμβουλη απο μενα: πριν απαντησεις ρωτας: τι ψηφισες αγαπη μου τις προηγουμενες φορες?
Τι σκεφτεσαι να ψηφισεις στις επομενες?
Και μετα απαντας. Να απαντησεις πχ σε εναν τυπο που εχει ψηφισει ΝΔ ή ΠΑΣΟΚ και μαλιστα προτιθεται να τους ψηφισει ξανα, για τους διορισμους στο δημοσιο (τους οποιους ειχαν αναγαγει σε επαγγελμα) καταλαβαινεις οτι δεν εχει νοημα αλλα η ερωτηση ειναι εκ του πονηρου.
Γιατι οταν πχ στο αλλο τοπικο μου την πεφτει ο μπαγιερν για το πεναλτι που εδωσαν στην ΑΕΚΑΡΑ ξερω οτι ο μπαγιερν ειναι γαυρος και δεν ρωταει απο ενδιαφερον για την.... εξυγιανση του ποδοσφαιρου. Απλα πραγματα. :rtfm:
Και κυριως αδερφια μην ντρεπεστε. :whistlink: Μυστικη ειναι η ψηφος αλλα εδω μεσα τα λεμε ολα. :)



η κοντρα ειναι:
πραγματικες προσληψεις μητσοτακεικου vs πιθανες προσληψεις Συριζα και βγαινει και διπλο το ματσακι.
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#560368 Οχι η κοντρα ειναι πως οποιος σχει ψηφισει στο παρελθον ΝΔ ή ΠΑΣΟΚ εστω και μια φορα και προτιθεται να ψηφισει στις επομενες εκλογες, δε δικαιουται να ρωταει και να θετει θεμα για προσληψεις. Πες κατι αλλο βρε αδερφε. Πες για τη Μακεδονια ξερω γω. Ωχ ουτε και γι'αυτο δικαιουται να ρωταει και να θετει θεμα. Πες για τις μιζες. Μιζες ειπα? Ωχ ουτε και γι'αυτο.
Ε πες για τον Καρανικα στο φιναλε αμα δε σου βγαινει τιποτε αλλο... :s_laughat
Υγ. : δεν αναφερομαι σε σενα Χαρη βεβαια. Γενικα μιλαω.
Τελευταία επεξεργασία από junior gt και 13 Ιαν 2019, 20:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά