Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#560261 Πολλα respect απο μενα στο συντροφο Ποπολαρο. Απο τους πολυ λιγους σε αυτο το τοπικ που εχει το θαρρος της γνωμης τους, παιρνει το ρισκο των επιλογων του και αντιμετωπιζει ξεκαθαρα και με ειλικρινεια τους συνσυζητητες.
Σε αντιθεση με αλλους που αν και περισσοτερα απο τα μισα ποστς τους ειναι σε αυτο το τοπικ ή σε αλλα που εχουν σχεση με την πολιτικη, που εχουν αναγαγει σε επαγγελμα το αντισυριζα τρολλαρισμα, οταν ερχεται η ωρα για την ταμπακιερα κρυβονται σαν τις π@υτανες. :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#560262 Διπλωμάτη όταν στο παλιό φόρουμ έγραφα ακριβώς τα ίδια πράγματα, κάτι γαλάζια χουλιγκαναρια με θεωρούσαν πασοκο.

Λίγα χρόνια μετά σε τούτο δω το τιμημένο φόρουμ οι υπερασπιστές των πάσης φύσεως μουνόπaνων, manatzareus και λοιπής χολέρας εψαχναν να μου προσαψουν credentials νεοδημοκρατιλας.

Τουλάχιστον πρέπει να παραδεχτώ ότι τα χουλιγκαναρια έχουν πιο πολύ πλάκα από τους κομματοφρουρους.

:s_roses
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#560265 Ρε σεις μήπως κυβερνάει ακόμα η ΝΔ και δεν το έχω καταλάβει; Κάποιοι μ@λ@κες γράφουν σαν να έχει κυβερνήσει από το 1974 και μετά....

Η αποτυχημένη πολιτική της ΝΔ για την άχρηστη 5ετιας κρίθηκε... Εδώ και 4 χρόνια κυβερνάει η "αριστερά".... Με το ηθικό της πλεονέκτημα. Να δούμε τι έκανε και κάνει; Γιατί είναι η πρώτη φορά στα σχεδόν 40 χρόνια μου, που διαβάζω τόσο έντονα αντιπολίτευση, να ασκείται στην αξ. αντιπολίτευση....
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#560266 Πότε θεωρήθηκες ΠΑΣΟΚος και από ποιον; Να τον στείλουμε σε κάνα οφθαλμίατρο δηλαδή...
Πιο δαγκωτό ψηφοφόρο της ΝΔ μόνον τον Giuseppe Busso μπορώ να σκεφτώ.
Αλλά ΟΚ, live your myth in Greece κλπ κλπ.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#560268
kyr80 έγραψε:Ρε σεις μήπως κυβερνάει ακόμα η ΝΔ και δεν το έχω καταλάβει; Κάποιοι μ@λ@κες γράφουν σαν να έχει κυβερνήσει από το 1974 και μετά....

Η αποτυχημένη πολιτική της ΝΔ για την άχρηστη 5ετιας κρίθηκε... Εδώ και 4 χρόνια κυβερνάει η "αριστερά".... Με το ηθικό της πλεονέκτημα. Να δούμε τι έκανε και κάνει; Γιατί είναι η πρώτη φορά στα σχεδόν 40 χρόνια μου, που διαβάζω τόσο έντονα αντιπολίτευση, να ασκείται στην αξ. αντιπολίτευση....
Πώς ακριβώς κρίθηκε, αν σε λίγο θα είναι πάλι κυβέρνηση δηλαδή; :dizzy:
Κάποιοι ξεχνούν εύκολα και γρήγορα. Επίσης, να ξαναθυμίσω σε όλους πως δεν υπάρχουν μόνον ο ΣΥΡΙΖΑ και η ΝΔ, υπάρχουν και άλλα κόμματα.
Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να ψηφίσει κάτι από τα δύο.
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#560272 Πως κρίθηκε; Έπεσε από την κυβέρνηση. Ο λαός έκρινε σωστά ότι τα έκαναν πουτ@ν@...
Και έβγαλε την ΠΦΑ, ΔΦΑ, ΤΦΑ που κατά τη γνώμη μου τα έκανε τρις-πουτ@ν@.
Έχω ξαναγράψει ότι ψήφισα σχεδόν τα πάντα. Τα τελευταία 20 χρόνια. Τελευταία φορά που ψήφισα ΝΔ ήταν την πρώτη φορά που βγήκε ο χοντρός...
Για να φύγουν οι σημερινοί, θα ξαναπέσω εν γνώση μου, στην παγίδα του "δικομματισμού"
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#560274 Από τον 8αρια HF.
#blast_from_the_past

Επίσης το μόνο άτομο που θυμίζει τους πρόωρους συνταξιούχους του Antoine de Samar (μαζί με άλλα μαργαριταρακια βλ. βολεμα οσετζηδων) -του φιλελε μεταρρυθμιστή- μόνο ένας τελείως μπούφος κομματοφρουρος θα θεωρούσε ΝΔκρατη.

:s_thumbsup

Μετά απορούμε γιατί εμειναν three and the koukos στο φόρουμ.
:)
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#560278
kyr80 έγραψε:Η αποτυχημένη πολιτική της ΝΔ για την άχρηστη 5ετιας κρίθηκε...


με την μονη διαφορα οτι αυτη η περιοδος μας εφερε στην κατασταση που μας εφερε. και οι ιδιοι ανθρωποι που συνεβαλαν στην καταστροφη της χωρας παρουσιαζονται τωρα σαν οι καλυτεροι του χωριου και σαν αυτοι που θα μας σωσουν απο τον δηθεν βουρκο του ΣΥΡΙΖΑ.

δεν θελουν τιποτε παραπανω περα απο το να συνεχισουν το καταστροφικο εργο που μονο αυτοι ξερουν να διαπρατουν.

ας ξανα ερθουν, να ξαναγυρισει η ΜΙΖΑ και το 5ευρω του μπουμπουκου στα νοσοκομεια για να πληρωνεται παντα στην ωρα της η NOVARTIS και ολα τα κατακαθια - λαμογια.

αν γινει αυτο τοτε πολυ απλα ο ελληνας ειναι αξιος της μοιρας του.
αν γινει αυτο τοτε πολυ απλα ο ελληνας ΔΕΝ θελει να αλλαξει σε οποιαδηποτε πτυχη της ζωης του και
αν γινει αυτο τοτε ο ελληνας θα πρεπει να ΣΚΑΣΕΙ και να ΜΗΝ ξανα γκρινιαξει για ΤΙΠΟΤΕ.
Τελευταία επεξεργασία από popolaros και 13 Ιαν 2019, 13:25, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#560279 Όχι είναι καλύτερα να σε κόβουν κομματικές επιτροπές από θεραπεία..
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#560291
EDDIE_147 έγραψε:Από τον 8αρια HF.
#blast_from_the_past

Επίσης το μόνο άτομο που θυμίζει τους πρόωρους συνταξιούχους του Antoine de Samar (μαζί με άλλα μαργαριταρακια βλ. βολεμα οσετζηδων) -του φιλελε μεταρρυθμιστή- μόνο ένας τελείως μπούφος κομματοφρουρος θα θεωρούσε ΝΔκρατη.

:s_thumbsup

Μετά απορούμε γιατί εμειναν three and the koukos στο φόρουμ.
:)
Όσο και να με βρίζεις, δεν αλλάζει το γεγονός του τι ψήφισες και τι θα ψηφίσεις.
Το ότι κάποιος σε είπε ΠΑΣΟΚο, δεν λέει τίποτε απολύτως, απλώς πως αυτός που το είπε είναι βλαξ.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#560293 Ποπολαρε αγια όλα αυτά που λες αλλά έχω δύο ερωτήσεις.
- αν δεν υπήρχε μνημονjο-Μερχελ-κατοχη-οι Γερμανοί ξανάρχονται-υπολοχαγος Νατασα κλπ, πιστεύεις ότι ο Τσίπρας θα διόριζε ακόμα και τα αγανακτισμενα μυρμήγκια η θα έλεγε 'μπαστα παιδες, δε θα γίνουμε Ραφηναρχης, λίγο σεβασμός στο δημόσιο χρήμα';
Την πρόθεση του την έχει δείξει, απλά θέλω να δω τι πραγματικά πιστεύεις.

- επειδή λες και ξαναλες 'Novartis' έχεις καταλάβει ότι το μεγάλο ριφιφι έγινε μέχρι και το 2010 και φρεναρε επειδή το απαίτησαν οι κατοχικοι;
Αυτά που ψαχουλευουν τώρα είναι πινατς που θα λεγε και μια βασανισμένη τσιχουλα.

Λεπτομέρεια η δεύτερη ερώτηση απλά θέλω να δω αν το έχεις υπόψη σου.

@HF
Το Lakis και το Χατζόπουλο ξέχασες.
:superman:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#560294
kyr80 έγραψε:Πως κρίθηκε; Έπεσε από την κυβέρνηση. Ο λαός έκρινε σωστά ότι τα έκαναν πουτ@ν@...
Και έβγαλε την ΠΦΑ, ΔΦΑ, ΤΦΑ που κατά τη γνώμη μου τα έκανε τρις-πουτ@ν@.
Έχω ξαναγράψει ότι ψήφισα σχεδόν τα πάντα. Τα τελευταία 20 χρόνια. Τελευταία φορά που ψήφισα ΝΔ ήταν την πρώτη φορά που βγήκε ο χοντρός...
Για να φύγουν οι σημερινοί, θα ξαναπέσω εν γνώση μου, στην παγίδα του "δικομματισμού"
Άρα, ενώ έκρινες πως τα έκαναν χάλια, θα τους ψηφίσεις... Δεν νομίζω λοιπόν πως κάνεις κάτι διαφορετικό από τον ψηφοφόρο της ΠΦΑ και ΔΦΑ.
Αν θεωρείς πως κάποιος τα έκανε χάλια, ΔΕΝ τον ξαναψηφίζεις. Αν το κάνεις, του δίνεις συγχωροχάρτι για όσα έκανε.
Προφανώς και η ΝΔ βαρύνεται με την χρεωκοπία της χώρας, άρα καθόλου καλύτερη από τον ΣΥΡΙΖΑ δεν είναι.
Δυστυχώς. Και τα δύο κόμματα πρέπει να τιμωρηθούν στις επόμενες εκλογές.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#560295 Λεει οτι τα έκαναν τρις-χειρότερα αντί για χειρότερα, πως το διάβασες έτσι βρε παιδί μου...

Επίσης, υποτίθεται οτι ο ελληνικός λαός (που δεν αναφέρεται σε κανένα ποστίδιο τελευταίως, για όλα φταίνε οι κυβερνήσεις , που τις εξελέγει κάποιος απο τον Άρη λογικά...) τιμώρησε τα 2 κόμματα στις προηγούμενες αναμετρήσεις και στις 2 τελευταίες
έδωσε την ευκαιρία σε νέα πρόσωπα ( :s_laughat ) , αμόλυντα ( :s_laughat ) κ ικανά ( :s_laughat ) να βγάλουν τη χώρα απο το τέλμα , να καταπολεμήσουν τη διαφθορά των καρτέλ καυσίμων (ο γιατρός του ΣΡΖΑ), να πάει ο μισθός στα 751 , να σταματήσουν τα μαγκάλια της κρίσης κλπα.

βγήκαμε απο τα μνημόνια, εντάξει.
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#560296
EDDIE_147 έγραψε:Ποπολαρε αγια όλα αυτά που λες αλλά έχω δύο ερωτήσεις.
- αν δεν υπήρχε μνημονjο-Μερχελ-κατοχη-οι Γερμανοί ξανάρχονται-υπολοχαγος Νατασα κλπ, πιστεύεις ότι ο Τσίπρας θα διόριζε ακόμα και τα αγανακτισμενα μυρμήγκια η θα έλεγε 'μπαστα παιδες, δε θα γίνουμε Ραφηναρχης, λίγο σεβασμός στο δημόσιο χρήμα';
Την πρόθεση του την έχει δείξει, απλά θέλω να δω τι πραγματικά πιστεύεις.

αν μου δωσεις λιγο παραπανω ινφο για το τι εννοεις, θα με βοηθησεις.

- επειδή λες και ξαναλες 'Novartis' έχεις καταλάβει ότι το μεγάλο ριφιφι έγινε μέχρι και το 2010 και φρεναρε επειδή το απαίτησαν οι κατοχικοι;
Αυτά που ψαχουλευουν τώρα είναι πινατς που θα λεγε και μια βασανισμένη τσιχουλα.

δεν διαφωνουμε. απλα ειναι ενα απο τα θεματα των ημερων για αυτο και το ανεφερα....