Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#584935 Θα ήθελα πολύ να βγει το ΚΚΕ στις εθνικές να δω τα μούτρα του κουτσουμπα και των λοιπών.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#584936
diplomat έγραψε:Με έψησες να πάω κουβ... ε, να ρίξω μία προβλεψούλα κι εγώ. :lol:

nudu 27% έως 29%
δφα 24% έως 26% (ήτοι διαφορά από 1% έως 5%)

Τα άνω ποσοστά αφορούν τις ευρωεκλογές.
Για δημοτικοπεριφερειακές δεν έχω καθόλου εικόνα, ενώ οι βουλευτικές θα επηρεαστούν άμεσα από πολλούς αστάθμητους παράγοντες, άρα δξ/δα.

:s_roses :s_roses :s_roses


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#584937 Τώρα μόλις είδα πως η ΛΑ.E ήταν μαζί με Πειρατές! Τρελό;
Βαρουφακης FTW.
Η διαφορά στην κορυφή μεγαλύτερη απ όσο πίστευα, να δούμε βέβαια που θα καθίσει στο τέλος. Σίγουρα πάντως μεγαλύτερη από αυτό που είχα προβλέψει.
Οι ΣΥΡΙΖΑιοι έχουν χάσει καθαρότατα, αλλά θέλω να δω τα τελικά ποσοστά. Στις εθνικές εκλογές μπορούν να ελπίζουν σε μικρότερη διαφορά. Αμφιβάλλω αν αυξηθεί όπως λένε κάποιοι.
Η ΝΔ επίσης πήρε αρκετές ψήφους από την ΧΑ, όπως πήρε και ο Βελόπουλος. Στις εθνικές μπορεί να πάρει κι άλλο, και μιλάμε ουσιαστικά για το νέο ΛΑ.ΟΣ πράγμα καλό γιατί η ΧΑ αποκτά ανταγωνισμό.
Γενικώς, μια χαρά τα βρήκα τα αποτελέσματα.
Ο Πανουλης και ο Σταύρακας εξαφανίστηκαν. Δεν θα μας λείψουν (πλην ελαχίστων...).
Άβαταρ μέλους
By elteo
#584939 Στον αντ1 δίνουν εκτίμηση αποτελέσματος

ΝΔ 33.5
ΣΥΡΙΖΑ 24

9.5% διαφορά :lol:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#584940 περιμένω το 1ο σχόλιο του popolarou για τα αποτελέσματα...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By elteo
#584943 Βελόπουλος ευρωβουλή. :lol:

Παίζει οριακά και ο Βαρουφάκης ΜέΡΑ666 :s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#584945 Στην πρώτη εκλογική αναμέτρηση του ΣΥΡΙΖΑ μετά το τέλος του μνημονίου χάνει καθαρά.
Εισπράττει την αντίδραση του κόσμου και λογικό είναι.

Βουλευτικές εκλογές τον Οκτώβρη. Νωρίτερα θα είναι αυτοκτονία.

Δεν μου αρέσουν τα ποσοστά του ΚΚΕ και της ΧΑ - Ελ. Λύσης για τους αντίθετους λόγους. Κρίμα που το πρώτο δεν παίρνει ψήφους διαμαρτυρίας και κρίμα που αποκτούμε ΔΎΟ ακροδεξιά κόμματα.

Η ελληνική κοινωνία συντηρητικοποιείται και μάλιστα αρκετά αν δούμε και τα υπόλοιπα ακροδεξιά κόμματα.


Το ακόμα χειρότερο είναι ότι αυτό συμβαίνει και στην ΕΕ αν δούμε τα ποσοστά της Λεπέν και του Ορμπάν

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#584946 εγώ ήμουν για αλλού αλλά μέσα στο παραβάν έτυχε να δω τον johnny Δημαρά που τον θεωρώ σοβαρό άνθρωπο και το'ριξα εκεί.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#584949 :lol: :lol:
άντε τουλάχιστον θα ανεβούν οι τράπεζες , να βγάλουμε κι εμείς το κάτι-τις μας .
Άβαταρ μέλους
By mirage
#584950
Νίκος Παππάς έγραψε:
Το ακόμα χειρότερο είναι ότι αυτό συμβαίνει και στην ΕΕ αν δούμε τα ποσοστά της Λεπέν και του Ορμπάν

Από το Mi A1.


H Λεπέν παντα σε αυτό το ποσοστό κινούνταν στις ευρωεκλογές τπτ καινούργιο τπτ παλιό. Ο Ορμπαν επισης δε μου κανει εντύπωση.
Όσο για τον Βελοπουλο η φάση ειναι η επιστροφή της σοβαρής Ακροδεξιάς... Τι να λεμε Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#584951
gianik έγραψε:περιμένω το 1ο σχόλιο του popolarou για τα αποτελέσματα...



Το σχόλιο μου είναι ακριβώς το ίδιο με ένα από τα αρχικά ποστ που έκανα....

Το χρυσόψαρο κλείνει το μάτι στον Έλληνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#584952 Χίλιες φορές καλύτερα Φαήλος η Μπαλτακος πάρα Βελόπουλος, αυτός είναι εντελώς για το Δρομοκαΐτειο.

Τελικά είναι τόσο μπετοβλακας ο κουλης που χαντακωνει το κόμμα του, η έγινε κάτι αλλο;

Πολύ καλό νέο η πτώση της ΧΑ, όπως και η εξαφάνιση του.... συγκυβερνητη Καμένου.

Άλλο ευχάριστο είναι ότι θα κοπεί η αλαζονεία πολλών (Και εδώ και εξω), όμως οι άλλοι από αύριο θα νομίζουν ότι κρατάνε τον Πάπα από τα @@.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#584953 Τουλάχιστον δεν ξέχασαν την διαπραγμάτευση του 2015, το κλείσιμο των τραπεζών, το 4ο μνημόνιο, την Μακεδονία και την αλαζονεία των συριζαιων. Είναι μια πρόοδος και αυτή. Σιγά σιγά τα βήματα ποπολαρε.