Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#614639 Όπου θέλω θα γράφω. Προοδευτικό-δημοκρατικό δεν είναι το φόρουμ? Πάω με τα νερά του. :iconcool:

Επίσης δέχτηκα μία προσωπική ερώτηση και απάντησα σχετικά.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#614645 Δεν σου έκανα καμία ερώτηση. Εσύ είπες πως συντάχθηκα με ευχές και καρκίνους για μπάτσους, κάτι που δεν το έκανα ποτέ. Φαντάζομαι το να ποστάρεις τα σχόλια των άλλων, δεν σημαίνει πως συντάσσεσαι μ' αυτά.
Θα έλεγα πως θα πρέπει να είσαι πιο προσεκτικός στις κρίσεις σου απέναντι στους άλλους. Πολύ καλά κάνεις και γράφεις και εδώ, βλέπεις πως και η Πολιτική έχει ενδιαφέρον.
Ή όχι; :s_dunno

Από την άλλη, δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα να γουστάρεις να μπουκάρουν οι μπάτσοι έτσι, γούστα είναι αυτά. Δεν ξέρω αν θα σε ενοχλούσε να ήσουν και εσύ εκεί μέσα όταν μπούκαραν, γενικώς δεν είναι ευχάριστο κάτι τέτοιο, καμιά φορά αλλάζει άποψη ο άνθρωπος αν τον στήσουν στα γόνατα με τα χέρια ψηλά γιατί ανομία© τέλος.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#614646 Κάτσε γιατί έχουμε χάσει τη μπάλα....Τι θα μπει μπούκαραν? Θα τους απαγορευτεί ο έλεγχος δηλ? Αυτή δεν είναι η δουλειά τους? Πως έπρεπε να μπουν? Με γαρύφαλλα? Δεν καταλαβαίνω την λογική σου ώρες ώρες.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#614648 HF, σε άλλα επίπεδα πρόσφυσης... ο drifter του έκανε την ερώτηση... ούτε quote να έκανε... :lol:

τελικά τι το μεμπτό έγινε στη όλη κατάσταση για να triggariστείτε για την αστυνομοκρατία, ποτέ κανείς δεν κατάλαβε...
όχι στα club raids, γιατί έτσι...
γι να γίνει κατανοητή η λογική κάποιου, πρέπει να υπάρχει...
Τελευταία επεξεργασία από MIXOStsi και 13 Νοέμ 2019, 18:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#614650
MIXOStsi έγραψε:HF, σε άλλα επίπεδα πρόσφυσης... ο drifter του έκανε την ερώτηση... ούτε quote να έκανε... :lol:

τελικά τι το μεμπτό έγινε στη όλη κατάσταση για να triggariστείτε για την αστυνομοκρατία, ποτέ κάνεις δεν κατάλαβε...
όχι στα club raids, γιατί έτσι...

Εμ, άλλος του έκανε την ερωτηση και σε μένα απάντησε. Και πετάγεσαι τώρα κι εσύ να πεις την εξυπνάδα σου όπως πάντα. :metalo:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#614652 Εσύ δε μου έκανες, μου έκανε όμως ο drifter.

Οι κρίσεις μου απέναντι στους άλλους είναι ακριβώς στο επίπεδο που πρέπει να είναι βάσει των συμμετεχόντων. Έτσι δεν το πας κι εσύ? Λογικά άλματα και a la carte κριτική? Αν δεν είσαι το ένα, είσαι το άλλο κτλ?

Επίσης η πολιτική φυσικά έχει ενδιαφέρον και τεράστιο μάλιστα. Η οπαδοποίησή της (αυτό που επιχειρείται στο φόρουμ δηλαδή από μερικούς) από την άλλη είναι εντελώς καθυστερημένη. Να σε πληροφορήσω επίσης ότι και το αμάξι φορτωμένο για διακοπές μου χουν αδειάσει μέχρι τελευταίου σώβρακου σε βαλίτσα και ντου σε μαγαζί έχουν κάνει μπροστά μου και σε τοίχο με έχουν κολλήσει. Προφανώς και είναι άθλια εμπειρία που δεν αξίζει σε κανέναν που δε φταίει. Γι' αυτό κι αν το ντου γινόταν στο Ρουβά με τις 18χρονες (ή 40χρονες) πιτσιρίκες θα έβγαινα απ΄ τα ρούχα μου ενώ το επικροτώ στο χώρο που έγινε. Τόσο απλά.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#614653 Σωστος ο Μιχος. Μεθαυριο πχ μπορουν να μπουκαρουν με φουλ εξαρτηση :shifty: σε κανα ΚΑΠΗ, ποιος ξερει τι ΠΑΡΑΝΟΜΙΕΣ θα βρουν στα εκκαθαριστικα της συνταξης. :)

Η να στηθουν εξω απο κανα βρεφονηπιακο σταθμο και να προβουν σε σωματικο ελεγχο στα νηπια.Που ξερω εγω αν καποιο δεν ειναι ΑΡΡΩΣΤΟ και μολυνει το παιδι μου; :hmmm:


Μιχε μολις εγραψα το πιο ΓΑΜΑΤΟ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟ ποστ της Ιστοριας. Γιατι; Γιατι ετσι ειναι αφου ετσι νομιζω. :s_roses
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#614654
Deleted User 1 έγραψε:Οι κρίσεις μου απέναντι στους άλλους είναι ακριβώς στο επίπεδο που πρέπει να είναι βάσει των συμμετεχόντων. Έτσι δεν το πας κι εσύ? Λογικά άλματα και a la carte κριτική? Αν δεν είσαι το ένα, είσαι το άλλο κτλ?


+1


είναι το ίδιο το ΚΑΠΗ, και ο σταθμός με το Steam που είχαν πληροφορίες για εμπόριο ναρκωτικών...
η συγκρισάρα του αιώνα βασικά, πολυ λογική κιόλας... σκέφτηκες ώρα αυτή τη μλκια? :hmmm:
έλεος!
ακριβώς ότι έγραψε ο stefan...
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#614657 Για να ξεκαθαρίσω, δε θεωρώ καθόλου κακό να γίνονται έλεγχοι για ναρκωτικά απλά νομίζω την αντιμετώπιση της αστυνομίας σε πολλά θέματα την λές ιδεοληπτική και ασυμμετρη το τελευταίο διάστημα.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#614658
rx8_drifter έγραψε:Για να ξεκαθαρίσω, δε θεωρώ καθόλου κακό να γίνονται έλεγχοι για ναρκωτικά απλά νομίζω την αντιμετώπιση της αστυνομίας σε πολλά θέματα την λές ιδεοληπτική και ασυμμετρη το τελευταίο διάστημα.



ΣΚΑΣΕ.... :s_shout
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#614659 συμφωνώ drifter...
είναι προφανέστατα εντολές της κυβέρνησης για φθηνή πολιτική!
αλλά όχι αυτά που διαβάζουμε για το club raid... έχει χαθεί το μέτρο, imho...
αστυνομοκρατία επειδή έφαγε φοιτήτρια κλωτσιά ναι!
αστυνομοκρατία επειδή έγινε club raid και πιάστηκε ο ποπουδάκος μερικών, σε καμία μα καμία περίπτωση!
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#614662 Μα προφανώς και είναι ιδεοληπτική και ασύμμετρη. Εξ' ορισμού τα σώματα ασφαλείας ρέπουν προς συγκεκριμένους πολιτικούς χώρους. Εάν το αφεντικό (βλ. Χρυσοχοϊδης) τους πούλησε οπαδιλίκι ή έστω αρκούσε από μόνη της η δεξιά κυβέρνηση, τότε και κατάχρηση εξουσίας θα δεις και υπερβάλλοντα ζήλο και απ' όλα. Είναι βλέπεις και καταπιεσμένοι από το άλλο άκρο που ήταν η προηγούμενη κυβέρνηση και δεν είναι δύσκολο να χαθεί το μέτρο. Όχι όμως να τους κατηγορούμε που κάνουν τη δουλειά τους. Γιατί στη συγκεκριμένη περίπτωση μόνο αυτό έκαναν.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#614664
MIXOStsi έγραψε:
Deleted User 1 έγραψε:Οι κρίσεις μου απέναντι στους άλλους είναι ακριβώς στο επίπεδο που πρέπει να είναι βάσει των συμμετεχόντων. Έτσι δεν το πας κι εσύ? Λογικά άλματα και a la carte κριτική? Αν δεν είσαι το ένα, είσαι το άλλο κτλ?


+1


είναι το ίδιο το ΚΑΠΗ, και ο σταθμός με το Steam που είχαν πληροφορίες για εμπόριο ναρκωτικών...
η συγκρισάρα του αιώνα βασικά, πολυ λογική κιόλας... σκέφτηκες ώρα αυτή τη μλκια? :hmmm:
έλεος!
ακριβώς ότι έγραψε ο stefan...


Φυσικα δεν ειναι το ιδιο, το εχω ξαναγραψει, απαιτω στοιχειωδη ευφυια, μην αλαλαζεις σαν γοριλλας. :s_dunno

Ιδια ξερεις τι ειναι σε αυτες τις περιπτωσεις;

Η ΚΑΥΛΑ που θα νιωσουν οι καθωσπρεπει :s_sarcastic συμπολιτες μας . :s_bye
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#614665
MIXOStsi έγραψε:είναι προφανέστατα εντολές της κυβέρνησης για φθηνή πολιτική!
αλλά όχι αυτά που διαβάζουμε για το club raid... έχει χαθεί το μέτρο, imho...
αστυνομοκρατία επειδή έφαγε φοιτήτρια κλωτσιά ναι!


Ε να που συμφωνούμε.
Η φθηνή πολιτική όμως θα γίνει, πιθανόν , με φθηνή (και ίσως επικίνδυνη) υπερβολή.

Πάντως από το βίντεο που είδαμε παραπάνω , δεν προκύπτει κάτι μεμπτό. Μπήκαν οι αστυνομικοί με διακριτικά μέσα, με φακούς κτλ.

Το θέμα είναι τι (και πως) έγινε μέσα.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#614666 Εγώ πάλι δεν κατάλαβα γιατί λέμε ΜΠΡΑΒΟ που μπούκαραν στο Steam γιατί το θεωρούμε και καλά ναρκωγιάφκα© και πού ακριβώς μπαίνει το όριο; Πχ αν μπουκάρουν στο Βαρούλκο γιατί έχει φραγκάτους και έχουν πάνω κόκα;
Θα είναι πάλι ΟΚ;
Στο Steam είναι ΟΚ να μπουκάρουν και να κάνουν χαμούλη, αλλού όχι; Στο Steam κάνουν την δουλίτσα τους σωστά, αλλού όχι;

Να το a la carte που λέει και ο αγανακτισμένος συμφορουμίτης. :s_biggrin
Δεν γίνεται να μπουκάρουν έτσι ΠΟΥΘΕΝΑ. Ούτε στο Steam, ούτε πουθενά, ΤΟΣΟ αφοπλιστικά απλό είναι. Αυτό εξηγώ.
Και μπουκάρουν έτσι, γιατί ο πολιτικός τους προϊστάμενος, τους έχει δώσει το ΟΚ, και θα το ξαναπώ γιατί βλέπω πως κάποιοι φοβάστε μην κατηγορήσουμε την καλύτερη κυβέρνηση που πέρασε από αυτόν τον τόπο γι' αυταρχισμό ( :s_sarcastic ), δεν έχει να κάνει με πολιτική τοποθέτηση (αριστερά ή δεξιά) αλλά με πολιτική πρακτική.
Θεωρούν πως το πόπολο αυτό θέλει και αυτό δίνουν. Και το επικοινωνούν κιόλας (όλα τα ειδησεογραφικά site μιλούν για Νόμο και Τάξη).
https://www.euro2day.gr/news/politics/a ... hn-ta.html