Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#590411 Πολιτική (Ελλάδα)

Πολιτικός διάλογος (συγνώμη για τη βρισιά)
Γερουλάνος = πολιτικός (συγνώμη για τη βρισιά)
Άδωνης = πολιτικός (συγνώμη για τη βρισιά)

Στάη = δημοσιογράφος (συγνώμη για τη βρισιά)

Άρα - > δημοσιογραφία (συγνώμη για τη βρισιά)

ΑΑΑΑ , για το Παραπληροφόρηση έβαλες

Χαχα, ΜΠΑΓΛΑΜΑ , ΚΑΛΟ!
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#590413 Όπως εξήγησα καθαρά στο μήνυμά μου, λόγω του τίτλου του άρθρου που είναι εντελώς άκυρος, θεωρώ πως θα ταίριαζε επίσης στο τοπικό που ανέφερα.
Δεν περίμενα να δυσκολευτείς τόσο στην κατανόηση, αλλά μάλλον κακώς.

Μια χαρά λοιπόν, συνεχίζουμε!
-Μα πώς μιλάει έτσι στον κο. Αδωνι αυτός ο Γερουλάνος; Μα είναι δυνατόν; Τς τς τς...

Καλύτερα τώρα; (ταπ ταπ)
Άβαταρ μέλους
By GTS
#590426 O Λεβεντης εκανε δυνατες συμμαχιες με Νικολοπουλο, Δημαρά, Κατσικη κλπ Με την εντονη αντι-Μητσοτακικη του ρητορικη είναι ασφαλες καταφυγιο για πρωην ψηφοφόρους του Συριζα που θελουν να δοκιμασουν κατι νέο αλλα χωρις να ριξουν την ψηφο τους στην ΝΔ.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#590427
Anonymous Founder έγραψε:Κοίτα, δεν θα καθίσω τώρα να ψάχνω αν πέρασε σε πανεπιστήμιο στην Ελλάδα ο Κούλης. Τέτοιο φετιχισμό με τις σπουδές δεν έχω. Δεν είναι καν κριτήριο αυτό για εμένα όπως έχω πει. Άλλοι πρήζουν τομπολίνια για βιογραφικά, αριστείες και τα συναφή, εγώ έχω πει εδώ και καιρό πως δεν ανήκω στους άριστους, έχω χάλια βιογραφικό και καμιά ιδιαίτερη καριέρα λόγω των χαμηλών προσόντων προφανώς.
Άρα, όσοι θεωρείτε πως ο Κούλης όντως δεν σας δουλεύει, πολύ καλά κάνετε.
Εγώ θεωρώ πως και αυτός, όπως και οι προηγούμενοι, μας δουλεύει και λέει ψέματα. Κοντός ψαλμός αλληλούια, γιατί σύντομα θα το δούμε, μιας και σίγουρα σε λίγες μέρες θα είναι πρωθυπουργός, δεν χρειάζεται να διαφωνούμε τώρα.
Υπάρχει μια μαζική παράκρουση, αντίστοιχη με την ΠΦΑ που υποσχόταν πράγματα αδιακρίτως. Απλά, δεν βγαίνουν τα μαθηματικά, αλλά ΟΚ, μπορεί να κάνω εγώ λάθος (και μακάρι να κάνω εγώ λάθος προφανώς). Κρατήστε όμως μια πισινή, γιατί με την ΠΦΑ χρειάστηκε μόλις ένας μήνας να φάμε την πρώτη κρυάδα, ενώ σε 6 μήνες είχαμε και cc... Σίγουρα δεν θα ζήσουμε κάτι τέτοιο, αλλά ο παράδεισος που περιμένουν κάποιοι, φοβάμαι πως θα αργήσει να έρθει.


Ο Κουλης δεν εχει γινει ακομα Πρωθυπουργος όπως οι Σαμαροτσιπρες. Δως του μια ευκαιρια να δειξει τι μπορει να κανει. Τον Τσιπρα τον δοκιμασες και το παιδι δεν το εχει. Και το 1/10 να κανει ο Κουλης από αυτά που υπόσχεται καλυτερα θα εισαι. Τι εχεις να χασεις; Χειροτερα από τωρα δεν γινεται!! :metalo:
Άβαταρ μέλους
By rafi
#590428 Πως δε γινεται χειροτερα; παλια δεν ηταν χειροτερα που οι ανασφαλιστοι τρωγανε πορτα στα νοσοκομεια κτλ.; τα γνωστα, εχουν ειπωθει χιλιες φορες, να μην τα γραφω και εγω. Απο εκει και περα στις εκλογες ψηφιζουμε κομμα και οχι πρωθυπουργο. Τον Κουλη δεν τον δοκιμασαμε αλλα εχουμε δοκιμασει ουκ ολιγες φορες την παραταξη του και βουτηξαμε στα σκατα. Εδω θα ειμαστε και θα δουμε πως γινεται και χειροτερα.. πιο προχειρο προγραμμα για την οικονομια απο αυτο του αριστου και υπευθυνου κουλη δεν εχουμε ματαξαναδει, θα κανει τους βαρουφακηδες/τσιπραλεξηδες να φαινονται καλοδιαβασμενοι φυτουλες του πρωτου θρανιου.

.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#590429 NΔ με Κουλη είναι άλλο κομμα. Δοκιμασε το πρωτα, δεν εχεις να χασεις τιποτα. Αν δεν κανει μαζι θα τον μαυρισουμε στις επομενες εκλογες. Μονο τον ΕΝΦΙΑ πχ να κατεβασει λιγο θα αξιζει και με το παραπανω να δοκιμαστεί για μια 4ετια.
Άβαταρ μέλους
By rafi
#590431 ΝΔ με Κουλη δεν ειναι αλλο κομμα. Κατα τα αλλα δε διαφωνω, δοκιμαστε τον και αυτον, ετσι και αλλιως δεν εχουμε και πολλες επιλογες. Η τους καθυστερημενους του συριζα η τα ζωα της νδ. Επι της ουσιας τα ιδια σκατα. Αφου και ενα δυο θετικα που θα μπορουσε σαν δηθεν αριστερος ο τσιπρας να κανει, οπως ο διαχωρισμος κρατους εκκλησιας δεν τα εκανε, μια απο τα ιδια. Αυτο με τους ανασφαλιστους και την περιθαλψη ηταν ακραιο και δεν πιστευω οτι ειναι ιδεολογικο το θεμα, οποιος και να εβγαινε μετα το σαμαρα θα το βελτιωνε.

.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#590437 Φυσικά γίνεται και χειρότερα, αναλόγως βέβαια τι σημαίνει το χειρότερα. Από την άλλη, συμφωνώ πως αν κάποιος θέλει να ψηφίσει κόμμα εξουσίας - και καλά - θα ψηφίσει η ΝΔ ή ΣΥΡΙΖΑ. Άρα, Σκύλα και Χάρυβδη σα να λέμε.
Δεν πάει καλά ο κόσμος πάντως, είναι αστείες οι προσδοκίες που έχουν καλλιεργηθεί σε μια χώρα ακόμη σε χρεοκοπία και με τεράστια προβλήματα. Χθες μου έλεγε κάποιος πως περιμένει να δει σίγουρα 200€ στην τσέπη του κάθε μήνα από την μείωση των φόρων!
Τραπεζικό στέλεχος υπόψιν... Όταν ψέλλισα πως δεν βγαίνουν με την καμία τα νούμερα, μου είπε να έχω εμπιστοσύνη στον Κούλη!
:dizzy:
Έχω πάθει πλάκα, ο κόσμος νομίζει ειλικρινά πως έρχονται happy days!
Μακάρι παιδιά, αλλά εγώ θα κρατήσω μικρό καλάθι, δεν την πατάω ξανά, γιατί ετούτη την φορά έχω διαβάσει τα νούμερα. Και προφανώς δεν τίθεται θέμα καμμένης γης, αφού είναι μετρημένα τα κουκιά, αλλά οι τσέπες μας δεν θα γεμίσουν με λεφτά. Ίσα - ίσα, για πολύ κόσμο έρχονται χειρότερες μέρες.
Αν είδατε το πρόγραμμα της ΝΔ, έχει ένα σκασμό υποσχέσεις και πουθενά δεν υπάρχει λέξη για κόστος αυτών ή budget. Αστεία πράγματα, αλλά αφού τους περνάει καλά κάνουν.
Άσχετο, να πω ξανά πολλά μπράβο στους επικοινωνιολόγους της ΝΔ. Έχω φάει το καπέλο μου, έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά, ο κόσμος τα έχει φάει όλα αμάσητα. Εξαιρετικοί!
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#590438
GTS έγραψε:Δοκιμασε το πρωτα, δεν εχεις να χασεις τιποτα.


Είπαν οι Γερμανοί για τον Χίτλερ... :tomato:
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#590440 Και ΠΑΣΟΚ Φωφης μετα. Ειναι και της Φωφης και εχει αλλαξει κ ονομα οποτε ακομα μεγαλυτερες προσδοκιες

< >