Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#584151
red_monster έγραψε:"ΣΥΡΙΖΑ παραμένει ένα χυδαία λαϊκιστικό κόμμα!"

https://thecaller.gr/callers-choice/tat ... arantzidi/

Από μέσα :inlove:



το edit mod ο τατσοπουλος μονο συριζα δεν ειναι.

ψευτοαριστερος παρεα με το αλλο το @ (edit mod :s_mad )τον ψαριανο, ολο φανφαρα και μηδενικη ουσια

τα παλικαρια της σφαλιαρας.

εχεις μπερδεψει τα μπουτια σου. προσπαθεις δηθεν να απαντησεις αλλα δεν σου βγαινει, αστο
Άβαταρ μέλους
By GTS
#584153
Anonymous Founder έγραψε:
QsisVTS έγραψε:δε νομίζω να είναι τόσο μάχη

θα δείξει βέβαια

Κοίτα. Όπως έλεγε κάποια στιγμή ένας φίλος μου που δεν γράφει στο φόρουμ, όταν το μόνο εργαλείο που έχω για να εκτιμήσω την διαφορά είναι οι δημοσκοπήσεις, αυτό το εργαλείο και θα χρησιμοποιήσω. Τότε η διαφορά ήταν σύμφωνα με τις δημοσκοπήσεις διψήφια και σχεδόν στο 15%. Εγώ του είχα πει πως είχε δίκιο, όντως δεν έχουμε άλλο καλύτερο εργαλείο. Αλλά πως οι δημοσκοπήσεις τείνουν να κάνουν και λάθη ή να είναι απολύτως κατευθυνόμενες. Τώρα, να είναι ΟΛΕΣ κατευθυνόμενες, δύσκολο, αλλά όχι απίθανο.
Εμένα η αίσθησή μου είναι πως η διαφορά θα είναι μικρή. Συμφωνώ δηλαδή με αυτό που καταγράφουν οι δημοσκοπήσεις, το οποίο συνάδει και με τις δηλώσεις των κομμάτων.
Σε λίγες μέρες θα μάθουμε. Εγώ ούτως ή άλλως δεν σκοπεύω να πάω να ψηφίσω (μάλλον για μπανάκι με κόβω, βαριέμαι να οδηγήσω 450 χλμ).
:ninja:


Κυριακη χωρις διοδια, ευκαιρια για βολτα.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#584154 Εικόνα

:s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl

g αφιερωμένο ρε

:s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By GTS
#584158
Anonymous Founder έγραψε:@GTS
Ω, θα πληρωθούν έμμεσα τα διόδια, σίγουρα οι Παραχωρησιούχοι δεν θα χάσουν.


Nαι εννοειται απο τους φορους θα βγουν , απλα ειναι ευκαιρια να ταξιδεψεις αφου ετσι και αλλοιως θα πληρωσεις.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#584161 Δεν με ενδιαφέρουν τα διόδια, ούτως ή άλλως δεν πληρώνω σημαντικό μέρος αυτών. Όπως και η βενζίνη μου, δωρεάν και αυτή είναι. Αλλά δεν βλέπω το νόημα να ψηφίσω σε αυτές τις εκλογές. Αν ήταν δίπλα από το σπίτι μου, θα πήγαινα. Τώρα, είναι στην άλλη άκρη της χώρας.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#584162
gianik έγραψε:Εγω να τονίσω ότι γενικά έξω επικρατεί ένας χαμός.. :dizzy:
-Ολυμπιακοί μαχαιρωνονται με Παναθηναϊκους
- καίνε εκλογικά κέντρα κ περίπτερα κλπ..
γενικά τις τελευταίες μέρες τρέχουμε σαν παλαβοι...
Υ.γ
Ποσο μλκς νιώθω που δεν έχω πάρει το 9μηνο ... :sorry:

.


ΣΙΓΑ, ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΦΤΙΑΞΟΥΜΕ / ΞΑΝΑΒΑΨΟΥΜΕ / ΞΑΝΑ ΓΙΑΤΡΕΨΟΥΜΕ / ΞΑΝΑ (ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ) -> έτοιμο το σποτάκι κόλαφο στην ομιλία Τζήμερου χθες :s_drinks

Hi-Fi , κάποιοι ασχημονούν στα σχόλια για την Κάπα μας :(

Προσωπική εκτίμηση : 6-8% διαφορά ευρωεκλογές, 9-11% εθνικές , νίκη για τη ΝΔ σε πολλούς δήμους , συντριπτική ήττα στις Περιφερειακές Β.Ελλάδα
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#584164
popolaros έγραψε:
red_monster έγραψε:"ΣΥΡΙΖΑ παραμένει ένα χυδαία λαϊκιστικό κόμμα!"

https://thecaller.gr/callers-choice/tat ... arantzidi/

Από μέσα :inlove:



το edit mod ο σπηλιωτόπουλος μονο ΝΔ δεν ειναι.

ψευτοδεξιός παρεα με το αλλο το @ (edit mod :s_mad )τον καμμένο, ολο φανφαρα και μηδενικη ουσια

τα παλικαρια της σφαλιαρας.

εχεις μπερδεψει τα μπουτια σου. προσπαθεις δηθεν να απαντησεις αλλα δεν σου βγαινει, αστο


EDIT
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#584165
GTS έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:
QsisVTS έγραψε:δε νομίζω να είναι τόσο μάχη

θα δείξει βέβαια

Κοίτα. Όπως έλεγε κάποια στιγμή ένας φίλος μου που δεν γράφει στο φόρουμ, όταν το μόνο εργαλείο που έχω για να εκτιμήσω την διαφορά είναι οι δημοσκοπήσεις, αυτό το εργαλείο και θα χρησιμοποιήσω. Τότε η διαφορά ήταν σύμφωνα με τις δημοσκοπήσεις διψήφια και σχεδόν στο 15%. Εγώ του είχα πει πως είχε δίκιο, όντως δεν έχουμε άλλο καλύτερο εργαλείο. Αλλά πως οι δημοσκοπήσεις τείνουν να κάνουν και λάθη ή να είναι απολύτως κατευθυνόμενες. Τώρα, να είναι ΟΛΕΣ κατευθυνόμενες, δύσκολο, αλλά όχι απίθανο.
Εμένα η αίσθησή μου είναι πως η διαφορά θα είναι μικρή. Συμφωνώ δηλαδή με αυτό που καταγράφουν οι δημοσκοπήσεις, το οποίο συνάδει και με τις δηλώσεις των κομμάτων.
Σε λίγες μέρες θα μάθουμε. Εγώ ούτως ή άλλως δεν σκοπεύω να πάω να ψηφίσω (μάλλον για μπανάκι με κόβω, βαριέμαι να οδηγήσω 450 χλμ).
:ninja:


Κυριακη χωρις διοδια, ευκαιρια για βολτα.


Αν σε ενοχλούν τα διόδια για την Κυριακάτικη βόλτα, υπάρχει και ο παλιός
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#584166
red_monster έγραψε:Θυμίζω μετά τα:

«Αγάπη μου έκλεισα τις τράπεζες» :vava: ειδικά αν είσαι ΕΕ σε κάνει μα απορείς η να κοιτάς με καχυποψία :hmmm:

Πώληση ή χάρισμα της μακεδονικής γλώσσας και υπηκοότητας

Εκτίναξη έμμεσων και άμεσων φόρων

ΕΝΦΙΑ ακόμα και στα αγροτεμάχια :dizzy:

Στο ίδιο έτος πολύνεκρες καταστροφές σε μάτι και Ελευσίνα

Δεν μας ενδιαφέρει καθόλου ποιον θεωρείτε έξυπνο και ποιον χαζό.
(Οκ, το να λέει ο ποπολαρος τον Κυριακο χαζό είναι ότι πιο αστείο κυκλοφορεί στο ελληνικό ιντερνετς :lol: )
Μας ενδιαφέρει να μην ξαναζήσουμε τα ίδια :rtfm:


Ποπολάρε μου, θυμίζω ότι σε ρώτησα τι από τα παραπάνω δεν ισχύει απάντησες με βλαστήμια :x
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#584169
red_monster έγραψε:
red_monster έγραψε:Θυμίζω μετά τα:

«Αγάπη μου έκλεισα τις τράπεζες» :vava: ειδικά αν είσαι ΕΕ σε κάνει μα απορείς η να κοιτάς με καχυποψία :hmmm:

Πώληση ή χάρισμα της μακεδονικής γλώσσας και υπηκοότητας

Εκτίναξη έμμεσων και άμεσων φόρων

ΕΝΦΙΑ ακόμα και στα αγροτεμάχια :dizzy:

Στο ίδιο έτος πολύνεκρες καταστροφές σε μάτι και Ελευσίνα

Δεν μας ενδιαφέρει καθόλου ποιον θεωρείτε έξυπνο και ποιον χαζό.
(Οκ, το να λέει ο ποπολαρος τον Κυριακο χαζό είναι ότι πιο αστείο κυκλοφορεί στο ελληνικό ιντερνετς :lol: )
Μας ενδιαφέρει να μην ξαναζήσουμε τα ίδια :rtfm:


Ποπολάρε μου, θυμίζω ότι σε ρώτησα τι από τα παραπάνω δεν ισχύει απάντησες με βλαστήμια :x


Το 1 και το 2 δεν ισχύουν.
Το 3 είναι υπερβολικό.
Το 4 έγινε με χειρότερο και επαχθέστερο τρόπο από τους προηγούμενους. (εάν δεν πλήρωνες σου κόβανε το ρεύμα),
το 5 τελείως άσχετο. :)
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#584170
Anonymous Founder έγραψε:
QsisVTS έγραψε:δε νομίζω να είναι τόσο μάχη

θα δείξει βέβαια

Κοίτα. Όπως έλεγε κάποια στιγμή ένας φίλος μου που δεν γράφει στο φόρουμ, όταν το μόνο εργαλείο που έχω για να εκτιμήσω την διαφορά είναι οι δημοσκοπήσεις, αυτό το εργαλείο και θα χρησιμοποιήσω. Τότε η διαφορά ήταν σύμφωνα με τις δημοσκοπήσεις διψήφια και σχεδόν στο 15%. Εγώ του είχα πει πως είχε δίκιο, όντως δεν έχουμε άλλο καλύτερο εργαλείο. Αλλά πως οι δημοσκοπήσεις τείνουν να κάνουν και λάθη ή να είναι απολύτως κατευθυνόμενες. Τώρα, να είναι ΟΛΕΣ κατευθυνόμενες, δύσκολο, αλλά όχι απίθανο.
Εμένα η αίσθησή μου είναι πως η διαφορά θα είναι μικρή. Συμφωνώ δηλαδή με αυτό που καταγράφουν οι δημοσκοπήσεις, το οποίο συνάδει και με τις δηλώσεις των κομμάτων.
Σε λίγες μέρες θα μάθουμε. Εγώ ούτως ή άλλως δεν σκοπεύω να πάω να ψηφίσω (μάλλον για μπανάκι με κόβω, βαριέμαι να οδηγήσω 450 χλμ).
:ninja:

δεν το λέω για το κατευθυνόμενες, απλά βλέπουμε διάφορα λάθη τα τελευταία χρόνια

και επίσης έχω την αίσθηση ότι υπάρχουν πάρα πολλοί αναποφάσιστοι ακόμα και σήμερα που μιλάμε

με λίγα λόγια το νιώθω κάπως απρόβλεπτο
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#584171
Anonymous Founder έγραψε:
QsisVTS έγραψε:δε νομίζω να είναι τόσο μάχη

θα δείξει βέβαια

Κοίτα. Όπως έλεγε κάποια στιγμή ένας φίλος μου που δεν γράφει στο φόρουμ, όταν το μόνο εργαλείο που έχω για να εκτιμήσω την διαφορά είναι οι δημοσκοπήσεις, αυτό το εργαλείο και θα χρησιμοποιήσω. Τότε η διαφορά ήταν σύμφωνα με τις δημοσκοπήσεις διψήφια και σχεδόν στο 15%. Εγώ του είχα πει πως είχε δίκιο, όντως δεν έχουμε άλλο καλύτερο εργαλείο. Αλλά πως οι δημοσκοπήσεις τείνουν να κάνουν και λάθη ή να είναι απολύτως κατευθυνόμενες. Τώρα, να είναι ΟΛΕΣ κατευθυνόμενες, δύσκολο, αλλά όχι απίθανο.
Εμένα η αίσθησή μου είναι πως η διαφορά θα είναι μικρή. Συμφωνώ δηλαδή με αυτό που καταγράφουν οι δημοσκοπήσεις, το οποίο συνάδει και με τις δηλώσεις των κομμάτων.
Σε λίγες μέρες θα μάθουμε. Εγώ ούτως ή άλλως δεν σκοπεύω να πάω να ψηφίσω (μάλλον για μπανάκι με κόβω, βαριέμαι να οδηγήσω 450 χλμ).
:ninja:


Π@παριες δικηγορίστικες :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :s_roses :s_roses :s_roses
Και αποδειχτηκαν στην πράξη που όλοι τα γυρνάνε.
Δηλαδή εάν το μόνο εργαλείο που έχεις να εκτιμήσεις αν μια ferrari είναι καλό αμάξι είναι πέντε θείτσες που πάνε λαική, θα κάτσεις να τις ακούσεις?
Απλά αξιολογείς ότι το εργαλείο είναι μούφα και δεν έχεις άποψη. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#584176
junior gt έγραψε:
red_monster έγραψε:
red_monster έγραψε:Θυμίζω μετά τα:

«Αγάπη μου έκλεισα τις τράπεζες» :vava: ειδικά αν είσαι ΕΕ σε κάνει μα απορείς η να κοιτάς με καχυποψία :hmmm:

Πώληση ή χάρισμα της μακεδονικής γλώσσας και υπηκοότητας

Εκτίναξη έμμεσων και άμεσων φόρων

ΕΝΦΙΑ ακόμα και στα αγροτεμάχια :dizzy:

Στο ίδιο έτος πολύνεκρες καταστροφές σε μάτι και Ελευσίνα

Δεν μας ενδιαφέρει καθόλου ποιον θεωρείτε έξυπνο και ποιον χαζό.
(Οκ, το να λέει ο ποπολαρος τον Κυριακο χαζό είναι ότι πιο αστείο κυκλοφορεί στο ελληνικό ιντερνετς :lol: )
Μας ενδιαφέρει να μην ξαναζήσουμε τα ίδια :rtfm:


Ποπολάρε μου, θυμίζω ότι σε ρώτησα τι από τα παραπάνω δεν ισχύει απάντησες με βλαστήμια :x


Το 1 και το 2 δεν ισχύουν.
Το 3 είναι υπερβολικό.
Το 4 έγινε με χειρότερο και επαχθέστερο τρόπο από τους προηγούμενους. (εάν δεν πλήρωνες σου κόβανε το ρεύμα),
το 5 τελείως άσχετο. :)


1
Μάλλον μόνο εγώ δεν μπορούσα να μπω στις τράπεζες
Εικόνα

:shifty:

2.
https://www.athensvoice.gr/sites/defaul ... 01-116.pdf
Εθνικότητα: Μακεδόνας
Επίσημη Γλώσσα: Μακεδονική

3.
Τα
26% έως 50.000 ευρώ
33% από 50.000 ευρώ και πάνω

έγιναν
22% από 0 έως 20.000 ευρώ
29% από 20.000,01-30.000 ευρώ
37% από 30.000,01-40.000 ευρώ
45% από 40.000,01 και πάνω

Διπλασιασμός προκαταβολής φόρου.

Αναδρομικά σε ΤΜΕΔΕ & ΕΦΚΑ :yahoo:

Δεν συνεχίζω με κάτι ειδικές εισφορές αλληλεγγύης

4.
Το τελευταίο που πήγαινε για κατάργηση με ένα νόμο και με ένα άρθρο πλέον μπήκε και στα αγροτεμάχια

Πάνε τη ΔΕΗ για φούντο, ξέρεις τη σημαίνει αυτό για την εθνική μας κυριαρχία ε :vava: