Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#584858 Μόλις γύρισα από το εκλογικό κέτρο, τα τέσσερα φακέλια έπεσαν* στο μπλεχτό. :s_roses

Η αλήθεια είναι ότι έπαθα λίγο όταν μου έδωσαν κοινοτικό μπζηφοδέλτιο για ΑΘΗΝΑ, αλλά οκέυ. :lol:

*alde ελλάδος στις εύρω. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#584859 Για μένα εντελώς αδιάφορες, μιας και ψηφίζω στο χωριό. Τελευταία χρόνια βέβαια, θα μεταφέρω τα δικαιώματά μου.
Όσο για την Ευρωβουλή, δεν τους φταίω εγώ, αυτοί ήταν ασόβαροι που επέτρεψαν να τους υπονομεύσουν.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#584861
mirage έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Στον δικό μου κύκλο, ελάχιστοι θα ψηφίσουν πάντως.
Να θυμίσω σε όλους πως σήμερα δεν ψηφίζουμε για το Eurogroup, αλλά ανεξαρτήτως αποτελέσματος αυτό θα παίρνει τις σημαντικές αποφάσεις.
Καλή ψήφο λοιπόν. Εικόνα
Το αποτέλεσμα βεβαια εχει καποια βαρύτητα στο τι θα γινει στο Eurogroup και ποιος θα ειναι ο νέος Γιουνκερ.
Καλα μπάνια.


Προφανώς και θα έχει βαρύτητα για το ποιος θα είναι ο επόμενος πρόεδρος, δεν κατάλαβα πως το εννοεί ο ΗΦ :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#584862 Σε αυτές τις ευρωεκλογές ΙΜΗΟ οι ευρωπαϊκοί λαοί έχουν να επεξεργαστούν σημαντικό διακύβευμα: την άνοδο των λαϊκιστωακροδεξιών.

Αυτό είναι το βασικότερο όλων, νέτα-σκέτα. Σαφέστατα μπορούμε να συζητήσουμε το πραγματικό αντίκρυσμα της ψήφου μας, όμως προέχει το φρένο στους αντιευρωπαϊστές (πάντα ΙΜΗΟ).

Μεγάλο, τεράστιο φάουλ των δύο μεγάλων γιουνανιστικών κομμάτων η μετατροπή των βαρυσήμαντων ευρωεκλογών σε δημοσκόπηση πολυτελείας. :x :x :x
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#584863 Όποιος και να είναι ο επόμενος Yunker, ο ρόλος του είναι αρκετά έως πολύ διακοσμητικός. Αυτό είναι το συμπέρασμα από την διαχείριση της κρίσης το 2015, όπου ο εν λόγω ήταν ο τελευταίος τροχός της αμαξης.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#584873 Eξαρτάται το πρόσωπο. Αν βγει ο Βέμπερ δεν νομίζω να είναι ο τελευταίος τροχός της αμάξης.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#584883
red_monster έγραψε:Η ευρωπαϊκή ένωση είναι ότι καλύτερο έχει συμβεί στη γειτονιάς μας. Με τα καλά και τα στραβά της. Να αλλάξει ναι, αλλά ότι είναι γεννήτρια όλων των προβλημάτων δεν ισχύει


Ξέρεις φαντάζομαι πως ξεκίνησε (και φυσικά το ίδιο παρέμεινε). Ως ένωση καπιταλιστών (Ένωση Χάλυβα και Άνθρακα). :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By Serf
#584885 Και η ελληνική επανάσταση στηρίχθηκε από κλέφτες και αμαρτωλούς. Τι μας λέει αυτό για το σημερινό ελληνικό κράτος;

< Note 4 >
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#584886
Serf έγραψε:Και η ελληνική επανάσταση στηρίχθηκε από κλέφτες και αμαρτωλούς. Τι μας λέει αυτό για το σημερινό ελληνικό κράτος;

< Note 4 >


You make my point. Κλέφτες κυβερνούν και σήμερα. :lol:

Τώρα αν πραγματικά δεν καταλαβαίνετε τον σκοπό της Ε.Ε... :help:
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#584891 Ψήφισα κ εγώ σήμερα εδώ στη Γερμανία. Πήγα στο εκλογικό κέντρο εδώ δίπλα κ τους έδειξα το χαρτί που μου είχαν στείλει ταχυδρομικά κ έλεγε σε ποιο εκλογικό κέντρο ψηφίζω. Πήγα να τους δείξω ταυτότητα κ δεν ήθελαν :help: :lol: Πρώτη φορά που ψηφίζω Γερμανία. Το ψηφοδέλτιο ήταν ένα τεράστιο χαρτί με 36 κόμματα κ σταύρωνες απλώς το κόμμα που ήθελες. Το δίπλωνες κ το έριχνες, ούτε φάκελος, ούτε τίποτα.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#584908
REALZEUS έγραψε:
red_monster έγραψε:Η ευρωπαϊκή ένωση είναι ότι καλύτερο έχει συμβεί στη γειτονιάς μας. Με τα καλά και τα στραβά της. Να αλλάξει ναι, αλλά ότι είναι γεννήτρια όλων των προβλημάτων δεν ισχύει


Ξέρεις φαντάζομαι πως ξεκίνησε (και φυσικά το ίδιο παρέμεινε). Ως ένωση καπιταλιστών (Ένωση Χάλυβα και Άνθρακα). :whistlink:


Άρα;
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#584911 Πάντως νομίζω δεν πήγαν καλά οι τριπλές, παντού ουρές και γκρίνια. Η πρέπει να έχουν παραπάνω τμήματα άλλη φορά, η να μην τις κάνουν μαζί.

Α, και για να είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ευρωεκλογές θα πρέπει τα ψηφοδέλτια να είναι πανευρωπαϊκά. Δηλαδή να μην ψηφίζεις ΣΥΡΙΖΑ και αυτός μετά να εντάσσεται στους σοσιαλδημοκράτες η όπου αλλού- αλλά να κατεβάζει ελληνικό ψηφοδέλτιο ΑΠΕΥΘΕΊΑΣ το ευρωπαϊκό κόμμα.