Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#561398 Ναι ΟΚ το ΧΑ ήταν ακραίο παράδειγμα για το οτιδήποτε.
Ζητώ συγνώμη.

Ζήτα συγνώμη kyr.
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#561400 Συγνώμη
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#561401 Μόνο ένας πανυβλακας θα σκεφτόταν να ψηφίσει ΧΑ.
Δεν νομίζω να έχουμε τόσο βλάκες εδώ μέσα εντυ, προς θεού δλδ
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#561404 Εσείς δηλαδή πιστεύετε ότι έχουμε 7% ναζιστες....
Δεν σας περνάει από το μυαλό ότι κάποιοι ψηφίζουν ΧΑ σαν αντίδραση.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#561405 Εκτός του ότι έχουμε σεβαστό ποσοστό ναζιστών, νομίζω η λέξη πανυβλακας είναι αρκούντως ικανή για να περιγράψει αυτούς που ψηφίζουν ΧΑ.
Ειδικά μετά τα όσα έχουν βγει στο φως για δαύτους.

Πες εντυ
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#561406
kyr80 έγραψε:Εσείς δηλαδή πιστεύετε ότι έχουμε 7% ναζιστες....
Δεν σας περνάει από το μυαλό ότι κάποιοι ψηφίζουν ΧΑ σαν αντίδραση.

Υπαρχουν και αλλα κομματα για να αντιδρασει καποιος.

Μετα απο ολα αυτα που εγιναν, μετα απο τοσα χρονια, ναι! Οποιος τους ψηφιζει τους πιστευει!
Άβαταρ μέλους
By VPap
#561407
kyr80 έγραψε:Εσείς δηλαδή πιστεύετε ότι έχουμε 7% ναζιστες....
Δεν σας περνάει από το μυαλό ότι κάποιοι ψηφίζουν ΧΑ σαν αντίδραση.


Οχι. Όποιος έχει ψηφίσει έστω και μία φορά ΧΑ είναι μπετόβλακας και δεν αξίζει το οξυγόνο που αναπνέει.

Ευτυχώς δεν έχουμε τέτοιους εδώ μέσα!
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#561408 Η ψήφος στο συγκεκριμένο "κόμμα" παίδες ΔΕΝ έχει καμία δικαιολογία και αποτελεί, μεταξύ των άλλων, ασέβεια προς τους νεκρούς της χώρας.
Οι διάφοροι που το έχουν ψηφίσει ενώ "δεν είναι ακροδεξιοί", είναι κανονικότατοι υποστηρικτές του περιθωρίου.

Για την ουσία της αποχής/λευκοακύρων καταλαβαίνουμε όλοι το επιχείρημα ότι στηρίζονται οι κομμάτοντογκς.
Το θέμα όμως είναι ότι πρέπει να τα 'χεις καλά και με τη συνείδησή σου, πράγμα το οποίο δεν επιτρέπει να επαναλάβεις το ίδιο λάθος. Το δις, τρις κοκ. εξαμαρτείν...

Προσωπικά τοποθετούμαι στον παρακάτω χώρο:

Εικόνα
Αντίστοιχο, ή έστω και κοντινό κόμμα αγνοείται, άρα οι επιλογές επίσης αγνοούνται.
Πείτε μου τώρα ότι είμαι λάθος που ψήνομαι για κιούσεια μπάνια, να ζητήσω κι εγώ συγγνώμη. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#561409 Για πείτε εσείς ρε τρισμεγιστοι και πανσοφοι. Κριτές των πάντων. Που είναι μάλιστα και πανιβλακας οποίος δε συμφωνεί μαζί σας.
Για μένα είναι η μέγιστη ξεφτίλα του πολιτικού συστήματος να πρέπει να συνυπάρξουν στην βουλή με τα ναζιστοπουλα, τα καμάρια οι βουλευτές μας. Και δεν πιστεύω ότι έχουμε πάνω από 1‰ ναζιστες στην Ελλάδα.
Άβαταρ μέλους
By VPap
#561411
kyr80 έγραψε:Που είναι μάλιστα και πανιβλακας οποίος δε συμφωνεί μαζί σας.


Τα μπλέκεις λίγο. Μπετόβλακας είναι όποιος ψηφίζει/ψήφισε ΧΑ. Δεν είναι δύσκολο. :roll:
Άβαταρ μέλους
By King Alexander
#561414 Όπως και να έχει, σε Δημοκρατία πρέπει να ψηφίζουμε, η αποχή είναι απαράδεκτη, το υποστηρίζω ανέκαθεν σε όσους θέλουν να έχουν το άλλοθι ότι " δεν ψήφισα άρα δεν φέρω ουδεμία ευθύνη για την πολιτική κατάσταση στην χώρα".
Επίσης, προς θεού, όχι άκυρο η λευκό. Τόσα κόμματα υπάρχουν!
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#561417
diplomat έγραψε:Η ψήφος στο συγκεκριμένο "κόμμα" παίδες ΔΕΝ έχει καμία δικαιολογία και αποτελεί, μεταξύ των άλλων, ασέβεια προς τους νεκρούς της χώρας.
Οι διάφοροι που το έχουν ψηφίσει ενώ "δεν είναι ακροδεξιοί", είναι κανονικότατοι υποστηρικτές του περιθωρίου.

Για την ουσία της αποχής/λευκοακύρων καταλαβαίνουμε όλοι το επιχείρημα ότι στηρίζονται οι κομμάτοντογκς.
Το θέμα όμως είναι ότι πρέπει να τα 'χεις καλά και με τη συνείδησή σου, πράγμα το οποίο δεν επιτρέπει να επαναλάβεις το ίδιο λάθος. Το δις, τρις κοκ. εξαμαρτείν...

Προσωπικά τοποθετούμαι στον παρακάτω χώρο:

Εικόνα
Αντίστοιχο, ή έστω και κοντινό κόμμα αγνοείται, άρα οι επιλογές επίσης αγνοούνται.
Πείτε μου τώρα ότι είμαι λάθος που ψήνομαι για κιούσεια μπάνια, να ζητήσω κι εγώ συγγνώμη. :iconcool:

βρήκα το σχετικό τεστ που είχα κάνει τελευταία φορά στη ζωή μου το '11 :lol:


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#561425 Εικόνα
:( :( :(

Κατρακύλα

Ετυμολογία
κατρακύλα < κατρακυλώ + -α < ελληνιστική κοινή κατακυλίω < κατά + κυλίω

Ουσιαστικό θηλυκό
το να πέφτει κάποιος κυλώντας απότομα από ένα υψηλότερο επίπεδο σ' ένα χαμηλότερο (μεταφορικά) πτώση ή μείωση

Συνώνυμα
κατρακύλημα
κατρακύλισμα

Πηγή: βικιλεξικό.