Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#571188 Ποπολαρε τα νεύρα σου μωρέ ματάκια μου τόσο μικρό παιδί :(
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#571199 Μακάρι να τα πάρει τα λεφτά η κυβέρνηση , ανάλογη κίνηση είχε γίνει το 2011 όπως αναφέρει κ το capital.gr

Οι θέσεις του συλλόγου όμως
https://www.pef.gr/oi-theseis-mas/rebate-clawback/
κ των εταιριών
https://www.euro2day.gr/news/economy/ar ... bate-.html

είναι διαφορετικές , άρα θα πάμε σε διαπραγμάτευση ©

ΥΓ το timing της είδησης είναι λίγο ύποπτο, ε Eddie ?
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#571204 Υπάρχει νόμος από δεκαετία '70 αν δεν κάνω λάθος που προβλέπει επιστροφή ενός ποσού ως έκπτωση προς το κράτος από τις εταιρείες που κάνουν το μεγαλύτερο τζίρο.
Για να γίνει αυτό θα έπρεπε να μηχανογραφηθεί η συνταγογράφηση --> ΣΟΚ.

Κάτι που έγινε εφικτό μόνο αφότου μπήκαν στην Πόλη οι οχτροί, η μνημονjακή αρβύλα πάτησε την Ακρόπολη και παραδώσαμε την εθνική μας κυριαρχία.
--> ακόμα μεγαλύτερο ΣΟΚ
Εικόνα

Ο popolaros σωστά έχει πιάσει το tempo αλλά κάνει λάθος τη λέξη.

ΜΑΛΑΚΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣ

:s_roses

popolare πάντως τέτοια διαφήμιση στις αλλαγές που έφερε το μνημόνjο δεν την περίμενα από εσένα.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#571207 Τον Σοκ και τον Ντομινίκ Γουίλκινς εμείς τους πληρώναμε , με τα δικά μας κλεμμένα λεφτά. Για να κάνει ο αρχιμαφιόζος το κέφι του .
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#571208 To Rebate & Clawback ήταν "μνημονιακή υποχρέωση" και μάλιστα ψηφισμένο προ ΣΥΡΙΖΑ. Just saying...
Μάλιστα ήταν και σημαία του Σαμαρά και του Άδωνι που μείωσαν τα κόστη της φαρμακευτικής δαπάνης.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#571209 και μόλις έκλεισε η κάνουλα λόγω μνημονίου, στέρεψαν και τα χρήματα του μπάσκετ. Τυχαίο; δε νομίζω. Σιγά μην έβαζε χρήμα από το "υστέρημά" του.
Άβαταρ μέλους
By VPap
#571221
red_monster έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:ασχολία
:s_empathy



Ακόμα και ένα παιδάκι θα έβλεπε ότι στο κινητό πατήθηκαν 2 λέξεις. :svivhaha: :svivhaha:


Δοκίμασες να στείλεις ανάδραση στον κατασκευαστή του κινητού;
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#571233
Όσο θυμάμαι στα 30 χρόνια που ήμουν δημοσιογράφος δεν έχει σκοτωθεί ποτέ κανείς από μολότοφ» δήλωσε στην ΕΡΤ ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ Γιώργος Κυρίτσης σχολιάζοντας το νέο Ποινικό Κώδικα που τέθηκε σε διαβούλευση και προβλέπει μειώσεις ποινών τόσο για τη σύσταση εγκληματικής οργάνωσης, όσο και για την κατασκευή και κατοχή μολότοφ.

«Δεν ξέρω αν οι μολότοφ πρέπει να είναι κακούργημα ή πλημμέλημα, πάντως τουλάχιστον στα 30 και χρόνια που ήμουν δημοσιογράφος δεν θυμάμαι να έχει κανείς σκοτωθεί από μολότοφ ή από κάτι αντίστοιχο« είπε χαρακτηριστικά και συνέχισε:

«Ευτυχώς στις συγκρούσεις στο δρόμο, τουλάχιστον τα τελευταία χρόνια δεν υπήρχαν τέτοιου είδους τραγικά περιστατικά. Αντιθέτως υπήρχαν περιστατικά πολύ σοβαρών τραυματισμών όπως του συναδέλφου μας του Μανώλη Κυπραίου ο οποίος έχασε την ακοή του από επίθεση της αστυνομίας. Αυτά πρέπει να θεραπεύσουμε παρά τα ζητήματα των μολότοφ» καταλήγει.


Η αντίδραση της Νέας Δημοκρατίας δεν άργησε να έρθει μετά την τοποθέτηση του βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ.


Σε σχετική ανακοίνωση του Γραφείου Τύπου του κόμματος αναφέρεται: «Υπάρχει, άραγε, όριο στο θράσος των βουλευτών του ΣΥΡΙΖΑ; Προφανώς όχι. Το μόνο που απομένει στον κ. Κυρίτση είναι να πει στις οικογένειες των θυμάτων της Marfin ότι οι άνθρωποί τους πέθαναν από βραχυκύκλωμα. Μόνο ντροπή».

Σιγα μην θυμουνται τους νεκρους της Τραπεζας.... :roll:
Άβαταρ μέλους
By VPap
#571235
Geo f1 έγραψε:Σιγα μην θυμουνται τους νεκρους της Τραπεζας.... :roll:


Τραγικότατο γεγονός :x :x
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#571268 Ο Κυρίτσης παίζει απλά το ρόλο του γελοίου προβοκάτορα τύπου Πάγκαλου. Τσιμπάνε κιόλας οι άλλοι και γίνεται ροντέο η όλη φάση.