Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Serf
#621831
Anonymous Founder έγραψε:Δεν βάφει το μαλλί πλέον μάλλον. Μια χαρά φαίνεται ο άνθρωπος, και μπράβο του. Η παχυσαρκία είναι επικίνδυνη για την υγεία.
Κι εμένα μια χαρά μου φαίνεται πλέον. Το πρόσωπο του δεν ειναι υπερβολικά αδυνατισμένο/σκελετωμενο ώστε να παραπέμπει σε κάποιο θέμα υγείας.

< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#621858 :help: :help: :help: :help: :help: :help:


Θέλω να πιστεύω πως δεν θα το δούμε αυτό...

«Κάποιοι ρίχνουν το όνομα γιατί θέλουν να το κάψουν» είναι η κυρίαρχη εκτίμηση.

Ειλικρινά θέλω πολύ να το πιστέψω αυτό...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#621860 Καλύτερα να μείνουμε στο Προκόπη. Γιατί αυτοί που προτείνονται προσβάλλουν τον θεσμό του Προέδρου της Ελληνικής Δημοκρατίας.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#621864
elteo έγραψε:Καλύτερα να μείνουμε στο Προκόπη. Γιατί αυτοί που προτείνονται προσβάλλουν τον θεσμό του Προέδρου της Ελληνικής Δημοκρατίας.


Ιδίως ο Μπένυ, προσβάλλει το ανθρώπινο είδος με την ύπαρξή του... :help:
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#621905 Ξεκάθαρες αποστάσεις κρατούν οι ΗΠΑ στις διαφορές της Αθήνας με την Άγκυρα, επιβεβαιώνοντας πως το ταξίδι του Κυριάκου Μητσοτάκη στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού δεν επέφερε ουσιαστικά κανένα όφελος για τη ελληνική πλευρά.

Όπως μετέδωσε ο ανταποκριτής του ΑΝΤ1 στις ΗΠΑ, Θανάσης Τσίτσας —στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του σταθμού—, το Στέιτ Ντιπάρτμεντ δεν επιβεβαιώνει τα δημοσιεύματα μερίδας ελληνικών ΜΜΕ περί διαμεσολαβητικής προσπάθειας των ΗΠΑ στις ελληνοτουρκικές διαφορές, το προσεχές διάστημα με πρωταγωνιστή τον επικεφαλής της αμερικανικής διπλωματίας, Μάικ Πομπέο.

https://www.efsyn.gr/politiki/exoteriki ... da-toyrkia

ουτε ενα σωστο ψεμα δεν μπορει να πει πια ο σκαι
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#621940 Ακούγοντας τα όσα είπε χθες στον αέρα τηλεοπτικού καναλιού ο μέγας και πολύς Άδωνις Γεωργιάδης για τους πρόσφυγες, την ώρα που πνίγονταν στα κύματα του Ιονίου, δεν μένει απλά με ανοιχτό το στόμα. Πάει τη σκέψη του ένα βήμα παρακάτω. Σκέπτεται πως σε αυτή τη χώρα η ανοχή μας απέναντι στην καφρίλα, απέναντι στο διχαστικό λόγο, στη ισοπέδωση, στο λαϊκισμό είναι προφανώς λάστιχο.
Λίγους μήνες πριν κληθήκαμε να αποφασίσουμε ποιος θέλουμε να μας κυβερνήσει. Με ένα συνολικό σχέδιο μιντιακής πλύσης εγκεφάλου, που κράτησε χρόνια, παρουσιάστηκε ως φωτεινή διέξοδος στα προβλήματα μας μια νέου τύπου φιλελεύθερη παράταξη, απαλλαγμένη από κακοδαιμονίες του παρελθόντος. Ένα αναγεννημένο, μοντέρνο υποτίθεται, κόμμα του 2020 και όχι η παράταξη που ευθύνεται για το 50% των δεινών μας. Την άλλη που ευθύνεται για το υπόλοιπο 50 την έχει στείλει το εκλογικό σώμα σε μονοψήφια νούμερα εδώ και καιρό. Το επιτελικό κράτος ερχόταν… Όμως όλη αυτή η εικόνα του σύγχρονου, του απαλλαγμένου από βαρίδια και παθογένειες κατέρρευσε τόσο σύντομα, τόσο ηχηρά, τόσο εντυπωσιακά.
Όσο και αν ο Πρωθυπουργός θα προσπαθεί να πείσει για το ”νέο” του πράγματος, τόσο ένας τύπος σαν τον Άδωνι Γεωργιάδη, τον πρώην τηλεβιβλιοπώλη-σόουμαν τριτοκλασάτων καναλιών, στο ρόλο του αντιπροέδρου του μεγαλύτερου ελληνικού κόμματος, θα λέει αφοπλιστικά στο γυαλί τη στιγμή που τα πτώματα θα πλέουν στα ελληνικά νερά: «Σκεφτείτε πόσο καλά προετοιμασμένοι είναι (σ.σ. οι πρόσφυγες που κινδυνεύουν) που γνώριζαν ότι λειτουργεί και το 112 και πήραν τηλέφωνο. Έχουμε πέσει θύματα ομαδικής προσπάθειας αλλοίωσης της χώρας αλλά θα το αντιμετωπίσει η κυβέρνηση!».

Τι στα αλήθεια δεσμεύει έναν πρωθυπουργό μετά από μια τέτοια τερατώδη δήλωση να στείλει μια για πάντα αυτόν τον άνθρωπο στο σπίτι του; Προφανώς όλα αυτά που θα προκληθούν μετά και η βεβαιότητα πως τίποτε δεν άλλαξε. Πως πίσω από το επίπλαστο φωτεινό θα υπάρχει πάντα το πιο βαθύ σκοτάδι.

Read more at: https://parallaximag.gr/parallax-view/t ... n-anthropo
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#621943 εδω πεθανε και ο τελευταιο μαρτυρας στο noor1
το noor1 ξαφνικα αρχισε και αυτο να περνει κληση

και εσυ περιμενεις να διωξει τον αδωνι?
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#621950
popolaros έγραψε:Εικόνα


περιεργο...η οικοδομικη δραστηριοτητα ειναι ανεβασμενη οπως λενε τα μμε εδω και μηνες,υπαρχει πλεον καλη ψυχολογια στην αγορα,αλλα προσλαμβανονται λιγοτεροι σε επιπεδα 2015,ενω τα προηγουμενα 2-3 χρονια ηταν αυξητικη?
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#621962 Εγώ απορώ που τη βρήκαν την αισιοδοξία για τα οικονομικά.
Γιατι δύο πιθανότητες υπάρχουν.Ή μας λένε ψέματα ή όντως είναι αλήθεια.Στη δεύτερη περίπτωση όμως προφανώς και τα κατάφερε ο ΣΥΡΙΖΑ γιατί η ΝΔ πως πρόλαβε σε 3 μήνες και τα έφτιαξε όλα?
Λέω κάτι παράλογο?

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#621964
kostis20 έγραψε:Εγώ απορώ που τη βρήκαν την αισιοδοξία για τα οικονομικά.
Γιατι δύο πιθανότητες υπάρχουν.Ή μας λένε ψέματα ή όντως είναι αλήθεια.Στη δεύτερη περίπτωση όμως προφανώς και τα κατάφερε ο ΣΥΡΙΖΑ γιατί η ΝΔ πως πρόλαβε σε 3 μήνες και τα έφτιαξε όλα?
Λέω κάτι παράλογο?

< A3003 >


Κωστη τιποτα δεν εχει φτιαχτει,απλα τα μμε προσπαθουν να δειξουν ενα κλιμα αισιοδοξιας,διαδιδωντας ψεματα οπως τα περι οικοδομικης αναπτυξης,καλυτερου κλιματος στην αγορα κλπ. Η κατασταση ειναι ακριβως ιδια πανω-κατω οπως περσυ.Δεν θα πω χειροτερη οπως εχω δειγμα απο την δουλεια μου,ή απο φιλους γνωστους με εστιαση/ρουχισμο,μπορει και να ειναι απλα κατω σε τζιρο οι δικοι μου γνωστοι.
Εαν αρχισει ο οικοδομικη αναπτυξη,θα το καταλαβω πολυ νωριτερα απο τον οποιοδηποτε Σκαι,λογω της δουλειας μου.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#621966 Ε προφανώς...
Πάντως τα MME δεν είναι καθόλου αντικειμενικά όντως.Ειδικα στα θέματα οικονομίας ξεχνάνε ότι 5 χρόνια κυβερνάγε ο Τσίπρας.
Όπως είχαν ξεχασει ποιοι κυβερνούσαν επί 40 χρόνια και μας χρεοκόπησαν.

< A3003 >